quote:
door Zijnkind op 18 Feb 2004 18:33
Wat betreft Jezus en zijn volgelingen...ik heb me laten vertellen dat ze ook in romeinse geschriften worden vermeld. J.Flavius, een joodse overloper die voor hen werkte.
We kunnen de vraag ook omdraaien: "Valt het bestaan van de Here Jezus te ontkennen, als we zien hoeveel invloed Zijn aanwezigheid op deze aarde heeft
gehad, en nog steeds heeft?"
De Bijbel is niet expliciet een geschiedenisboek, maar staat wel vol met historische feiten over Jezus, die door andere geschiedschrijvers en historici worden bevestigd.
De Joodse geschiedschrijver Flavius Josephus (ca. 37 na Chr.) leefde evenals de Here Jezus in de eerste eeuw, en was geen voorstander van het Christendom. Toch geeft hij in zijn geschiedschrijving een aantal vaststaande feiten weer over wat Jezus leerde en hoe Hij leefde, hoe Hij ter dood werd gebracht en ook de berichten over Zijn opstanding, en de opschudding die daardoor ontstond. Hij zag Jezus echter als een wijze man, die bijzondere dingen deed. Josephus schreef onder meer: "Omstreeks deze tijd (de tijd van Pontius Pilatus), leefde Jezus, een wijze man, voor zover je hem een "man" kunt noemen, want Hij deed wonderbaarlijke werken, en was een leraar van hen die de waarheid met blijdschap ontvangen. Hij haalde vele Joden over, evenals vele heidenen. Hij was [de] Christus; en toen Pilatus Hem op aanraden van onze belangrijkste mannen veroordeelde tot het kruis, hebben zij die Hem vanaf het begin liefhadden, Hem niet verlaten, want Hij verscheen op de derde dag levend aan hen, zoals de goddelijke profeten dit hadden voorzegd, evenals tienduizend andere wonderbaarlijke dingen met betrekking tot Hem; de stam van de Christenen, zo genoemd naar Hem, is tot op deze dag niet uitgestorven" (Joodse Oudheden, boek XVIII, hoofdstuk 3, paragraaf 3, omstreeks 93 na Chr. geschreven).
De Romeinse geschiedkundigen Plinius en Tacitus waren ook geen Christenen, maar vertellen wel dat stadhouder Pontius Pilatus een Jezus kruisigde, die vervolgens opstond uit de dood. Ook beschrijven zij het leven van de Christenen. Dat Jezus bestaan heeft, valt moeilijk te ontkennen.
In de aankondiging van Zijn geboorte staat dat Hij (zoals ieder mens) geboren zou worden uit een vrouw (Maria), maar dat Hij verwekt was door de Heilige Geest, dus door God Zelf (Matthéüs 1:20). Hierdoor had Hij het uiterlijk van een mens en kon Hij ook net als een mens honger of verdriet hebben. Maar Zijn wezen was en is goddelijk en daardoor was en is Hij zonder zonde, zie Hebreeën 4:15 "Want wij hebben geen hogepriester, die niet kan medelijden hebben met onze zwakheden, maar Die in alle dingen, gelijk als wij, is verzocht geweest, doch zonder zonde".