Auteur Topic: seks: zelfbevrediging, how in the world..  (gelezen 5802 keer)

Thomash

  • Berichten: 7
    • Bekijk profiel
seks: zelfbevrediging, how in the world..
« Gepost op: juni 23, 2005, 10:35:23 am »
ongetwijfeld al eerder aan de orde gweest,
tgaat mij er niet om of het nu mag of nie,
voor mij kan het niet,
ik weet dat als ik daar mn gang laat gaan, het van kwaad tot erger wordt en dat mijn lust het zal overwinnen voor liefde en da wil ik niet,
het probleem is alleen, dak in die zelfbevrediging blijf, ik kom er nie van af, probeer alles al, en ik zie dan hoe mijn blik naar meiden/ vrouwen veranderd en daar baal ik enorm van, ik zit er verdorie al 8 jaar mee,
en okee, we hebben geen tv, filter op internet, maar we hebben wel een Kazaa programma waarmee je ook allemaal seksshit kan downloaden,
en nuja, allerlei verhalen komen ook wel stiekum door t filter heen,
ik kan me zelf van alles afleren, ma da wil nie, dan sluit ik me gewoon voor alles en ieder1 af,  behalve seks, en ben ik in volle concentratie,  
en ik weet al veel te veel over seks, termen, technieken enzo, pff, als ik n meisje aan zou pakken zou ze denken dak enorm ervaring in seks heb, nuja, dat heb ik nie, tenminste nie met iemand anders,
ts altijd zo geweest dat seks en sociale contacten op g1 enkele manier mixte, ik ga met liefde en respect met t andere geslacht om, en als ik es anderen gedachten krijg, die minder met liefde te maken hebben, dan zorg ik dat zij dat nooit merken..
en ze hebben dat ook altijd wel zo gevoeld, als er n meisje op me afkwam en ze vertelde hoe fout haar ex was geweest, terwijl die alleen maar in prakijkt gebracht, wat ik in gedachten heb gdaan, ja alleen niet bij haar, maar bij één of andere gezichtsloos lekker ding die ik verder nie ken, maar ze vertrouwt me dan zo, voelt zich veilig, en ja ik zou haar ook nooit wat doen, natuurlijk, en nuja weet ik wat,

en ik wete wel, dat ik het zelf ook nia kan, vechten tegen begeertes,    moet met kracht van GOd, ma hoe gaat dat, moek dan zelf kappen? nou, dan gaat het van kwaad tot erger, heb ik wel es gedaan en dan zak elke dag aan de gang, en dan zink je zo diep..
moet ik de rest van mn leven maar blijven vechten zonder hoop op overwinning, ja ik weet wel, dak om bij GOd te mogen horen, ik nie perse hier vanaf moet ik bedoel, het gaat erom wat je wil,
maar soms wil ik nie, en dan heb ik beelden in mn hoofd die er uit moeten, van  mij, maar ook weer nie, want af en toe wil ik die beelden weer heel duidelijk voor mn netvlies hebben,
en dan kan ik mzelf echt gaan haten hierom, hoe kan ik dan zo slecht zijn, ik zou elk momnent kunnen rukken, ook al was het direct na n praiseavond waar ik met tranen heb lopen praisen, ksluit me ff af voor God en joepa daar ga ik,

en wat moek met verkering dan, kheb nog g1 verkering ghad? ik wil ook geen sex voor t huwelijk,
(ohja mocht iemand denken dat die schulgevoelens aangepraat zijn, over zelfbevrediging en sex voor t huwelijk, dat is nie zo)
aan de andere kant heb ik me wel tussen mensen staande gehouden die alleen maar over sex praten enzo, ja kweennie..
 :?

Pooh

  • Administrator
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Berichten: 5794
    • Bekijk profiel
seks: zelfbevrediging, how in the world..
« Reactie #1 Gepost op: juni 23, 2005, 10:43:03 am »
Modbreak:
Zou je kunnen proberen hier enigszins normaal Nederlands van te maken zodat wij het ook kunnen begrijpen?

sukkeltje

  • Berichten: 25
    • Bekijk profiel
seks: zelfbevrediging, how in the world..
« Reactie #2 Gepost op: juni 23, 2005, 01:58:56 pm »
Euh moderator? Ik begrijp het heel goed hoor en het is goed te volgen. Er is hier iemand zijn hart aan het uitstorten. Respect!

Pooh

  • Administrator
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Berichten: 5794
    • Bekijk profiel
seks: zelfbevrediging, how in the world..
« Reactie #3 Gepost op: juni 23, 2005, 02:08:57 pm »
Modbreak:
Een vertaalde versie dan maar. 81 spelfouten verwijderd. Probeer voortaan je posts even eerst door een spellingscontrole te halen, dat leest een stuk prettiger.

Dit is ongetwijfeld al eerder aan de orde geweest. Het gaat mij er niet om of het nu mag of niet, voor mij kan het niet.

Ik weet dat als ik daar m'n gang laat gaan, het van kwaad tot erger wordt en dat mijn lust het zal overwinnen voor liefde en dat wil ik niet. Het probleem is alleen, dat ik in die zelfbevrediging blijf, ik kom er niet van af, probeer alles al, en ik zie dan hoe mijn blik naar meiden/vrouwen veranderd en daar baal ik enorm van, ik zit er verdorie al 8 jaar mee.
Okee, we hebben geen tv, filter op internet, maar we hebben wel een Kazaa programma waarmee je ook allemaal seksshit kan downloaden,en nuja, allerlei verhalen komen ook wel stiekum door 't filter heen.

Ik kan me zelf van alles afleren, maar dat wil ik niet, dan sluit ik me gewoon voor alles en iedereen af, behalve seks, en ben ik in volle concentratie. En ik weet al veel te veel over seks, termen, technieken enzo, pff, als ik een meisje aan zou pakken zou ze denken dat ik enorm ervaring in seks heb, nuja, dat heb ik niet, tenminste niet met iemand anders.

Het is altijd zo geweest dat seks en sociale contacten op geen enkele manier mixte, ik ga met liefde en respect met het andere geslacht om, en als ik eens anderen gedachten krijg, die minder met liefde te maken hebben, dan zorg ik dat zij dat nooit merken.
En ze hebben dat ook altijd wel zo gevoeld, als er een meisje op me afkwam en ze vertelde hoe fout haar ex was geweest, terwijl die alleen maar in prakijk gebracht, wat ik in gedachten heb gdaan, ja alleen niet bij haar, maar bij één of andere gezichtsloos lekker ding die ik verder niet ken, maar ze vertrouwt me dan zo, voelt zich veilig, en ja ik zou haar ook nooit wat doen, natuurlijk, en nuja weet ik wat.

