Auteur Topic: Aan Fotogravinnetje (voornamelijk)  (gelezen 5266 keer)

Secular

  • Berichten: 29
  • atheist/anti-theist
    • Bekijk profiel
Aan Fotogravinnetje (voornamelijk)
« Gepost op: oktober 28, 2008, 01:07:36 am »
Ik ben er nog. Ik was ook eigenlijk niet van plan weg te lopen van zulke discussies, maar had verwacht dat mijn account na gisteravond waarschijnlijk verwijderd zou worden. Blijkbaar niet. Aangezien men hier nogal gauw topics gaat sluiten kan ik dus steeds niet reageren. Ik wil toch nog wel even reageren op jou (en eigenlijk iedereen) en jouw laatste bericht aan mij.

Ik snap dat jij/jullie mij natuurlijk nogal bot, beledigend en respectloos vinden. En daar heb jullie het volste recht toe. Maar laten we voorop stellen dat ik geen enkel respect heb voor geloof. Never have never will. Iemand mag voor mij geloven wat die wil, dat is het probleem niet, al geloof je in Gandalf en hobbits, allemaal prima. Ik vind alleen dat respect verdient moet worden, en zeker niet opgedrongen. Waarom zou religie bij voorbaat respect verdienen? Persoonlijk betwijfel ik ook het respect vanuit religie naar anders denkenden, volgens mij is die er amper (maar dat kan aan mij liggen). Want voor zover ik de laatste dagen wat heb rond geklikt op dit forum, bemerk ik dat absoluut never nooit het eens bij jullie op zou komen 'wat als ik nou fout zit?'. Het is bijna dogmatisch en eng, ik lees hier over 'wetteksten' enzo brrr (bijna sekte-achtig). Ik wil zelfs nog wel twijfelen aan mijn gedachten. Als je mijn posts goed heb gelezen weet je dat ook. Ik claim niet 100% gelijk te hebben, ik hou de optie open om wellicht toch ongelijk te hebben. Zoiets verdient eigenlijk al meer respect dan altijd maar denken dat je gelijk hebt, en dat er aan twijfelen al een zonde zou zijn, of ieder negatieve klank al (gods)laster zou zijn. Maar goed ik hoef niemand zijn respect, wordt ik niet echt anders van op een persoonlijk niveau.
 
Dat er zo goed met jullie te praten valt heb ik nog niet echt gemerkt. Men is hier zo gebrand op ieder woordje dat je gebruikt en de kern van het verhaal blijkbaar niet leest. Of er niet op in gaat in ieder geval. Echt ieder woordje met een beetje een negatieve klank wordt je op afgerekend. Je mag Jezus blijkbaar niet 'mythologisch Disney-achtig figuur' noemen, want iemand vind dat vloeken. Sorry, maar als zoiets al niet kan, dan vraag ik me af hoe open-minded men hier is. Voel je toch niet zo aangevallen. Bovendien heb je geen enkel recht mijn benaming voor deze (mythologisch?) persoon te bekritiseren. Wel eens aangedacht dat dat misschien een correcte benaming is. Er is geen enkel bewijs voor het bestaan van deze meneer, geen van jullie heeft hem gezien of de hand geschud. We waren er niet bij, dus laten we niet doen of we het allemaal 100% zeker weten.
Ik weet ook niet of jullie het in de gaten hebben hoe de samenleving en het taalgebruik verhard is met de jaren. De woorden waar jullie bij mij over vallen zijn in mijn ogen niet eens vloeken, en in mijn familie-, vrienden- en kennissenkring ook niet. Op mijn werk niet eens, daar kan ook alles (het is maar goed dat de bond tegen het vloeken niet kan meeluisteren :P ). En godslaster komt dagelijks voor, 24/7, wereldwijd. Ik zou me er niet zo druk om maken, want dan hou je geen leven over. Niet zo druk maken, enjoy your life!

