quote:
ja, voor een aantal homo's is er absoluut genezing te vinden.
wat different doet...dat is zich optrekken aan deze succesverhalen...want ik ken een paar homo's die een tijd bij different zijn geweest en na een half jaar zich volledig in het amsterdamse uitgaansleven hebben gestort...lange leven different en hun waanzin.
ik vind het een irritante groepering van rechts liberalen die met hun radicale methoden furore willen maken in christelijk nederland en bij de EO zelfs voet aan bodem krijgen....op zich logisch...aangezien alle evangelischen bidden als de sleutel voor eeuwig leven en genezing en oplossing van alle problemen beschouwen....
als gkv-er geloof ik niet in hun aanpak dan zou namelijk iedereen elke dag onophoudelijk bidden...
dus niet in alle gevallen kun je zeggen dat homofilie een aangeboren iets is.
Heeft God iemand zo gemaakt, of hebben mensen invloed gehad op het ontwikkelingsproces? Ik denk het laatste
De homo's die zij genezen zijn na een paar uur chatten, een spiegel voorhouden, en een beetje getease zo weer naar hun oude natuur teruggekeerd. Mensen bezitten over een bepaalde oerdrift. Different onderdrukt die oerdrift door met rationele argumenten iemand murw te beargumenteren en de trainen....Maar na verloop van tijd wint het oerinstinct het...de wil om te overleven zo je wil...want je eigen natuur kiest z'n eigen weg.
Die kun je niet makkelijk beïnvloeden.
Dus homo's die zo zijn geboren (al zul je het nooit zeker weten, van hetero's overigens ook niet!!!) kun je bijna niet veranderen. de kunt de homo wel uit z'n karakter halen, maar dat stukje oude karakter niet uit de mens...
Een paar korte opmerkingen;
evangelischen bidden niet voor het eeuwige leven, maar geloven dat God door de kracht van gebed, ook in deze tijd, het gebrokene kan herstellen. Herstellen is een betere toepassing als genezen, omdat de homosexuele geneigdheid geen ziekte is maar voort komt uit een probleem veroorzaakt door een andere werkelijkheid. Dat gebed mag en moet overigens ook samen gaan met door God gegeven therapieën. Dit is daarom inderdaad niet het gevolg van het feit dat God iemand zo heeft gemaakt, maar van het gevolg van de zondeval en de gebroken schepping. Homofilie is als verschijnsel nooit aangeboren maar als verschijnsel van de zonde, na de zondeval in de zondige aard van de mens gekomen. Mensen en omgeving hebben daar inderdaad óók invloed op omdat de kracht van de heilige geest door de gelovigen heen werkt en de krachten van de tegenstander gebruik maken van de resterende instrumenten. Deze last is op de mens gelegd, maar hij kan daarvan bevrijd worden. Door gebed.
Als je niet gelooft in de kracht van gebed ken je de bijbel niet goed. Maar dat wil niet zeggen dat dit een één twee hup methode is, maar een langdurig proces kan zijn.
De bijbel geeft ook aan dat we moeten strijden tegen de zonde en al haar begeerte.
Dit proces is de strijd die je als homosexuele man of vrouw aan dient te gaan. Je moet die strijd willen.
Vanaf het moment dat je die strijd oprecht aan gaat, strijd God met jouw en mogen de praktiserende momenten beschouwd worden als momenten van vallen waarbij Hij je weer wil oprichten.
Mensen genezen geen mensen door gebed, dus differentmensen genezen ook geen homosexuelen.
De genezende kracht van de HG werkt wel door mensen heen. Het is die kracht welke (ik herhaal) hersteld. Ook in deze tijd, maar niet altijd.
Als homo's na een paar uur chatten en teasen terugvallen is dat niet na een paar uur maar al direct als zij daar aan beginnen. Zij geven negatieve invloeden invloed door zich op een bepaald terrein te begeven. Een ingang voor die negatieve krachten. Het gevolg van hun eigen keuze. Die krachten willen inderdaad overleven, de survival of the negative die ons allen aankleeft en ons bindt. Die keuze voor het negatieve mag je dus ook niet te zeer veroordelen met een schamper lachje dat iemand weer eens door de knieën is gegaan voor wat verkeerd is. We zouden daarmee onze grote aanklager satan het recht van de aanklacht geven. Zijn aanklacht heeft echter geen rechtskracht voor hen, die ondanks hun vallen, vertrouwen op de Heere God. Dat is troost en genade.
Je kunt dat oude stukje mens wél weghalen. Als je dat niet gelooft, geloof je ook niet in de nieuwe schepping die de Romeinenbrief verhaalt.
Die nieuwe schepping is niet per definitie zondenloos, maar vanaf het moment dat je die nieuwe schepping bent geworden zet het genezingsproces wel in.
Mensen gaan op hun achterste benen staan wanneer homosexualiteit op gelijke lijn wordt gezet met diefstal en moord. Feit is dat deze drie voorbeelden alle voorbeelden zijn van de gebrokenheid van het leven, geen enkele uitgezonderd. Daarom dien je degene die homosexueel is, of een moord heeft gepleegd of heeft gestolen met gelijke liefde te behandelen en hen te verkondigen dat er vrijheid in Christus is door zijn genezende en herstellende kracht.
De zonde los laten is net als het los laten van het touw tijdens het luiden van de klokken. Het klokgelui zal niet onmiddelijk stoppen, kan in het begin nog krachtig zijn maar zal op een moment wegsterven. Een proces dus. (voorbeeld komt van Corrie ten Boom)
Dan mag het besef dat de gebrokenheid geen onderscheidt in de vertoonde vorm heeft doorbreken en ontstaat er vanzelf een situatie waarin men niet denigrerend praat over de inspanning van christenen de naaste te helpen door gebed en te bemoedigen met hun persoonlijk valkuil, maar de houding wat men van elkaar kan leren.
Worden tot die nieuwe schepping begint met het erkennen van de gebrokenheid door de zonde, schuldbelijdenis en daarna pas herstel. Er is geen andere volgorde.