En ik weet wel, dat ik het zelf ook niet kan, vechten tegen begeertes, moet met kracht van God, maar hoe gaat dat, moet ik dan zelf kappen? Nou, dan gaat het van kwaad tot erger, heb ik wel eens gedaan en dan zat ik elke dag aan de gang, en dan zink je zo diep.
Moet ik de rest van mn leven maar blijven vechten zonder hoop op overwinning? Ja ik weet wel, dat ik om bij God te mogen horen, ik niet perse hier vanaf moet. Ik bedoel, het gaat erom wat je wil, maar soms wil ik niet, en dan heb ik beelden in m'n hoofd die er uit moeten, van mij, maar ook weer niet, want af en toe wil ik die beelden weer heel duidelijk voor m'n netvlies hebben, en dan kan ik mzelf echt gaan haten hierom. Hoe kan ik dan zo slecht zijn, ik zou elk moment kunnen rukken, ook al was het direct na een praiseavond waar ik met tranen heb lopen praisen, ik sluit me even af voor God en joepa daar ga ik.

En wat moet ik met verkering dan, ik heb nog geen verkering gehad? Ik wil ook geen sex voor het huwelijk, (ohja mocht iemand denken dat die schulgevoelens aangepraat zijn, over zelfbevrediging en sex voor het huwelijk, dat is niet zo) aan de andere kant heb ik me wel tussen mensen staande gehouden die alleen maar over sex praten enzo, ja kweennie..
:?

Thomash

  • Berichten: 7
    • Bekijk profiel
seks: zelfbevrediging, how in the world..
« Reactie #4 Gepost op: juni 23, 2005, 02:31:20 pm »
bdankt voor uw bezielende begeleiding, telfouten verwijderaar,
sorry

AVee

  • Templateontwikkelaar
  • Administrator
  • *****
  • Berichten: 1933
    • Bekijk profiel
seks: zelfbevrediging, how in the world..
« Reactie #5 Gepost op: juni 23, 2005, 02:39:08 pm »

quote:

Thomash schreef op 23 juni 2005 om 10:35:
ongetwijfeld al eerder aan de orde geweest
[...]
Op verschillende manieren, bijvoorbeeld Pornoverslaving aanpakken
Daar staan nogal wat links met allerhande informatie.

En ik neem ook aan dat het volgende aanbod ook voor jouw wel geldt :)

quote:

Ferdinandjohannes schreef op 20 juli 2004 om 12:29:
[...]
Daarnaast ben ik me aan het specialiseren in hulp op het gebied van seksverslaving. Zoek je christelijke hulp bij seksverslaving, dan kun je ook kijken op www.dedriehoek.nl en via de website een vraag indienen, of je vraag aan mij mailen: amersfoort@dedriehoek.nl.

Ferdinand
« Laatst bewerkt op: juni 23, 2005, 02:40:14 pm door AVee »
"I forgave myself. When God forgave me, I figured I'd better do it too." -- Jonny Cash

Roodkapje

  • Berichten: 6523
  • Semper reformanda
    • Bekijk profiel
seks: zelfbevrediging, how in the world..
« Reactie #6 Gepost op: juni 23, 2005, 03:14:33 pm »
Als je een 'lievelingszonde' hebt, bij jou is dat kennelijk zelfbevrediging, dan is één ding wat zeker niet werkt uit jezelf proberen om die zonde uit alle macht NIET te doen. Ik vergelijk het wel met de situatie waarin iemand zich voorhoudt dat hij de hele dag niet aan roze olifantjes mag denken. Het klinkt nogal simplistisch, maar hopelijk wordt het punt duidelijk.

Wanneer zondigen christenen? Als ze niet dichtbij de Heer leven. Des te dichter je bij de Heer probeert te komen, des te minder ga je zondigen. Dat komt omdat jouw doel om bij de Heer te komen alle aandacht opeist, waardoor je minder vaak gaat zondigen. Als je dichter bij de Heer komt, zul je meer van zijn heerlijkheid ervaren en zal Zijn Geest door jou werken om te vechten tegen jouw zondige vlees dat in je woont (jouw zondige natuur). Belangrijk is het dus om te beseffen dat je de strijd tegen de zonde en tegen het zondige vlees dat in je woont nooit in je eentje kunt winnen. Als je dat wel probeert ga je je alleen nog maar ellendiger voelen na de zoveelste mislukking.

Paulus schrijft hierover in Romeinen 5 tot en met 8. Misschien is het een tip om te lezen in een wat toegankelijke vertaling (Groot Nieuws bijvoorbeeld).
Maar nu, alzo zegt de HEERE, uw Schepper, o Jakob! en uw Formeerder, o Israël! vrees niet, want Ik heb u verlost; Ik heb u bij uw naam geroepen, gij zijt Mijn. (Jes. 43:1)

HenkG

  • Berichten: 803
  • De hulp is in de naam van JHWH
    • Bekijk profiel
seks: zelfbevrediging, how in the world..
« Reactie #7 Gepost op: juni 25, 2005, 09:38:36 pm »
Mooi gesproken Roodkapje. En Thomas, ik kan je garanderen dat er kracht van een dergelijk leven uit gaat. Dit betekent niet persé dat je leven ineens helemaal anders/perfect is. Maar op momenten dat je je weer zwak begint te voelen of alweer voelt, kun je door contact met God de strijd aangaan met die gevoelens. Maar er is dus strijd. Deze moet je aan willen gaan, in de wetenschap dat je het niet alleen hoeft te doen. En dat werkt echt, zo kan ik je uit ervaring vertellen!
JHWH = Ik ben

ik ben Henk, Gods beeltenis

Taxist

  • Berichten: 48
    • Bekijk profiel
seks: zelfbevrediging, how in the world..
« Reactie #8 Gepost op: juni 25, 2005, 11:22:13 pm »
Beste Thomas,

Dank voor je eerlijke en open reactie op dit forum, je moet maar durven. Wat wellicht een goed hulpmiddel kan zijn om de strijd aan te gaan is een cursus die ik zelf ook heb gevolgd. Je kunt deze vinden op:

http://www.settingcaptivesfree.com

Het is een Amerikaanse site die een 60-daagse internetcursus aanbiedt. Deze cursus gaat aan de hand van de bijbel met jou 60 dagen lang de strijd aan . Je krijgt praktische tips, je wordt gekoppeld aan een mentor die gedurende die tijd je dagelijks begeleidt en helpt. Als je wilt kun je ook vragen naar een Nederlandse mentor, ik ben 1 van de drie die er op dit moment mensen mogen helpen.