Wat betreft standpunten opdringen? Volgens mij doe ik dat helemaal niet. Laten we niet vergeten dat mij allereerste post op dit forum was in het topic over de vragen van een school opdracht. Gelijk een introducie zeg maar, namelijk mijn visie op religie. Het staat mij geloof ik vrij om dit te doen, omdat het Levensbeschouwing gedeelte net zo goed voor niet-gelovigen is bedoeld. Mijn antwoorden stonden daar gewoon, had je helemaal niks aan hoeven doen. Dat is mijn visie, klaar. Maar jij (Fotogravinnetje) opend een topic met vragen aan mij, aan de hand van mijn antwoorden. Prima natuurlijk, niks mis mee. Onder de gelovigen hier ben ik natuurlijk een vreemde eend in de byte ;). Ik bespeur toch een beetje een vijandelijkheid richting de atheist, maar goed ik verklaar mij nader. Uiteraard op mijn ontgezouten manier. Want ik heb hele uitgesproken gedachten wat betreft religie. Ik heb niemand mijn standpunten opgedrongen. Nogmaals, het kan me niet schelen wat je je allemaal aanpraat, al maak je jezelf wijs dat je paars bent. Zal mij een zorg zijn. Ik verkondig alleen mijn visie. That's it. Natuurlijk wat bot, vol sarcasme en een belediging hier en daar, maar zo denk ik dus wel over religie en jullie Jezuz/God. Dat mag je schokkend vinden, maar hey we denken niet allemaal hetzelfe ;) Ik ga het niet anders verbloemen, want dan zou ik mijn ware mening niet geven. Daar heeft echt niemand wat aan. Als je respect dan zo hoog in het vaandel hebt staan, respecteer dan ook mijn visie. Al is dat nog zo beledigend en schokkend.
En jullie mogen absoluut kritiek hebben op mijn visie. Maar dat is nog nauwelijks gebeurd. Jullie vallen over mijn woordkeus. Maar bepaalde stellingen die ik gedaan heb aan de hand van mijn atheistische visie zijn nog niet echt bepaald ontkracht.
En tja 'beperkte kijk'...ik denk toch dat atheisten over het algemeen een bredere kijk op religie hebben dan gelovigen. Jullie houden je vast aan voornamelijk de bijbel. Maar aangezien de oorsprong van dat boek niet te bewijzen is, heeft het niet eens zo gek veel waarde (tenminste niet per se, ik hou weer opties open). Niemand heeft het God aan iemand horen dicteren, of zelf hevig zien pennen. Dus nogmaals, we weten het niet. Ga er niet van uit dat jij gelijk hebt.
Atheisten gaan uit van zaken die wel te bewijzen zijn. Dingen die gewoon controleerbaar zijn, eindeloos getest kunnen worden en uiteindelijk gewoon aangetoond worden. En daar trekken wij vervolgens onze conclusies uit. Niets meer dan logica. Hoef je absoluut niet zweverig over te doen. Bovendien lezen wij (naja ik wil niet voor alle atheisten spreken, ik ga uit van mezelf) ook meerdere boeken, namelijk werk van mensen als Richard Dawkins en Christopher Hitchens en zo zijn er nog wel een paar. Om je een idee te geven: http://richarddawkins.net/books
En heb ik diverse documantaires gezien over religie, van o.a. Dawkins weer. Maar ook andere, zoals What if Mythology Never Ended en Pegan Christ en Zeitgeist. Of Zeitgeist 100% de waarheid is is natuurlijk ook maar de vraag. Maar de makers van Zeitgeist zijn duidelijk over hun boodschap, namelijk niet alles voor de waarheid aannemen wat je verteld wordt (ook wat zij je vertellen niet), maar juist skeptisch zijn en zelf op onderzoek uit gaan. En vooral dit laatst ontbreekt naar mijn idee bij gelovigen. Zij denken de waarheid al te hebben, het komt blijkbaar niet in jullie op misschien toch fout te zitten. En die arrogantie heb ik wel eens een beetje moeite mee. Ik denk dus niet dat je mij kan betichten van het opdringen van standpunten en arrogantie. Al zou het ongetwijfeld zo over komen.

