quote: op 11 Mar 2003 15:07:38 schreef Wiering:
Eenzijdig beeld? Waarom denkt u dat de CDA-politiek zichzelf zo belachelijk maakt? Wilt u ontkennen dat het CDA altijd in het midden opereert? Wilt u ontkennen dat er politiek gezien maar 1 ding uit het Evangelie te leren is op ecomisch gebied: eerlijk zullen we alles delen?
Wilt u ontkennen dat Chr. politiek in de grond van de zaak is dat de mens zich verloochend om Gods wil te doen? Jezus ZELF zegt dat we onze naaste moeten dienen als onszelven!
Kijk eens gewoon naar het CDA; wat doet die voor de armen in deze wereld? Geen bal, in ieder geval veel minder dan de PvdA. Waarom, waarom denkt u dat de ARP'ers in de jaren 70 zo links waren?!
Geen 'u'

Het feit eenzijdig betrek ik niet op het CDA, ook niet op het feit links of rechts, maar dat jij (u

) je blijkbaar laat leiden door een facet van de Christelijke ideologie, het CDA (en andere partijen ook) is meer dan alleen dat, kijk alsjeblieft verder.
Wat betreft dat facet wat je daar aanhaalt valt er uiteraard veel te verbeteren, maar je moet ook realistisch wezen. Want als je eenmaal dat beleid hebt verbeterd, moet je het ook vast kunnen blijven houden, je moet jezelf niet 'te gronde' (vergeef me de zware term) richten. We moeten verantwoord met het onze rijkdom omgaan, denk ook aan de gelijkenis met de rentmeesters, de slaaf die het geld had geinvesteerd en verdubbeld had, kreeg een beloning voor zijn verdienste. Dit is natuurlijk makkelijk naar het liberalisme te vertalen, maar door je rijkdom te behouden kun je hulp
blijven bieden.
De regering heeft als primaire taak een land te regeren, niet andere landen. Laat haar daar de prioriteit leggen, en daarnaast, van het geld dat overblijft, en dat blijft er zeker, anderen tot steun zijn. Jijzelf echter als christen kan je veel beterrichten op dergelijke taken, denk aan bijv. de diverse hulporganisaties.
Tevens beweer je dat het CDA altijd in het midden opereert, dat is noujuist wat een christelijke partij moet doen, niet dat superlinkse gedoe, maar ook niet al te rechts (lees in de meeste gevallen: nationalistisch, individualistisch). De CU roept het al vanaf het begin dta ze noch rechts noch links is, goed uitgangspunt, nu nog de praktijk.
Bedenk ook, in het licht van de spraakvarwarring dat eklk zijn eigen weg ging. Tegenwoordig heeft elk volk een regering, die elk voor zich de verantwoordelijkheid heeft voor haar burgers, het zou, theoretisch gezien, niet nodig moeten zijn dat andere regeringen zich daarmee zouden moeten bemoeien.
En met dat in je achterhoofd in combinatie met de christelijke economie zul je eerst in eigen land moeten delen voordat je je gaat wenden tot andere landen.
Nu is de praktijk daar niet naar dus zul je als rijke landen samen moeten delen in hun rijkdom, maar je moet ook niet alles zomaar aan die arme landen geven, dan leren ze af om zelf moeite te doen, je moet ze iets reels geven om aan te werken, en daarin (blijven) ondersteunen zodat ze leren op eigen benen te staan.