He ik hoop dat je dit doet, het heeft in mijn geval zeker geholpen. Ben meer dan 15 jaar verslaafd geweest aan deze rommel en ik mag getuigen dat God mij vrij heeft gemaakt!
« Laatst bewerkt op: juni 25, 2005, 11:39:37 pm door Roodkapje »

Thomash

  • Berichten: 7
    • Bekijk profiel
seks: zelfbevrediging, how in the world..
« Reactie #9 Gepost op: juni 26, 2005, 03:18:38 pm »
sja

he bdankt allemaal voor je reacties enzo,
dat dicht bij God leven is n hele goeie, want dat is t ook, denk ik, en ik merk dat t in de loopt der tijd soms duidelijk moeilijker wordt om nog aan ZB te doen, aangezien ik dan god uit mn ged8en moet wringen en de loop er jaren wordt dat moeilijker,
maar aan de andere kant, lukt het me ook vaak perfect, en juist die momenten waneer ik die neiging om weer de verkeerde kant o te gaan en dan aan God denken vind ik zooo moeilijk, want of ik durf nie, of ik wil niet, en nuja..
ts die wil van mij, als iemand anders mij zou dwingen, zouk nooit doen, maar mn eigen wil is dan zo sterk, nuja, eigen wil, nieuwe eigen wil, oude, nieuwe mens, t hele verhaal,

ja, die 60daagse cursus is wel n goed idee, ma kvind t nogal wat, eigenlijk, is het dan zo ernstig weet je wel, ik kijk geen pornofilms (meer, ik heb het af en toe stukkies bewust gekeken, en zo nu en dan wil ik het nog wel es doen, maar vaak gebeurt het absoluut nie,) enzo, en op  internet kom ik ook nie ver, kweennie,
maar nuja, ik hou hem wel in ged8en

en ja, ik kan het niet zelf, dat klopt, maar ik kan nie opgeven, want dan ga ik door, ik bedoel, GOd moet het doen, hij maar Hij spoort mij wel aan,  en da snap ik dan weer nie,
soms dan denk ik er nie 1s aan om t te doen, en soms dan viel ik steeds weer die neiging en na 3 keer hem genegeerd te hebben dan wil ie nie meer, en dan denk ik bijna 'nuja, doe t t maar snel, ben je er vanaf...' ja, van die aanvechtingen dan, want achteraf heb ik toch alleen maar spijt,

Roodkapje

  • Berichten: 6523
  • Semper reformanda
    • Bekijk profiel
seks: zelfbevrediging, how in the world..
« Reactie #10 Gepost op: juni 26, 2005, 03:53:42 pm »

quote:

Thomash schreef op 26 juni 2005 om 15:18:
ts die wil van mij, als iemand anders mij zou dwingen, zouk nooit doen, maar mn eigen wil is dan zo sterk, nuja, eigen wil, nieuwe eigen wil, oude, nieuwe mens, t hele verhaal,

Ik moest jouw stukje echt een paar keer goed door lezen, want ik ben van voor de breezer-generatie ;)

Maar ik denk dat het boekje 'Geestelijke strijd' van W.J. Ouweneel hier wel wat over zegt (en daar wordt Romeinen ook bij gehaald.

Ik denk niet dat het 'jouw eigen wil' is die zo sterk is, maar wat de Groot Nieuws Bijbel je 'zondige ik' (oude vertaling: 'het zondige vlees') noemt. Volgens Paulus heb je te strijden tegen drie machten. Namelijk je oude zondige natuur (wat iets anders is dan je oude mens), de wereld om je heen (de maatschappij zeg maar) en de satan als geestelijke macht.

Daartussenin zit je 'ik', die de oude mens (die zondaar was) aan het gekruis geslagen heeft. Je oude mens is dus hardstikke dood. Je hebt met Jezus geleden, je bent in Hem gestorven en met Hem ben je ook weer opgestaan in het nieuwe leven. Alleen woont -volgens Paulus- de oude zondige natuur nog in je, omdat de hele schepping nog niet wedergeboren is. Totdat Jezus terugkomt blijven we ook als christenen zondigen, het grote verschil met 'vroeger', is dat onze Hemelse Vader ons als een nieuwe schepping in Jezus ziet. De zonde wordt ons niet meer aangerekend. Maar Jezus weet maar al te goed dat we nog voortdurend tegen de zonde die in ons woont moeten strijden, en Hij weet ook dat we dat alleen niet kunnen winnen. Daarom heeft hij de Trooster gezonden (de Heilige Geest), om ons in deze geestelijke strijd bij te staan.

De reden dat strijden tegen je eigen vlees, je zondige natuur zo moeilijk is, is omdat dat in je zit. Het is een deel van je. Dit in tegenstelling tot de wereld en de satan. Die staan in zekere zin 'buiten' je. Daarom is het zaak om onderscheid te leren maken tussen wat jouw eigen wil is, en wat je zondige natuur is. Iemand die dat onderscheid kan maken noemen we ook wel een wedergeboren christen. De enige manier waarop je dat kunt leren is, weer door de nabijheid van God op te zoeken en Hem te bidden of hij je dat onderscheid wilt geven, zodat je voor Hem kunt gaan leven. Als je je Hemelse Vader zoiets vraagt, zal hij zo'n gebed zeker verhoren.

quote:

ja, die 60daagse cursus is wel n goed idee, ma kvind t nogal wat, eigenlijk, is het dan zo ernstig weet je wel, ik kijk geen pornofilms (meer, ik heb het af en toe stukkies bewust gekeken, en zo nu en dan wil ik het nog wel es doen, maar vaak gebeurt het absoluut nie,) enzo, en op  internet kom ik ook nie ver, kweennie, maar nuja, ik hou hem wel in ged8en


Speel je nou niet verstoppertje met jezelf? Het is wel makkelijk om jezelf niet te confronteren met de werkelijkheid, maar je kunt jezelf ook afvragen wat je daarmee bereikt. Ik lees hier wel dat je nu weer een beetje de boel zit te vergoeilijken... Dus hoe graag wil je ervanaf komen?

quote:

en ja, ik kan het niet zelf, dat klopt, maar ik kan nie opgeven, want dan ga ik door, ik bedoel, GOd moet het doen, hij maar Hij spoort mij wel aan,  en da snap ik dan weer nie,
soms dan denk ik er nie 1s aan om t te doen, en soms dan viel ik steeds weer die neiging en na 3 keer hem genegeerd te hebben dan wil ie nie meer, en dan denk ik bijna 'nuja, doe t t maar snel, ben je er vanaf...' ja, van die aanvechtingen dan, want achteraf heb ik toch alleen maar spijt,


Dit snap ik niet helemaal. Zeg je hier nou dat je het niet zelf kunt doen, maar dat je het ook niet op kunt geven (of bedoel je hier: ophouden?) want dan ga je door... Dus ik snap het niet helemaal. Zou je het ook ook in gewoon Nederlands kunnen herformuleren, want you lost me here.

Wat ik er wel over kan zeggen dat ik niet bedoel met 'God moet het doen' dat jijzelf in een hoekje kunt gaan zitten met de armen over elkaar, wachtend op het grote wonder dat God met z'n toverstokje zwaait en dat het dan klaar is. Ik neem aan dat je dit ook niet zo bedoelt, maar daar lijkt het in bovenstaand stukje wel over te gaan.

Geestelijke strijd lijkt wel wat in vechten tegen een verkoudheid. (Het voorbeeld ontleen ik aan Ouweneel). Er zweven veel bacterieën rond en die kunnen in je lichaam komen en je ziek maken. Aan dat hele proces heb je part noch deel. Je merkt het niet eens. Je merkt pas dat die bacterieën er zijn als je ziek wordt. En als je er niks tegen doet kan een verkoudheid bijvoorbeeld overgaan in iets ergers, bijvoorbeeld in bronchitis en longontsteking. Daarom ga je naar de dokter, haalt antibiotica, slikt die en de bacterieën gaan dood en je wordt weer beter.