Maar nogmaals, je mag van mij denken dat je gelijk hebt en denken/geloven wat je wil. Mijn probleem er mee is juist dat het eigenlijk ten alle tijde gebracht wordt als feiten. Zelfs kinderen die zelf nog van niks weten, en het nog niet eens bij ze op zou komen dat er wellicht een schepper zou kunnen zijn, wordt ze dit wel verteld. Als zijnde een feit. En dat vind ik echt heel erg.
En wat ik in mijn posts ook al had aangegeven, ook naar buiten toe, naar de samenleving toe wordt het gebracht als een feit. En gaan mensen gebaseerd op die 'feiten' andere mensen of dingen veroordelen. Zoals homo's en abortus, een wat al te naakte dame op een billboard, een 30 jaar oude porno film op tv etc. etc. etc. Daar worden mensen als ik nou zo moe van. Altijd proberen de vrijheid in te perken van anderen. Wat je zelf allemaal wel of niet doet uit principiele redenen moet je zelf weten, maar je hebt niks over een ander te vertellen. Ook de bijbel niet, want die is ook niet gegrond, laten we wel realistisch blijven.

@ Sannebird:

Ik doe niet moeilijk. Zoals je hierboven hebt kunnen lezen kwam ik hier, heb wat vragen beantwoord, iemand kwam met nog meer vragen, heb die ook beantwoord en heb me nader verklaard. Zie ik niet als moeilijk doen. Het moeilijk doen komt vooral van jullie kant. Want stel je voor dat iemand toch eens wat godslasterend of iets dergelijks zegt. Want nogmaals, mijn uitlatingen waren dan ook voornamelijk aan het adres van God. Ik neem aan, dat als hij dat zo erg vind hij mij daar wel persoonlijk op wil aanspreken.

Jouw redenatie wat betreft mijn ouders houdt ook geen stand. Ik kan jou vertellen dat ik ouders heb. Teneerste ben ik daar zelf het levende bewijs van (ik ben geen Jezus met een virgin birth :P ). En ten tweede kan ik mijn ouders gewoon aan jouw laten zien als het zou moeten. Want zij zijn gewoon in leven, op deze planeet en gewoon zichtbaar. Bovendien, al zouden ze niet meer leven kan ik bewijzen dat ze bestaan hebben (geboorte akte, trouw akte, paspoorten, rijbewijzen, ID-kaarten, uittreksel van volksregister enz.).
Als jij dat zelfde kan in het geval van God of Jezus dan zouden we er voor eens en altijd over uit zijn ;)
(en niet aankomen met de bijbel, want die is dus niet gegrond)

Dat laatste wat je zegt over dat ik zou moeten uitkijken is op zich ook wel grappig. Met andere woorden, God zou mij willen straffen? In dat geval bewijs je dus zelf wat een nasty piece of work he is. Ik als simpele sterveling heb me te gedragen aan de hand van zijn regels en wetten, maar owee als ik iets doe wat hem niet bevalt...dan moet ik boeten. Ik wil mijn zinnetje uit een ander post niet herhalen (anders begint men weer te piepen), maar dat was iets met mannelijke genetalien en dat er op gestaan zou worden. Beetje kleinzielig zou het wel zijn, niet?
Hoe dan ook, mocht ik hem ooit nog eens tegen komen op Judgement Day dan heb ik mijn ongezouten mening over hoe hij hier de boel denkt te runnen, al wel weer klaar hoor ;)  

(zie je, ik durf er zelfs aan te denken dat ik heel misschien toch fout zou kunnen zitten, moeten jullie christenen ook eens proberen!)

Greetz
« Laatst bewerkt op: oktober 28, 2008, 01:10:03 am door Secular »
"if an answer requires a leap of faith, is it really an answer at all?"

