Bumblebee,
Als ‘ongelovigen’ het verhaal van Jezus kunnen inpassen in de Dierenriem, dan zegt dat toch wel wat.
En op de andere site die ik gaf: goedbericht.nl, geeft een
gelovige een gesproken uitleg van ongeveer anderhalf uur (waarbij je dan zelf even de bijbehorende powerpoint dia’s moet doen ) over hoe de Dierenriem getuigt van Jezus. Voeg deze twee zaken samen en je hebt, naar mijn idee, het bijna onweerlegbare bewijs dat het verhaal van Jezus een Kosmisch en Universeel Verhaal is.
quote:
Matteüs 2: 1 Toen nu Jezus geboren was te Betlehem in Judea, in de dagen van koning Herodes, zie, wijzen (grondtekst: magos, magiërs) uit het Oosten kwamen te Jeruzalem, 2 en vroegen: Waar is de Koning der Joden, die geboren is? Want wij hebben zijn ster in het Oosten gezien en wij zijn gekomen om Hem hulde te bewijzen.
11 En zij gingen het huis binnen en zagen het kind met Maria, zijn moeder, en zij vielen neder en bewezen hem hulde. En zij ontsloten hun kostbaarheden en boden hem geschenken aan: goud en wierook en mirre. 12 En van Godswege in de droom gewaarschuwd om niet tot Herodes terug te keren, trokken zij langs een andere weg naar hun land terug.
Ook de bijbel brengt dus de Oosterse zienswijze en Jezus met elkaar in verband. De wijzen vinden wat ze zoeken en G’d bevestigt hiermee ook hun geloof.
Eén en ander verklaart dus ook de verschillende ‘verlosser’ verhalen die er op deze aardbol in omloop zijn, vaak veel ouder dan het christendom.
Ook de oorsprong van hemel- en helgedachten ( boven en beneden ) kun je verklaren als je niet beter weet dan dat de aarde plat is.
Psalm 19:
1 Voor de koorleider. Een psalm van David.
2 De hemelen vertellen Gods eer,
en het uitspansel verkondigt het werk zijner handen;
3 de dag doet sprake toestromen aan de dag,
en de nacht predikt kennis aan de nacht.
4 Het is geen sprake en het zijn geen woorden,
hun stem wordt niet vernomen:
5 toch gaat
hun prediking uit over de ganse aarde
en
hun taal tot aan het einde der wereld. –
Hij heeft daarin een tent opgeslagen voor de zon,
6 die is als een bruidegom die uit zijn bruidsvertrek treedt,
jubelend als een held om het pad te lopen.
7 Van het ene einde des hemels is haar opgang
en haar omloop tot het andere einde;
niets blijft verborgen voor haar gloed.
Volgens David gaat er dus een prediking en een taal over de wereld: G’d
zelf vertelt ( in sterrenbeelden ) Zijn verhaal aan de mensheid. En dat David denkt dat de zon ’s avonds in haar tent gaat en er ’s morgens weer uit komt, kan betekenen dat hij meent dat de aarde plat is. Maar Joden zijn slim, dus hier kan wel een veel diepere betekenis inzitten.
Zij zijn tenslotte ook de grondleggers van ons Nieuwe Testament…