Gaat dat beter worden dan buiten jou om? In zekere zin wel, want jijzelf doet niks om beter te  worden. Jij maakt die bacterieën niet zelf dood, dat doet het antibioticum. Maar je moet zelf wel dingen doen om die medicijnen de kans te geven om te werken! Je moet wel zelf naar de dokter, je moet wel zelf zo'n kuur netjes afmaken. En eigenlijk had je om te beginnen iets aan je weerstand moeten doen om die bacterieën geen kans te geven.

Zo is het ook op geestelijk gebied: je moet jezelf weerbaar maken (de geestelijke wapenrusting). Je moet God wel de ruimte geven om door zijn Geest te werken. Dus dat vraagt om een actieve houding. De brief aan de Efeziërs en aan de Galaten laten zien hoe je dat doet. En zo'n 60-daagse cursus leert je niet alleen te strijden, maar ook om jezelf weerbaar te maken tegen je eigen zondige natuur.

Alles van God verwachten betekent dus niet een afwachtende houding aannemen en dan maar hopen dat God een keertje zal ingrijpen. Dat is precies het omgekeerde van wat Paulus in de Bijbel schrijft.

Ik zeg niet dat je dit doet hoor, maar iedereen heeft bepaalde 'lievelingszonden'. Maar christen zijn betenent niet de weg van eeuwig geluk en succes. Als je christen bent betekent dat niet direct dat je succesvol wordt in de zin van dat je veel geld verdient, gelukkig wordt doordat je alle dingen kunt kopen die je wilt hebben. Christen zijn betekent dat je als zijn discipel (leerling) leert om gelijkvormig te worden aan Christus. En als je leest in de Bijbel wat Christus deed en waarin wij hem dan moeten navolgen, dan is dat: lijden en strijden.

Als christen wordt, betreed je een slagveld van machten (je zondige natuur vecht tegen je, de satan vecht tegen je en de wereld bespot je). Dat is lang niet altijd pretiig. Maar we weten waarvoor we het doen: uit liefde voor de Here Jezus.

En dat is ook wat zo'n cursus zo succesvol maakt: we leren gebruik te maken van de enorme legermachten van engelen die de Here ons op afroep beschikbaar stelt om voor ons te vechten. We moeten alleen leren hoe we die machten inzetten. Dus ga die cursus vooral wél doen...
« Laatst bewerkt op: juni 26, 2005, 03:55:12 pm door Roodkapje »
Maar nu, alzo zegt de HEERE, uw Schepper, o Jakob! en uw Formeerder, o Israël! vrees niet, want Ik heb u verlost; Ik heb u bij uw naam geroepen, gij zijt Mijn. (Jes. 43:1)

CZ

  • Berichten: 299
    • Bekijk profiel
seks: zelfbevrediging, how in the world..
« Reactie #11 Gepost op: juni 26, 2005, 07:23:39 pm »
Tomash,

*sexualiteit op zichzelf is een gave van God, gevoeligheid voor bloot op zichzelf ook en functioneel
*iedere man is gevoelig voor de sexuele verleidingen van onze maatschappij  
*Laat voor je bidden door iemand die je vertrouwt in je omgeving, eventueel een pastoraal werker.
*vraag je eens of er dingen uit je verleden verleden zijn , pijn die je op deze manier probeert te verdoven. Zoek je misschien liefde die je vroeger gemist heb bv?
*vraag God evt of je verkering krijgt, dat kan je veel leren als je er oog voor hebt
OVERGAVE= je kunt dit niet alleen overwinnen, je hebt mensen nodig die je ermee helpen. En vergeving vragen en je zelf vergeven. En bedenk dat je in Christus mag je meér dan overwinnaar zijn.
*Je bent véél en véél meer dan alleen je sexuele zonden, hoe opdringerig die ook kunnen zijn.
*praktisch : internetfilter of alleen in bib enzo internetten, of iemand die je af en toe vraagt hoe het gaat met je internet gedrag, waar je verantwoording aflegt en steun van krijgt

Thomasje

  • Berichten: 1
    • Bekijk profiel
seks: zelfbevrediging, how in the world..
« Reactie #12 Gepost op: juli 10, 2005, 07:23:53 pm »
thomas, ik was aan het googlen omdat ik hetzelfde probleem heb als jij. Toen kwam ik dit forum tegen, met iemand met dezelfde naam als ik. Heb je e-mail/msn? ik vind dit namelijk vrij bijzonder. nu, je ziet maar of je me toevoegt. mijn msn+emailadres: iamthomas5 [ad] hotmail [dot] com

Heb even je emailadres niet-aanklikbaar gemaakt. Ik neem aan dat je niet zit te wachten op bergen spam... ;) Er zijn namelijk spamscriptjes die op webpagina's in de html naar emailadressen 'grazen' en de emailadressen aan spamsites doorgeven.
Roodkapje.
« Laatst bewerkt op: juli 12, 2005, 12:08:11 am door Roodkapje »

Tim

  • Berichten: 126
    • Bekijk profiel
seks: zelfbevrediging, how in the world..
« Reactie #13 Gepost op: juli 11, 2005, 11:51:38 pm »
De schrijver Jan Willem Otten (winnaar Libris literatuurprijs met 'Specht en Zoon') werd onlangs door Trouw geinterviewd over de 10 geboden. Bij een van de geboden kwam ook dit onderwerp ter sprake. Ik vind de manier waarop Otten het onderwerp verwoordt aansprekend.


IX. Gij zult geen onkuisheid begeren
„Dit is het gebod dat voor mij bij pornografie in werking treedt. Het is een zeer fundamenteel gebod omdat daar, in mijn geval, een soort neurotische, materialistische praktijk waar ik niet gelukkig mee kan zijn - waar ik me voor schaam - in de kiem wordt aangepakt. Het gebod doet mij beseffen dat het de begeerte is die mij dwarszit, niet de* God, hoe leg ik je dit goed uit? Het adagium van de intellectuele sfeer waar ik uit voortkom was: je moet je niet schamen voor je schaamte. Ik verslond tijdschriften als de Sextant en de ontwikkeling van de pornografie ging gelijk op met mijn puberteit. Het beeld is steeds voor mijn ervaring uitgegaan. Ik wist, al lang voordat ik het zelf deed, hoe mensen het met elkaar doen. Hetzelfde gold voor film. Steeds als er weer een nieuw stadium aanbrak, voelde ik mij ongemakkelijk: dit kan niet, dit hoort eigenlijk niet! Maar het was ook zo spannend. Vooral tijdens mijn eerste bezoek aan een pornobioscoop had ik die gewaarwording; alsof er iets heiligs geschonden zou gaan worden. Heerlijk. Verschrikkelijk. Toen ik Vonne tegenkwam, merkte ik dat het mij niet lukte pornografie als een feit te midden van seksuele feiten te zien. We hadden het heerlijk samen, waren ontzettend verliefd op elkaar, maar tegelijkertijd moest ik die porno verstoppen. Toen ze erachter kwam dat ik tassenvol pornografie verborgen hield, ben ik mij gaan afvragen waarom ik mij daar nou zo vreselijk voor schaamde en ik ontdekte, onder andere, dat er na het klaarkomen, als het videobeeld is weggeklikt, een soort stilte kwam waarin alle kinderen wakker werden, waarin alle Vonnes mij riepen, waarin, kortom, mijn geweten werd belast. Het had helemaal niets met de emancipatie van seks te maken, het was een zucht, een verslaving, heel simpel. Ja, een verslaving waar ik vanaf zou willen komen, maar het is te laat. Ik wil ook niet meer roken, maar het verlangen naar een sigaret is toch gebleven. Toch er is wel iets veranderd: ik kan het beter analyseren. Mijn onkuise begeerte gaat altijd met paniek gepaard. Als ik onzeker ben over de dingen ik maak of ontevreden ben over de manier waarop ik word ontvangen, dan ga ik die gevoelens met porno te lijf. Nee, het lost helemaal niets op! Ik verdubbel juist het probleem. Het is net als met het roken van een sigaret: mijn longen worden er slecht van en ik betreur het ook, ik betreur het dat mijn hoofd een afbeeldingengenerator is, want wat ik heb gezien raak ik toch echt niet meer kwijt. Er is maar één antwoord op mogelijk: geen onkuisheid begeren. En als me dat een keer niet lukt, kan het geloof mij helpen. Er is zoiets als de biecht. Ik word vergeven. Ik doe mijn katholieke best.”
« Laatst bewerkt op: juli 14, 2005, 10:56:26 am door Tim »
Het christelijke is niet het eenvoudige waarvan men uitgaat, om vervolgens interessant, geestig, diepzinnig, dichter, filosoof enz. te worden. Het is precies omgekeerd: men moet steeds eenvoudiger worden om tot het christelijke te komen.
Kierkegaard