Fotogravinnetje

  • Moderator
  • Berichten: 3905
  • Crimpen op den Yssel
    • Bekijk profiel
Aan Fotogravinnetje (voornamelijk)
« Reactie #1 Gepost op: oktober 28, 2008, 08:21:31 am »
LOL
Je gelooft wel een paspoort van nu, en vindt blijkbaar een paspoort van nu voldoende over 2000 jaar om te bewijzen dat jouw ouders bestaan hebben, maar bewijzen van 2000 jaar geleden 'kun je niet zeker van zijn'. Ik moet echt heel erg lachen om je houding Secular. Maar ik merk dat jij absoluut niet kritisch naar je eigen woorden en je eigen houding kunt kijken, dus ik heb weinig zin om nog eens uitgebreid energie te steken in een aantonen daarvan. Ik zal wel even met de crew overleggen of er niet een mogelijkheid is mijn eerste reactie alsnog neer te zetten. Wel wil ik je vast vertellen dat als ik dat doe en jij weigert je eigen kromheid in te zien, dat ik dan erg uitgepraat ben met jou.
Nav jouw post in dit topic wil ik nog een ding kwijt:

quote:

Ik vind alleen dat respect verdient moet worden, en zeker niet opgedrongen. [...] Maar goed ik hoef niemand zijn respect, wordt ik niet echt anders van op een persoonlijk niveau. [...] Als je respect dan zo hoog in het vaandel hebt staan, respecteer dan ook mijn visie. Al is dat nog zo beledigend en schokkend.

Ik respecteer jouw visie net zo als jij de mijne. Nee, sterker nog, ik begon met jouw visie meer te respecteren dan jij het bij de mijne deed. Ik ging er van uit dat niemand respect eerst moet verdienen. Maar zoals jij nu bezig bent, verlies je mijn respect wel hoe langer hoe meer.
Jij beschuldigt ons ervan alles klakkeloos maar aan te nemen. Heb jij enig idee hoeveel ex-atheïsten hier op het forum zitten? Heb jij enig idee hoeveel zij, maar ook mensen die het wel van huis uit meegekregen hebben, onderzocht en gevraagd en nog eens onderzocht hebben wat nu de waarheid is? Denk jij nou echt dat wij zonder meer aangenomen hebben waar wij nu achter staan?
Ik denk dat heel wat mensen hier een stuk meer nagedacht hebben dan jij om twee redenen: - Ouder, dus meer levenservaring; - Waarschijnlijk een stuk intelligenter dan jij (gezien de manier waarop je hier schrijft, maar ik kan het natuurlijk gruwelijk mis hebben).
En jij denkt dat jij het beter weet dan oudere, mogelijk intelligentere mensen?
« Laatst bewerkt op: oktober 28, 2008, 09:04:48 am door Fotogravinnetje »
computerfout: een vreemde een in de byte

Fotogravinnetje

  • Moderator
  • Berichten: 3905
  • Crimpen op den Yssel
    • Bekijk profiel
Aan Fotogravinnetje (voornamelijk)
« Reactie #2 Gepost op: oktober 28, 2008, 09:03:15 am »
Ok, met toestemming :)
Zou je bij volgende reacties je reactie tussen datgene waar je op reageert willen zetten? (via de Citeer-knop en dan even de quote-tags weer op orde brengen zodat duidelijk is wat citaat is en wat reactie, net als ik dat de vorige keer en deze keer ook gedaan heb)

quote:

Voor de laatste 2 reacties: you silly slaves of dogma  
Het volgen van een mythologisch Disney-achtig figuur, waarvan ieder bewijs van bestaan volledig ontbreekt. In geen enkel register of volkstelling komt hij voor. Als hij de Hans Klok was van zijn tijd met al z'n magic shows, zou er toch wel veeeeel meer over hem geschreven zijn? Behalve dan in de Bijbel. Het opgraven van de dode zee rollen betekend niet dat de Bijbel gegrond is, en dat het dus te vertrouwen is. Het is hooguit heel oud, dat bewijst het wel. Al vind ik het Oude Testament aardig ziek. ******  

