quote:
itsmetoo schreef op 21 mei 2012 om 23:08:[...]
De Heilige Geest kan ook via andere middelen de kennis tot degene in wie Hij woning heeft, laten komen. Dus daarin kan het verschil niet zijn. Hoevelen roepen niet dat de Heilige Geest iets heeft openbaart, want na toetsing met de Schrift blijkt te bijten en dus
niet van de Heilige Geest afkomstig is. Personen zijn zelf absoluut overtuigd dat ze het hebben gevoeld of gehoord of anderzijds. Maat na toetsing geven ze gelukkig toe, dat het niet strookt met de Schrift en negeren de boodschap.
Zoals een kerkgenootschap waar de huiskring leider ineens aangaf dat de Heilige Geest hem had openbaart dat Jezus Christus alle mensen redt, ongeacht of ze geloven of niet, alleen zouden die mensen dat niet weten zelf. Nu met de Schrift kan dan gelukkig worden aangetoond dat deze boodschap onjuist is en worden genegeerd. Op zich een zeer fraaie boodschap die ook liefdevol klinkt enz, maar niet conform de Schrift en dus een valse boodschap.
De toetsing moet dus zijn middels de Schrift en niet over welke manier deze tot je komt, die keuze is aan de HEER.
Het is zeker nodig een boodschap te toetsen aan de Schrift, maar er is meer nodig.
Dat heb ik toegelicht met het voorbeeld van een onreine geest en een helderziende geest, die kennis 'getuigden' waar niets op aan te merken valt. Desondanks, als een onreine geest 'openbaart' dat Jezus de heilige Gods is, is de manier waarop de kennis tot ons komt niet van God. Want zulke geesten wordt in de naam van God het zwijgen opgelegd en uitgedreven.
Toetsing aan de Schrift is dus niet de enige manier om de geesten te onderscheiden.
quote:
Daarbij werd er zelfs in gebed met stenen gedobbeld om de HEER te laten bepalen wie van de 2 apostel zou moeten worden.
Handelingen 1
Matthias tot apostel gekozen in de plaats van Judas
15 En in die dagen stond Petrus op te midden van de discipelen – er was namelijk een menigte bijeen van ongeveer honderdtwintig personen – en sprak:
16 Mannenbroeders, dit Schriftwoord moest vervuld worden dat de Heilige Geest bij monde van David van tevoren gesproken heeft over Judas, die gids geweest is voor hen die Jezus gevangennamen;
17 want hij werd bij ons gerekend en had aan deze bediening deel gekregen.
18 Deze nu heeft met het loon van de ongerechtigheid een stuk grond verkregen, en nadat hij voorovergevallen was, barstte hij in het midden open en kwamen al zijn ingewanden naar buiten.
19 En het is bekend geworden bij allen die in Jeruzalem wonen, zodat dat stuk grond in hun eigen taal Akeldama genoemd wordt, dat wil zeggen: bloedakker.
20 Want er staat geschreven in het boek van de Psalmen: Laat zijn woonplaats woest worden en laat er niemand zijn die daarin woont. En: Laat een ander zijn ambt als opziener nemen.
21 Het is dus nodig dat een van de mannen die met ons omgegaan zijn gedurende heel de tijd dat de Heere Jezus onder ons in- en uitging,
22 te beginnen met de doop van Johannes tot op de dag waarop Hij van ons opgenomen werd, met ons getuige wordt van Zijn opstanding.
23 En zij stelden er twee voor: Jozef, die Barsabas heette, die ook Justus genoemd werd, en Matthias.
24 En zij baden en zeiden: U Heere, Kenner van het hart van allen, wijs van deze twee er een aan, die U uitgekozen hebt
25 om deel te krijgen aan deze bediening, namelijk aan het apostelschap, waarvan Judas afgeweken is om naar zijn eigen plaats te gaan.
26 En zij wierpen hun loten en het lot viel op Matthias; en hij werd met instemming van allen aan de elf apostelen toegevoegd.
Hier werd geen orakeltekst gebruikt. Laat staan dat de Schrift als orakel werd opgevat.
Werk je wel met een orakeltekst dan moet je gaan interpreteren, met het gevaar dat je alleen maar invult wat je zelf graag wilt horen.
En als je de Schrift als orakeltekst gebruikt, hoe kun je zo'n orakelschriftwoord dan nog toetsen aan de Schrift?