maroon

  • Berichten: 31
    • Bekijk profiel
seks: zelfbevrediging, how in the world..
« Reactie #14 Gepost op: juli 14, 2005, 12:37:57 am »
Modbreak:
Cross-posten, dwz. hetzelfde bericht in meerdere topics plaatsen is op dit forum niet toegestaan. Wil je in meerdere topics naar een bepaalde post verwijzen dan kun je dat door middel van een link doen. Je kunt de datum van je post aanklikken en de url in je nieuwe post plakken.

maroon in "Zelfbevrediging: Mag dat? deel II"

« Laatst bewerkt op: juli 14, 2005, 01:07:44 am door Roodkapje »
.maroon / a color mixture composed of brown and red

Thomash

  • Berichten: 7
    • Bekijk profiel
seks: zelfbevrediging, how in the world..
« Reactie #15 Gepost op: juli 14, 2005, 11:06:23 am »
weet je,

ten eerste, dank je wel allemaal voor reactie enzo,
die 40 daagse cursus blijft me plagen, want diegene had wel gelijk dak t moest doen,
nu heb ik met mzelf afgesproken dak als k mezelf nog 1 keer bevredig ik die cursus ga doen...
en wat gebeurt er? ik doe t nie meer, ja nee, het kan nog komen, (das best goed mogelijke) ma t lijkt n perfecte stok achter de deur, dus nuja, ik ga zo door, en ik al flink wat verleidingen (alsk n film kijk met de verkeerde scene die ik nie zag aankomen) en meer van dat soort geintjes benk gwoon doorgekomen, ksnapt nie, ma ik blijf God om dzelfde kr8 bidden, want als ik ff verslap gaat t weer mis, ma kweennie,
ik kan natuurlijk nog flink wat verw8en, denk ik, die vuile satan komt natuurlijk net op mn zwakste moment met zn zwaarste verleiding, magoed, kblijf bidden,

eh ja Thomas, kvond idd apart ja, tzelfde verhaal van je, maybe dak j nog wel toevoeg, ts gwoon dak mn anonimiteit nog nodig heb, denk ik,
magoed,

spetter

  • Berichten: 14
    • Bekijk profiel
seks: zelfbevrediging, how in the world..
« Reactie #16 Gepost op: juli 14, 2005, 12:10:32 pm »
Hee Thomash (is dat een Engelse versie van Thomas ofzo?),

Ik las je verhaal en kreeg een sterke drang om even te reageren. Ik herken de gedachten van jou (dat satan de lust vertegenwoordigd), alleen ben ik dat inmiddels (een proces van jaren) heel anders gaan zien allemaal. Nu is het wel zo dat ik niet meer geloof, maar ik denk niet dat je als je gelooft op deze manier om hoeft te gaan met seksualiteit.

Mijn vraag aan jou is: zou je nu niet gewoon accepteren dat je een seksueel wezen bent? Concreet: zou je niet gewoon accepteren dat je lust in je hebt, geile gedachten. Nee, dat is niet slecht, dat is niet de satan. Dat jij aandrang voelt om te masturberen is normaal. Het zou een stuk gekker zijn als je die aandrang niet zou hebben (aseksueel). Mijn advies is om te accepteren dat je geilheid als een onderdeel van jezelf gaat zien. Het mag er zijn. En nogmaals: het is niet slecht, het is niet vies en het is al helemaal niet een streek van de satan.

Ik denk dat je door manier waarop je nu met seksualiteit omgaat een problematische omgang met vrouwen schept (vooral problematisch voor jezelf).

Met vriendelijke groet

Marnix

  • Berichten: 2614
    • Bekijk profiel
seks: zelfbevrediging, how in the world..
« Reactie #17 Gepost op: juli 14, 2005, 12:41:25 pm »
Tja, dat is een leuke redenatie, maar als christen kan ik er niet achter staan. Want als we eenmaal zo gaan redeneren kunnen we het feit dat er zoveel rotzooi en problemen op de wereld zijn ook wel goed praten. Met een zelfde verhaal kan je dan oorlog, vechtpartijen en zelfs terrorisme nog gaan goedpraten.... Het zit nou eenmaal in de mens, daar moet je niet tegenin gaan maar dat moet je accepteren. Zo werkt het volgens mij niet.... dan wordt God namelijk weggecijferd, wat Hij wil, hoe Hij mensen maakte... en zet je jezelf centraal. Lijkt me niet de essentie van het christelijk geloof dus het zal je denk ik ook niet verbazen dat mensen hier het niet met jou manier van denken eens zullen zijn :) Dan wordt geloven vrij zinloos.
In nothing is the power of the dark lord more clearly shown than in the estrangement that devides all those who still oppose him - Tolkien

spetter

  • Berichten: 14
    • Bekijk profiel
seks: zelfbevrediging, how in the world..
« Reactie #18 Gepost op: juli 14, 2005, 12:53:33 pm »

quote:

Marnix schreef op 14 juli 2005 om 12:41:
Tja, dat is een leuke redenatie, maar als christen kan ik er niet achter staan. Want als we eenmaal zo gaan redeneren kunnen we het feit dat er zoveel rotzooi en problemen op de wereld zijn ook wel goed praten. Met een zelfde verhaal kan je dan oorlog, vechtpartijen en zelfs terrorisme nog gaan goedpraten.... Het zit nou eenmaal in de mens, daar moet je niet tegenin gaan maar dat moet je accepteren. Zo werkt het volgens mij niet.... dan wordt God namelijk weggecijferd, wat Hij wil, hoe Hij mensen maakte... en zet je jezelf centraal. Lijkt me niet de essentie van het christelijk geloof dus het zal je denk ik ook niet verbazen dat mensen hier het niet met jou manier van denken eens zullen zijn :) Dan wordt geloven vrij zinloos.


