Ik ben het niet eens met de stelling.
Hoogbegaafdheid het woord zegt het al is een gave.
Het probleem is alleen dat deze gave niet altijd begrepen wordt door de omgeving.
Om begrip te krijgen zou er eerst iets grondig moeten veranderen in het onderwijs.
Op dit moment is het zo, dat er op de opleidingen voor leerkrachten en Pabo's niets of nauwelijks iets geleerd wordt over hoogbegaafdheid.
Hoogbegaafdheid kan gekozen worden het is is keuzevak.
Hier zou verandering in moeten komen.
Leerkrachten moeten met alle kinderen om kunnen gaan.
Het hoogbegaafde kind loopt sociaal niet achter.
Een hb kind dat de kleuterschool binnenkomt kan vaak al onderhandelen.
In plaats van terug te meppen als het een klap krijgt zoals de andere kinderen doen zegt het kind "jij mag niet slaan" Voor de zin uitgesproken is heeft het de volgende klap al te pakken. Het kind begint te huilen. Het valt de juf op dat dit kind wel heel vaak huilt, en de juf vindt het sociaal-emotioneel nog niet rijp.
Het hb kind verveelt zich bij een groot aantal van de werkjes en zal wegdromen, of lastig worden.
Het stempeltje is gezet. Ongeconcentreerd dromerig lastig en sociaal emotioneel niet in orde.
Op deze manier gaat er veel talent verloren. Deze kinderen komen van school zonder diploma of op een te laag niveau. Dan lopen ze weer vast in hun baan.
Er is uit onderzoek gebleken dat burn-outs onder hoogbegaafde werknemers vaker voorkomt.
Er moet dringend iets veranderen.
Mensen met talent moeten de mogelijkheid krijgen om deze talenten te gebruiken.
De opleidingen voor leerkrachten moeten drastisch aangepast.
Hoogbegaafdheid verplichte lesstof worden, en het onderwijs moet net als voor de onderste twee procent mensen die niet in het schoolsysteem passen aangepast worden.
Nederland wil in 2010 de grootste kenniseconomie van Europa hebben. Ze willen dit bereiken door slimme buitenlanders naar Nederland te halen.
Van minister Brinkhorst is de uitspraak "liever een goed opgeleide Indiër dan een slecht opgeleide Volendammer".
Ik zou zeggen maak de opleidingen beter. Wij hebben talentvolle mensen in ons land die door onkunde dermate vastlopen dat ze in de gezondheidszorg terecht komen. Dat kost veel geld en veroorzaakt veel leed.
Er is een groep ouders die bezig is de politiek bewust te maken van al deze zaken.
voor info: zie
www.terechtbezorgdeouders.nl