Fijne volken om Gods volk heen die steeds maar weer aanvallen. En God laat inderdaad niet over Zich heenlopen. Niet door andere volken en niet door Zijn eigen mensen. Dat is ook wel duidelijk. Maar maak nu niet de fout God langs menselijke maatstaven te willen afmeten. Wees maar blij dat God niet meteen iedere zonde afstraft, want dan leefde niemand meer. Al een paar duizend jaar niet, weet je.

quote:

Wat betreft de vragen van Fotogravinnetje:

Ik begrijp je methofoor (mooie trouwens). Ik wil mezelf helemaal niet close minded noemen. Maar ik ben hier niet om me te laten bekeren tot het Christendom of iedere andere dogma. Niet omdat ik dat niet wil. Maar simpelweg omdat het er bij mij niet in gaan zonder bewijs.
Definieer 'bewijs'? Zoals ik al eerder zei: verwacht geen wetenschappelijk bewijs. En als jij je ogen sluit voor de wonderen in deze wereld waaruit je God kunt kennen, dan zul je nooit bewezen zien dat God bestaat tot het te laat is. Dat zou ik jammer vinden.

quote:

Kijk, als God voor me zou gaan staan in een bepaalde verschijning ofzo en zich eens fatsoenlijk voorsteld, zoals iedere 'relatie' toch zou moeten beginnen, tja dan is het klaar natuurlijk. Dan ben ik ook overstag. Maar tot die tijd zal ik me absoluut niet bij hem aansluiten. Let wel, het wel of niet bestaan van een God is niet eens super relevant voor mij, van religie op zich wil ik me sowieso niet verlagen en van die God die wij hebben leren kennen wil ik eigenlijk ook helemaal niks weten. I'm not a fan.

God hééft Zich aan je voorgesteld. Ik neem aan dat je gedoopt bent, aangezien je ouders zich gereformeerd noemen. Toen heeft God Zich aan jou voorgesteld en gezegd: Ik heb je bij je naam geroepen, je bent van Mij.
Ik ben zelf ook geen fan van 'religie' om de simpele reden dat religie voornamelijk iets uiterlijks is en mijn relatie met God is niet iets van vooral het uiterlijk.
Wat je laatste opmerking betreft: hoe is God, de God die jij hebt leren kennen, volgens jou? Want ik kan mij niet aan de indruk onttrekken dat jouw godsbeeld hemelsbreed verschilt met mijn godsbeeld en het godsbeeld van de meeste mensen hier op het forum.

quote:

Ik snap ook niet dat zo'n 'relatie' met God blijkbaar op basis van geloven en vertrouwen moet zijn. Terwijl je absoluut geen enkele reactie terug krijgt. Die knakker laat nooit eens een keer wat van zichzelf horen of zien.
God laat wel degelijk veel van Zich horen en zien, dat jij daar doof en blind voor wilt zijn/bent betekent nog niet dat het niet gebeurt. Hij spreekt op dit moment tegen jou via dit forum, Hij laat van Zich horen als je de Bijbel leest, Hij laat van Zich zien om je heen.

quote:

Sorry, maar als dat zo moet...Maarja dat is religie. Hoe vager hoe beter. Het lijkt mij absoluut geen schande om je af te keren van God. Als alles gehuld gaat onder zulke misterie en vaagheid, kan niemand het je kwalijk nemen. Ook God niet (mocht hij wel bestaan). Als hij zo alwetend is, had hij dat zelf ook wel kunnen bedenken.
Wat jij denkt doet er niet zo toe. Je Schepper vindt het wel een schande om je van Hem af te keren. Zo mysterieus en vaag is God toch echt niet. Maar Hij wist inderdaad dat mensen ziende blind en horende doof zouden zijn voor Hem. Tenminste, nadat de mens zich van Hem had afgekeerd. Gods alwetendheid is nog geen reden om Hem dingen te verwijten waar jij zelf voor gekozen hebt. Wij zijn geen robotten of marionetten die alleen maar Gods wil kunnen doen. Wees daar blij om, maar verwijt God niet dat Hij je die vrijheid gegeven heeft en dat jij daar misbruik van maakt.

