quote:
Harmoniezoeker schreef op 19 januari 2013 om 03:47:Learsi, de schift leert dat alleen als we onze verantwoordelijkheid vervullen we behouden worden.
Er zijn tal van voorbeelden.
Zelfs Mozes, verloor zijn zelfbehhersing by Kadesh Barnea en sloeg de rots 2X, en daarom, na alles wat hij had gedaan, mocht hij het Beloofde land niet binnen treden ...
Het is leven is niet eenvoudig!
Uit welke bijbelvers haal je deze reden harmonie zoeker,
Zelf zie ik dit als reden:
Deuteronomium 128 Waar moeten wij heen trekken? Onze broeders hebben ons hart laten smelten door te zeggen: Het is een volk, groter en langer dan wij; de steden zijn groot en hemelhoog versterkt; wij hebben er zelfs Enakieten gezien.
29 Toen zei ik tegen u:
Schrik niet voor hen terug en wees niet bevreesd voor hen.
30 De HEERE, uw God, Die voor u uit gaat, Hij zal voor u strijden, overeenkomstig alles wat Hij voor uw ogen in Egypte voor u gedaan heeft,
31
en in de woestijn, waar u gezien hebt dat de HEERE, uw God, u gedragen heeft, zoals een man zijn zoon draagt, op heel de weg die u gegaan bent, totdat u op deze plaats gekomen bent.
32
Maar ondanks deze woorden geloofde u niet in de HEERE, uw God,33 Die voor u uit ging op de weg, om voor u een plaats te zoeken om uw tenten op te zetten; 's nachts met het vuur, om u de weg te tonen die u moest gaan, en overdag met de wolk.
34
Toen de HEERE uw woorden hoorde, werd Hij zeer toornig en zwoer:
35 Niemand van deze mannen, van deze slechte generatie, zal het goede land zien dat Ik gezworen heb aan uw vaderen te geven!36 Behalve Kaleb, de zoon van Jefunne: die zal het zien en aan hem zal Ik het land geven dat hij betreden heeft, en aan zijn kinderen, omdat hij erin volhard heeft de HEERE na te volgen.
37
Ook op mij werd de HEERE toornig, vanwege u, en Hij zei: Ook u zult er niet in komen.38 Jozua, de zoon van Nun, die in uw dienst staat, die zal erin komen; rust hem ervoor toe, want hij zal het Israël in erfbezit laten nemen.
Deuteronomium 312 en hij zei tegen hen:
Ik ben heden honderdtwintig jaar oud. Ik kan niet meer uitgaan of ingaan; bovendien heeft de HEERE tegen mij gezegd: U zult deze Jordaan niet oversteken.Deuteronomium 344 En de HEERE zei tegen hem:
Dit is het land waarvan Ik Abraham, Izak en Jakob gezworen heb: Aan uw nageslacht zal Ik het geven. Ik heb het u met uw eigen ogen laten zien, maar u mag daarheen niet oversteken.5 Zo stierf Mozes, de dienaar van de HEERE, daar in het land van Moab, overeenkomstig het woord van de HEERE.
Het was het gebrek aan vertrouwen van het volk Israël dat G-d Zelf zou strijden voor hen tegen de Enakieten, dat een groot (fysiek en in aantal) machtig volk was.
Tevens is dit een voorbeeld dat verbidden
niet altijd baat, omdat G-d gezworen heeft en daar in Eeuwigheid niet meer vanaf zal wijken.