Ik geef het offeren van een dier, aan als een aspect dat er
misschien ook mee te maken heeft.
De andere aspecten van
de goede gezindheid om een offer te brengen, gelden zeker ook, maar waren al genoemd.

Even wat uitgebreider:
De informatie die Kain en Abel kregen, kwam rechtstreeks van Adam en Eva, hun ouders. Ze hoorden dus uit de eerste hand wat er was gebeurd vroeger; hoe het voor de zondeval was in de hof van Eden, en hoe alles veranderde. Dat de zondeval het hele leven heeft veranderd.
Ook dat God een dier slachtte om Adam en Eva met dierenvellen te bedekken. Het eerste offer was hun dus niet onbekend. God heeft het eerste offer gebracht, onmiddelijk na de eerste zonde
zien we al dat er bloed moet vloeien. En God zelf brengt dat offer.
Kain was eerste mens waarvan we lezen dat hij een offer brengt. Hij was wel godsdienstig en had van z'n ouders van God gehoord en wat er allemaal was gebeurd.
Kain heeft niet van zichzelf
het fenomeen offeren bedacht.
In Hebreeen 11 staat hier wat over in, en is ook al aangehaald.
4
Door het geloof heeft Abel Gode
een beter offer gebracht dan Kaïn; hierdoor werd van hem getuigd, dat hij rechtvaardig was, daar God
getuigenis gaf aan zijn gaven, en hierdoor spreekt hij nog, nadat hij gestorven is.
Wat je hieruit kunt concluderen is, dat Abel
doordat Hij geloofde een beter offer gaf aan God. God accepteerde het offer van Abel
doordat hij geloofde en dat hield denk ik in het besef dat hij zondig was en een ander voor hem moest sterven, om gespaard te blijven. (Zoals God direct na de zondeval een dier had gedood- zodat zijn ouders bleven leven)
Door het geloof wist hij dat redding moest komen op grond van het offer van een plaatsvervanger.
Kain gaf van de vruchten van het land, daar waar hijzelf voor had gewerkt; en een offer van eigen werken, is voor God niet acceptabel.
Alles wat je zelf doet, nemen de zonden niet weg, en maken je niet tot een heilige.
Dus Abel was niet beter dan Kain, maar zijn
offer was beter. Hij had de essentie begrepen.