Het christelijk geloof zou een stuk aangenamer zijn als het niet zo ontkennend deed over seksualiteit. Maar je hebt gelijk: ik sta op zich niet te kijken van je afwijzende houding op mijn visie.

Een ding: je stelt geilheid (lijkt me het beste woord) gelijk met de drang tot moord. Vind ik nogal een rare vergelijking. Maar het geeft wel aan hoe je tegen geilheid aankijkt. Ik praat moord niet goed, hoor. Maar dat lijkt me ook heel iets anders als geilheid. Niet te vergelijken met elkaar.

vr. groet

Liudger

  • Berichten: 2050
    • Bekijk profiel
seks: zelfbevrediging, how in the world..
« Reactie #19 Gepost op: juli 14, 2005, 01:04:59 pm »

quote:

spetter schreef op 14 juli 2005 om 12:53:
[...]


Het christelijk geloof zou een stuk aangenamer zijn als het niet zo ontkennend deed over seksualiteit. Maar je hebt gelijk: ik sta op zich niet te kijken van je afwijzende houding op mijn visie.

Een ding: je stelt geilheid (lijkt me het beste woord) gelijk met de drang tot moord. Vind ik nogal een rare vergelijking. Maar het geeft wel aan hoe je tegen geilheid aankijkt. Ik praat moord niet goed, hoor. Maar dat lijkt me ook heel iets anders als geilheid. Niet te vergelijken met elkaar.

vr. groet


Denk je werkelijk dat de Christelijke visie is dat je geen erotische kant hoort te hebben? Dan heb je het radicaal mis. Seks is goed, mits.

Je doet net alsof Thomash denkt (of dat hij het advies hier krijgt) dat zijn geile gevoelens zelf fout zijn. Daar gaat het niet om. Erotiek is onlosmakelijk onderdeel van de mens uitmaakt. Het is dus prima om die gevoelens te hebben. Het is niet zo prima om daar elke keer aan toe te geven, want dan gaat het je beheersen, en dat is schadelijk. Als je dat met zin in een slokje doet wordt je alcoholicus. Je hoeft niet eens Christen te zijn om te beseffen dat verslaving (daar gaat het bij Thomash dus om), aan wat dan ook, niet goed voor je is.

Wat jij hier doet is net zoiets als een alcoholicus die er net in is geslaagd de eerste stapjes op weg naar afkicken te zetten, een glaasje voor te houden en te zeggen: ach joh, wat is daar nou mis mee?
De Heer heeft mij gezien en onverwacht ben ik opnieuw geboren ...

spetter

  • Berichten: 14
    • Bekijk profiel
seks: zelfbevrediging, how in the world..
« Reactie #20 Gepost op: juli 14, 2005, 01:22:12 pm »

quote:

Liudger schreef op 14 juli 2005 om 13:04:
[...]


Denk je werkelijk dat de Christelijke visie is dat je geen erotische kant hoort te hebben? Dan heb je het radicaal mis. Seks is goed, mits.

Je doet net alsof Thomash denkt (of dat hij het advies hier krijgt) dat zijn geile gevoelens zelf fout zijn. Daar gaat het niet om. Erotiek is onlosmakelijk onderdeel van de mens uitmaakt. Het is dus prima om die gevoelens te hebben. Het is niet zo prima om daar elke keer aan toe te geven, want dan gaat het je beheersen, en dat is schadelijk. Als je dat met zin in een slokje doet wordt je alcoholicus. Je hoeft niet eens Christen te zijn om te beseffen dat verslaving (daar gaat het bij Thomash dus om), aan wat dan ook, niet goed voor je is.

Wat jij hier doet is net zoiets als een alcoholicus die er net in is geslaagd de eerste stapjes op weg naar afkicken te zetten, een glaasje voor te houden en te zeggen: ach joh, wat is daar nou mis mee?


Zucht.......

Het duurde niet lang.... Er is weer sprake van verslaving.....

Het is altijd hetzelfde: sex is okee, maar......

Naar mijn gevoel word sex (bijv. masturbatie) zo snel als een verslaving ervaren. En dayt komt omdat er toch altijd een 'mits'-verhaal aan hangt. Het is goed, maar...... Mijns inziens bangmakerij. En reken maar (als je een beetje angstig bent ingesteld) dat je jezelf heel snel tot verslaafd beschouwd. Bovendien: omdat er zo 'n 'mits'-verhaal aanplakt is het risico op een ongezonde omgang met het onderwerp erg groot. Het wordt zo 'n issue.

Okee: als je echt verslaafd bent (je kan je niet meer concentreren op je werk en waar dan ook, omdat je heel de dag met sex bezig bent, de hele dag loopt te masturberen (pff), tuurlijk: dat is niet goed. En dat gun ik niemand. Tenslotte: geen enkele versalving is leuk). De vraag is alleen: is er wel sprake van verslaving? Ik betwijfel dat sterk.

Met vr. groet (ik blijf maar vriendelijk groeten, niet?).

Roodkapje

  • Berichten: 6523
  • Semper reformanda
    • Bekijk profiel
seks: zelfbevrediging, how in the world..
« Reactie #21 Gepost op: juli 14, 2005, 02:05:15 pm »
Wat vind je hiervan dan?

quote:

Romeinen 1311 U kent de huidige tijd: het moment is gekomen waarop u uit de slaap moet ontwaken, want de redding is ons meer nabij dan toen we tot geloof kwamen. 12 De nacht loopt ten einde, de dag nadert al. Laten we ons daarom ontdoen van de praktijken van de duisternis en ons omgorden met de wapens van het licht. 13 Laten we daarom zo eerzaam leven als past bij de dag en ons onthouden van bras- en slemppartijen, ontucht en losbandigheid, tweespalt en jaloezie. 14 Omkleed u met de Heer Jezus Christus en geef niet toe aan uw eigen wil, die begeerten in u opwekt.

quote:

Efeziërs 610 Ten slotte, zoek uw kracht in de Heer, in de kracht van zijn macht. 11 Trek de wapenrusting van God aan om stand te kunnen houden tegen de listen van de duivel. 12 Onze strijd is niet gericht tegen mensen maar tegen hemelse vorsten, de heersers en de machthebbers van de duisternis, tegen de kwade geesten in de hemelsferen. 13 Neem daarom de wapens van God op om weerstand te kunnen bieden op de dag van het kwaad, om goed voorbereid stand te kunnen houden. 14 Houd stand, met de waarheid als gordel om uw heupen, de gerechtigheid als harnas om uw borst, 15 de inzet voor het evangelie van de vrede als sandalen aan uw voeten, 16 en draag bovenal het geloof als schild waarmee u alle brandende pijlen van hem die het kwaad zelf is kunt doven. 17 Draag als helm de verlossing en als zwaard de Geest, dat wil zeggen Gods woorden.
18 Laat u bij het bidden leiden door de Geest, iedere keer dat u bidt; blijf waakzaam en bid voortdurend voor alle heiligen. 19 Bid ook voor mij, dat mij de juiste woorden gegeven worden wanneer ik verkondig, zodat ik met vrijmoedigheid het mysterie mag openbaren van het evangelie 20 waarvan ik gezant ben, ook in de gevangenis. Bid dat ik daarbij zo vrijmoedig spreek als nodig is.
« Laatst bewerkt op: juli 14, 2005, 02:05:57 pm door Roodkapje »
Maar nu, alzo zegt de HEERE, uw Schepper, o Jakob! en uw Formeerder, o Israël! vrees niet, want Ik heb u verlost; Ik heb u bij uw naam geroepen, gij zijt Mijn. (Jes. 43:1)

