De eerste tekst gaat over apostelen, niet over ambtsdragers. Je moet geen appelen met peren vergelijken. Daarbij is het daar een actie van mensen, waar we over lezen, er wordt met geen woord gerept over het feit dat God zijn invloed uitoefent. Wel de vraag OF God dat wil doen, maar of dat gebeurt, is evenzeer de vraag. Toen ik God vroeg of Hij mijn vader wilde genezen van kanker, had God ook niet de intentie om dat daarom dan maar te doen. Of zijn deze elf mannen een elftal SuperChristo's, die bidden met gezag over God?
Daarbij zijn het hier de twee mannen zelf (Josef Barabbas en Matias) die loten, niet de elf apostelen die een keuze maken. En zo gebeurt het wel bij de verkiezing van een ambtsdrager.
De tweede tekst is leuk, maar je had net zo goed een stukje uit de telefoongids kunnen kopiëren, het heeft er geen bal mee te maken. Een oudste is nog steeds een oudste, maar er wordt met geen woord gerept over het feit dat diegene gekozen is.