Ik ben zelf voor lifetheater (Den Haag) technicus in het theater (naast medeoprichter/inhoudelijk medewerker). Tijdens deze avonden dagen we jongeren uit om over God in hun leven na te denken aan de hand van actuele thema's. Dit doen we door filmpjes, band, spreker en theateracts.
Als technicus ben ik verantwoordelijk voor alles wat op de beamer komt. Wat ik in de afgelopen 6 jaar heb gemerkt, is dat de beamer leidend is voor de gang van de avond. Wat op de beamer verschijnt wordt aangenomen als volgend programmaitem. Daarnaast is rommeligheid op de beamer totaal NOT DONE. Geen geklooi in windows, rommelige beelden of vastlopers.

Daarom heb ik zelf in het theater er voor gekozen om voor een kleine 50 euro een videomengtafel aan te schaffen met meerdere inputs. Op 1 hiervan sluit in de laptop aan met de presentatie (programmaitems, spreker, liedteksten) in apple keynote of powerpoint. Op 1 sluit ik de DVD speler aan. En op de rest sluit ik losse camera's aan die zich (kleintjes) in de band verstopt bevinden en boven op de techniektafel en in het publiek.
Met de videotafel meng ik de beelden door elkaar en komt het uiteindelijk via de gele composiet plug de beamer in. Gemengd en wel.
Zo voorkom je geklooi op de beamer en zorg je voor smooth overgangen tussen de items door. Het is een kleine investering en groot plezier