Liudger

  • Berichten: 2050
    • Bekijk profiel
seks: zelfbevrediging, how in the world..
« Reactie #22 Gepost op: juli 14, 2005, 03:07:08 pm »

quote:

spetter schreef op 14 juli 2005 om 13:22:
[...]


Zucht.......

Het duurde niet lang.... Er is weer sprake van verslaving.....

Het is altijd hetzelfde: sex is okee, maar......

Naar mijn gevoel word sex (bijv. masturbatie) zo snel als een verslaving ervaren. En dayt komt omdat er toch altijd een 'mits'-verhaal aan hangt. Het is goed, maar...... Mijns inziens bangmakerij. En reken maar (als je een beetje angstig bent ingesteld) dat je jezelf heel snel tot verslaafd beschouwd. Bovendien: omdat er zo 'n 'mits'-verhaal aanplakt is het risico op een ongezonde omgang met het onderwerp erg groot. Het wordt zo 'n issue.

Okee: als je echt verslaafd bent (je kan je niet meer concentreren op je werk en waar dan ook, omdat je heel de dag met sex bezig bent, de hele dag loopt te masturberen (pff), tuurlijk: dat is niet goed. En dat gun ik niemand. Tenslotte: geen enkele versalving is leuk). De vraag is alleen: is er wel sprake van verslaving? Ik betwijfel dat sterk.

Met vr. groet (ik blijf maar vriendelijk groeten, niet?).


Als er geen 'mits' is ga je de 'mist' in.  

Waarom betwijfel je de verslaving, als Th dat zelf aangeeft? Ik zou dan toch wat voorzichtiger zijn. Beetje makkelijk om te denken oh Christelijk, die zullen dus wel overdrijven.

Alles wat je doet heeft een 'mits'. Jij hanteert op velerlei gebied ook 'mitsen', velen daarvan zonder er bij na te denken, omdat je dat van kindsaf is aangeleerd.'Mits' kan je ook zien als balans, want 'mits' betekent gewoon 'niet teveel van het een ten koste van het ander'. Hoe beter je die balans treft, hoe vruchtbaarder en gelukkiger je leven.

Een dergelijke benadering is overigens niet exclusief Christelijk, en heeft niets te maken met angst voor seks. Alles met mate en de gouden middenweg zijn uitdrukkingen van grotere ouderdom.

En vriendelijke groeten terug :) .
De Heer heeft mij gezien en onverwacht ben ik opnieuw geboren ...

Roodkapje

  • Berichten: 6523
  • Semper reformanda
    • Bekijk profiel
seks: zelfbevrediging, how in the world..
« Reactie #23 Gepost op: juli 14, 2005, 05:00:29 pm »
Modbreak:
Dit is het topic Christelijk Leven, waar gediscussieerd wordt vanuit het kader van de Bijbel en de Apostolische Geloofsbelijdenis. Posts die hier tegeningaan horen hier niet thuis, de post die tegen de forumpolicy ingingen en de directe reacties daarop verwijderd en/of verplaatst.
« Laatst bewerkt op: juli 14, 2005, 05:08:15 pm door Roodkapje »
Maar nu, alzo zegt de HEERE, uw Schepper, o Jakob! en uw Formeerder, o Israël! vrees niet, want Ik heb u verlost; Ik heb u bij uw naam geroepen, gij zijt Mijn. (Jes. 43:1)

Thomash

  • Berichten: 7
    • Bekijk profiel
seks: zelfbevrediging, how in the world..
« Reactie #24 Gepost op: juli 17, 2005, 06:48:58 pm »
hey,

ja ga nie discusieren oft wel of nie mag, ik zelf ben er over t algemeen niet voor, maar voor mijzelf in ieder geval niet, want ik weet (uit ervaring) dat t steeds erger wordt, ik kan nie 'af en toe' bevredigen, dat wordt meer en meer, en ik trek hier de grens, anders houk mzelf nooit onder controle op dit gebied en gaat t goed mis (en dit heeft nix te maken met t feit of je hormonen wel of nie werken)
zelfbevrediging bevredigt nie, maar vraagt steeds juist meer,

Roodkapje

  • Berichten: 6523
  • Semper reformanda
    • Bekijk profiel
seks: zelfbevrediging, how in the world..
« Reactie #25 Gepost op: juli 27, 2005, 08:48:27 pm »
Modbreak:
Zoals de starter van dit topic al aangaf is het niet de bedoeling om in dit topic te gaan discussiëren of het wel/niet mag. Daarvoor loopt er al een ander topic in Christen-Zijn in de Dagelijkse Praktijk (CZDP).
Berichtjes daarheen verplaatst. Let bij het reageren op de policy aldaar  (aanklikbaar onder de zwarte balk op de pagina waar je je reactie typt). Druk bij het aanklikken even op SHIFT, om in een nieuw venster te openen, anders ben je mogelijk de tekst van je reactie kwijt. :)
Tips, getuigenissen etc. op dit gebied zijn hier wel ontopic.
Maar nu, alzo zegt de HEERE, uw Schepper, o Jakob! en uw Formeerder, o Israël! vrees niet, want Ik heb u verlost; Ik heb u bij uw naam geroepen, gij zijt Mijn. (Jes. 43:1)

Hsm

  • Berichten: 3
    • Bekijk profiel
seks: zelfbevrediging, how in the world..
« Reactie #26 Gepost op: augustus 12, 2005, 12:52:29 pm »
Voor mij was/is ZB vaak een vlucht en ook een onbevredigend antwoord op mijn zoektocht in bevestiging van mijn manlijkheid en naar mijn identiteit (ik ben nu 20 jaar).  
Het Antwoord zal altijd zijn dat alleen God bevestiging kan geven van mijn manlijkheid; geen ander man, geen vrouw en al helemaal geen Zelfbevrediging kan dat.


De eerste 3 hoofdstukken van de bijbel kunnen je misschien helpen.

