- Geplaatst op zaterdag 25 oktober 2008 15:27
Niks mis mee. Maar het risico bestaat dat je de indruk wekt dat je bezig bent met het soort schijn-discussies dat je hier helaas wel vaker ziet, waarbij mensen zonder te weten waarover ze praten slechts bezig zijn met laster en belediging. Ik zie jou daar niet voor aan, maar nogmaals, het risico dat je die indruk wekt is er al snel.quote:
gaitema schreef op 25 oktober 2008 om 13:20:
[...]
Het gevolg daarvan is wel dat ik er weer wat bij leer en dat vindt ik wel mooi
Als ze, naar katholiek verstaan, Jezus werkelijk volledig als Heer zouden hebben, zouden ze doen wat Hij vraagt, en zouden ze dus katholiek zijn.quote:
mijn conclusie hieruit is dat er protestanten zijn die katholiek zijn en dus niet echt protestant, omdat ze daadwerkelijk Jezus als hun Heer hebben.
Ik ken de etymologie van de term "protestant" niet, maar ik denk dat het hoe dan ook niet zuiver is om een beweging of een geloofsgemeenschap te definieren op basis van de etymologie van de naam waaronder ze bekend zijn.quote:
Want hoe kan je protesteren tegen het lichaam waar je deel van uit maakt? Dat kan niet, dus is er dan van protest in de diepste zin geen sprake. Maar ik kan een fout maken.
Daar zitten we al meer in de richting. Ik zou niet de term "echt" gebruiken, maar liever "compleet" oid.quote:
Een tweede mogenlijkheid is dat geen enkele protestant in de ogen van een katholiek echt Jezus volgen, anders zouden ze wel katholiek zijn geworden.
dat lijkt me een correcte weergave.quote:
Al zouden ze Jezus als hun Heer hebben. In die zin: protestanten kunnen Jezus slechts ten dele gehoorzamen, wie Hem volledig gehoorzamen wordt Rooms Katholiek namelijk.
zoiets ja. En let wel, dat wil nog allerminst zeggen dat protestanten niet gered zouden worden ofzo.quote:
die protestanten zijn als verdwaalde schapen die horen bij de Heer, maar die Zijn kudde kwijt zijn.Dat doet me denken aan een bijbeltekst waarin staat dat in de laatste dagen de herders Zijn schapen laten dolen in de bergen.So sue me! - Geplaatst op zaterdag 25 oktober 2008 16:54Zeg maar gaitrkdiak: ik geloof dat ik hem begin te vatten. En inderdaad of we gered zijn of niet hangt daar niet vanaf. Maar dat is weer een andere discussie geloof ik. Het komt er op neer dat er volgens de RKK christenen zijn onder de protestanten, die hun werk helemaal afmaken als ze katholiek zouden worden en dan volledig tot het lichaam behoren.Een nieuwe start is een nieuw begin
- Geplaatst op zaterdag 25 oktober 2008 17:22
Ja, dat lijkt me wel kloppend.quote:
gaitema schreef op 25 oktober 2008 om 16:54:
rkdiak: ik geloof dat ik hem begin te vatten. En inderdaad of we gered zijn of niet hangt daar niet vanaf. Maar dat is weer een andere discussie geloof ik. Het komt er op neer dat er volgens de RKK christenen zijn onder de protestanten, die hun werk helemaal afmaken als ze katholiek zouden worden en dan volledig tot het lichaam behoren.So sue me! - Geplaatst op zondag 26 oktober 2008 16:52Modbreak:Verplaatst en titelfixSo passes Denethor, son of Ecthelion, and so pass also the days of Gondor that you have known; for good or evil they are ended.
- Geplaatst op vrijdag 26 februari 2010 12:21Volgens mij ging de orginele discussie toch over het feit of je het geloof kan meenemen naar de werkvloer?
Hoeveel mensen krijgen de ruimte op hun huidige werk om te bidden?Christelijk werken - Geplaatst op vrijdag 26 februari 2010 13:27Volgens mij iedereen als die er netjes om vraagt.
- Geplaatst op zaterdag 27 februari 2010 19:05
quote:
Martijnvroom schreef op 26 februari 2010 om 12:21:
Volgens mij ging de orginele discussie toch over het feit of je het geloof kan meenemen naar de werkvloer?
Hoeveel mensen krijgen de ruimte op hun huidige werk om te bidden?
Blijkbaar is er wel ruimte voor.
http://www.nrc.nl/economi...585.ece/www.hoi-online.nl
http://www.bedrijfsgebed.nl/rtfm08 wijzigde dit bericht op 27-02-2010 19:06 met 3%