Auteur Topic: WHO vreest 'grieppandemie'  (gelezen 855 keer)

Joesoef

  • Berichten: 7743
  • Administrator ALG
    • Bekijk profiel
WHO vreest 'grieppandemie'
« Gepost op: november 25, 2004, 01:19:24 pm »
Bron: www.fok.nl
Klaus Stohr, griepdeskundige van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), heeft vandaag voor een wereldwijde grieppandemie gewaarschuwd die maar liefst twee tot zeven miljoen mensen het leven kan kosten.

Een grieppandemie is een verzameling van over een groot gedeelte van de aarde verspreide epidemieën die normaal gesproken eens in de twintig tot dertig jaar voorkomt. Het virus griepvirus heeft deze tijd nodig om dusdanig te veranderen dat het menselijke afweersysteem dit niet aankan. Stohr: 'De afgelopen 36 jaar is er geen pandemie geweest en de conclusie luidt nu dat we dichterbij de volgende pandemie zijn dan ooit.' Ook verklaarde Stohr in de wandelgangen van een congres over vogelgriep in de Thaise hoofdstad Bangkok, dat 'er is geen reden om te denken dat we gespaard zullen worden.'

Het vogelgriepvirus in Thailand en Vietnam heeft tot dusver 32 mensen het leven gekost en is daarmee, volgens de griepdeskundige, de meest waarschijnlijke veroorzaker van de volgende pandemie. Als dit klopt, zal de pandemie beginnen in Azië en zich daarna snel over de aarde verspreiden.

In de afgelopen eeuw werd de wereldbevolking blootgesteld aan drie grieppandemieën, die zich alledrie binnen een jaar over de wereld verspreidden. De ergste pandemie was in 1918-1919. De pandemie staat ook wel bekend als de Spaanse griep en kostte ongeveer vijftig miljoen mensen het leven. In de helft van de gevallen ging het om jonge, gezonde mensen.

Ondertussen wordt hard gewerkt aan een vaccin tegen de vogelgriep en andere virussen. Twee Amerikaanse bedrijven beginnen in januari met het testen van vogelgriepvaccins. Op het congres werd gezegd dat er in 2007 waarschijnlijk een vaccin beschikbaar is tegen de vogelgriep. Stohr is dan ook van mening dat landen hun voorraden virusremmers moeten vergroten.
The Lord gave and the Lord has taken away; may the name of the Lord be praised

Zacharov

  • Berichten: 1487
    • Bekijk profiel
WHO vreest 'grieppandemie'
« Reactie #1 Gepost op: november 25, 2004, 05:47:13 pm »
Op http://www.who.int/en/ zeggen ze er anders nog niet zoveel over

Joesoef

  • Berichten: 7743
  • Administrator ALG
    • Bekijk profiel
WHO vreest 'grieppandemie'
« Reactie #2 Gepost op: november 25, 2004, 06:13:44 pm »
Fok! is altijd eerder dat weet je toch ? ;)
The Lord gave and the Lord has taken away; may the name of the Lord be praised

Marloes

  • Berichten: 4175
    • Bekijk profiel
WHO vreest 'grieppandemie'
« Reactie #3 Gepost op: november 25, 2004, 06:30:46 pm »
Niet echt eerder.. :P De Nederlandse overheid heeft al een tijdje vaccins klaarstaan.. 200.000 ofzo dus reken er niet op dat jij ook ingeent wordt. ;)

meer info
« Laatst bewerkt op: november 25, 2004, 06:33:46 pm door Marloes »
[Prediker 7:29]

Picardijn

  • Berichten: 5024
  • Beati pauperes spiritu
    • Bekijk profiel
WHO vreest 'grieppandemie'
« Reactie #4 Gepost op: november 25, 2004, 08:09:15 pm »
Ik vraag me af hoe ze het klaarspelen om vacin klaar te hebben staan als het virus zodanig in staat is om te muteren. Als men wel een vacin hebben klaarstaan vraag ik me af of het zinvol is uit economische perspectieven, of je moet de standaard grieppriek bedoelen.
Ik heb een beugel en een buikje
Liefde is vreemd
Het is geen toeval de voorzienigheid.

Picardijn

  • Berichten: 5024
  • Beati pauperes spiritu
    • Bekijk profiel
WHO vreest 'grieppandemie'
« Reactie #5 Gepost op: november 27, 2004, 11:49:20 am »
Ik denk dat het Aids virus meer slachtoffers maakt dan eens in de 30 jaar een alomvattende grieppandemie.
Zelf bepleit ik het nut om het intercontinentaal vliegen in algemeenheid eens in de 30 jaar voor een jaar te onderbreken. Deze rol kan weer worden overgenomen door lijnschepen, welke de overtocht dienen te maken in tijd omvattende de ruimste manier van incubatietijd. Mensen die sneller reizen dan de incubatietijd van het virus dienen standrechtelijk geexecuteerd te worden dienende het algemeen nut. Eenzame opsluiting is daarintegen wel te overwegen, mits men voldoende plaats en geld heeft om dit veilig te kunnen doen.
Ik heb een beugel en een buikje
Liefde is vreemd
Het is geen toeval de voorzienigheid.