Genesis 1 geeft antwoord op de vraag: Hoe ben ik bedoeld?
Genesis 2 geeft antwoord op  hoe gezonde sex en relatie tussen man en vrouw bedoeld is.
Genesis 3 geeft antwoord op hoe God met zijn kinderen omgaat (Waar ben je ->kom bij Me, Wat is er gebeurd->wat is het probleem?, Waarom is dat gebeurd? -> dan kunnen we het oplossen)

Na Genesis 3 beantwoorden we niet meer aan de hoe we bedoeld zijn. En de reacties van Adam en Eva zijn heel typerend voor hoe mensen op zonde reageren (schuld, schaamte, vluchten)
Zoals je wellicht bekend is, is de rest van de bijbel een heel persoonlijke (Blijde) Boodschap om weer opnieuw juist te leren antwoorden op hoe het in de schepping bedoeld is.

God vraagt slechts een ding van jou en mij: Geloof! Faith, in wat in de bijbel zegt. Geloof op het moment dat de Bijbel zegt dat wij in Christus meer dan overwinnaars zijn. Als je niet gelooft dat in Christus er overwinning is van Zelfbevrediging en daarbij geen vertrouwen hebt in Gods werk dan, is mijn ervaring, kun je zo hard je best doen om er proberen mee te stoppen maar je zal falen, altijd weer. Hoe hard je ook vecht je zal falen omdat je uit eigen kracht vecht.

Dit is niet om bang te maken; in tegendeel, een aanmoediging om elke keer naar God te gaan en te antwoorden op zijn vragen:
Waar ben je (" uhm ja Vader, ik ging weer eens mijn eigen paden bewandelen" ),
Wat is er gebeurd, (nou, ik zat op de bank en moest aan die mooie meid denken... enz.)
Waarom is dat gebeurd? (het leek wel alsof ik niet er niet voor kon kiezen en het gewoon gebeurde...het was te sterk... )

Een paar dingen waarmee je aan de slag kunt:

- ga niet heel hard te stoppen met ZB, dat lukt je toch niet.
- lees Matt 11:28 en bid (...leer van Mij...)
- GELOOF wat in de bijbel staat hoe hard je eigen ervaring en gedachten dat ook tegenspreken (vind bemoediging bij Davids psalmen)
- Je ZULT zien dat de woorden van God bevrijding geven als je gelooft dat God zelf het in je wil doen.


Op dit moment verval ikzelf nog wel af en toe in vleselijke zwakte, maar ik ben nu wel vrij van de schuld en de schaamte. Geloof in de beloften (van overwinning en vrijheid) van Zijn eigen Woorden is waar ik mij dagelijks aan vasthoud in verwachting en het verlangen dat in de toekomst daar een mooie vrouw voor mij zal zijn aan wie ik mij geheel geven mag. Om haar zo goed mogelijk dienstbaar te kunnen zijn wil ik me daar nu in reinheid op voorbereiden samen met God die mij zelf het leven gaf...

Piet22

  • Berichten: 103
    • Bekijk profiel
seks: zelfbevrediging, how in the world..
« Reactie #27 Gepost op: augustus 12, 2005, 11:13:00 pm »
"Maar van hoererij en allerlei onreinheid of hebzucht mag onder u zelfs geen sprake zijn, zoals het heiligen betaamt," (Efese 5:3) is voor mij zowel een aansporing als een plaag.
Bij een 'terugval' wordt het een plaag. Je weet dat je jezelf een nep-gevoel bezorgt, maar toch is dat nep-gevoel lekker. Vlak ervoor voel je je eenzaam, dat los je op en vlak erna voel je je nog eenzamer. Herkennen jullie dat? Prompt erna jezelf verplichten te douchen helpt bij mij, maar hoe anderen daar mee om gaan weet ik niet.

Nikolov

  • Berichten: 255
    • Bekijk profiel
seks: zelfbevrediging, how in the world..
« Reactie #28 Gepost op: augustus 22, 2005, 12:28:28 pm »
Uh oh... Hot topic. De meningen lijken wat verdeeld.. :) Ik heb respect voor je oprechtheid kerel...

Eerst van al. Er is niks abnormaals aan je Thomas. 99% van de  jongens maakt mee wat jij nu mee maakt. Inclusief schaamte en schuld gevoelens. Altijd als iemand me verteld dat ze nooit aan masturbatie doen (Zelfs getrouwde mensen)  dan denk ik altijd. Jaja,  maar intussen.

Jouw grootste probleem denk ik is dat je denkt dat God er een probleem mee heeft. Ik denk daar heel anders over. Maar die discussie ga ik niet aan, uiteindelijk moet je dit zelf uitvogelen. Zelf kiezen hoe je jouw normen en waarden wilt opbouwen. Ik ben niet goed op de hoogte van het christelijke gedachtengoed hierop om echte adviezen te geven.

However biologisch ben ik via mijn studie goed opgeleid. Hou 2 dingen in gedachten. Het is mogelijk ZB te misbruiken als troost in plaats van je problemen aan te pakken. En ZB kan gaan dienen als vervanging voor de liefde die je graag van je omgeving zou krijgen. Aan de andere kant. Het is een nuttig mechanisme, als mensen die mogelijkheid niet hadden zou het veel veel vaker gebeuren dat men elkaar gewoon bespringt omdat men waanzinnig wordt van de aandrang. Wat vrouwen betreft. Geldt hetzelfde. Dat zijn ook seksuele wezens.  Met dus dezelfde problemen als hun mannelijke leeftijds genoten.

Je gedachten over hen is simpelweg jouw sexualiteit die die van hen raakt. Dat gebeurt. Deze kant van jezelf kan naar mijn inzien niet onderdrukt worden zonder jezelf schade aan te doen. Schade die je mogelijk tegen zult komen als je later zelf trouwt.

Wat je nu doet lijkt me al perfect. Accepteer dat je deze gevoelens hebt over de vrouwen om je heen. En val ze er verder gewoon niet lastig mee totdat het juiste moment daar is. Ze hebben zelf die gevoelens ook over de mensen om hen heen. Misschien ook over jou.  Daar hoef je verder niets mee te doen.

Compartimentaliseer zelfbevrediging naar een deel van je leven. Kies een situatie waarop het toegestaan is, bijvoorbeeld voor het slapengaan of voor het opstaan. En dan bijvoorbeeld 4 keer per week. (Minder dan het gemiddelde voor een puber) Op die manier blijft het op 1 plek in je leven en de gedachten buiten dat moment kalmeren ook een beetje. Zo minimaliseer je de impact die het op je leven heeft.  

Wat pornografie betreft. Laat dat los. Als iemand die daar ook teveel van gezien heeft denk ik dat je er geen geluk in zult vinden. Doe het gewoon niet meer. En als je merkt dat je erover denkt. Zeg dan tegen jezelf. "Nee dat doe ik niet meer." Zonder jezelf meteen te veroordelen. De gedachten slijten langzaam weg als je gewoon jezelf zachtjes blijft herinneren aan dat je het niet meer doet. Niet jezelf straffen, niet jezelf bangmaken. Gewoon stapje voor stapje het gedrag terug dringen.

Dat ultimatum wat je jezelf gesteld heeft is knap. En als het werkt gefeliciteerd. Maar voor het geval dat het nu of in de toekomst niet werkt.. Kop op, bijna niemand kan het zo :)

Stapje voor stapje.. Zelfs God heeft de wereld in stapjes gebouwd..