quote:

Het fabeltje van een hel is toch in het leven geroepen door de Katholieke kerk (die zijn echt goed de weg kwijt, al heel lang, wat en ellende hebben zij veroorzaakt). Hoe dan ook, het idee van iemand naar de hel sturen omdat hij/zij zich niet heeft aangesloten bij God is gewoon nutteloze superstition. Bangmakerij. En als het al echt waar zou zijn, gewoon walgelijk. Wraakzuchting ***** mannetje die God van jullie. Met zo'n dictator zou ik al niet eens te maken willen hebben. Anyway, het fabeltje over een hel geloof ik natuurlijk ook absoluut niet. Hoewel ik nog liever brand in de hel dan mijn gehele aardse leven een slave of dogma te zijn geweest. Ik heb niks om me voor te schamen in dat geval, had God maar wat meer open kaart moeten spelen.

Ik denk dat als jij zo door gaat je zin gaat krijgen: een eeuwig leven zonder God. En geloof me maar dat dat nog wel erger is dan branden in een vuurpoel. Dat is geen bangmakerij. Dat is mensen die zonder God willen leven uiteindelijk hun zin geven.
Wat Gods korte lontje betreft: als Hij echt zo snel op z'n teentjes getrapt zou zijn, zou de wereld allang niet meer bestaan. Hij heeft een gigantisch geduld.
God speelt hartstikke open kaart, dus dat is absoluut geen excuus voor jou of wie dan ook. Maar als jij je ogen dichtknijpt en je oren dichtstopt als God Zich aan jou laat zien en wat tegen jou zegt, dan heb je het volledig aan jezelf te wijten. Jij wilde die vrijheid toch? Jij wilde God toch niet erkennen? Nou, dan krijg je je zin, maar ik vraag me ten zeerste af of je daar uiteindelijk wel zo gelukkig van wordt.

quote:

Persoonlijk vind ik ook dat ieder zichzelf respecterend en weldenkend mens niet eens genoegen moet nemen met 'geloven'. Maar alleen met ZEKER WETEN. Teminste als het op zulke heavy punten aan komt als religie. Een idiologie die gelovigen onvoorwaardelijk gaan zien als de waarheid en zelfs invloed laten hebben op hun leven en het nodig vinden dit ook door te geven aan hun kinderen. Dan mag je toch wel heel zeker van je zaak zijn!
Ik WEET het ook ZEKER. God heeft beloften aan mij gedaan en Hij heeft al meerdere keren in mijn leven getoond dat Hij die beloften houdt. Als God mij er niet van weerhouden had, had ik zo'n acht jaar geleden zelfmoord gepleegd. Wat anderen ook zullen zeggen, God heeft zo direct in mijn leven ingegrepen dat ik niet om Hem heen kan. Aan mij heeft Hij extra bewezen dat Hij bestaat en voor de mensen zorgt. Maar in principe moet je genoeg hebben aan hoe Hij Zich bekend heeft gemaakt in de Bijbel, die nog altijd Zijn Woord is.

quote:

En laten we wel wezen, WE WETEN HET NIET. We weten niet of er een God is. Ik niet, jij niet, niemand niet. En een ieder die mij gaat vertellen dat hij/zij dat wel 100% procent zeker weet is in mijn ogen compleet delusional.
Jij beweert dat ik het niet 100% zeker weet, maar ik weet het dus wel 100% zeker. Zelfs nog wel meer dan 100% zeker. Dan ben ik in jouw ogen misschien delusional, maar daar trek ik me niets van aan. Sterker nog, ik ben er van overtuigd dat jij nog een keer verschrikkelijk veel spijt gaat krijgen dat je God niet serieuzer genomen hebt.

quote:

En wat betreft wetenschap, bewijzen en het uitsluiten van een hogere macht: je hoeft niet te bewijzen dat iets niet bestaat. Uiteraard ga je dingen uitzoeken, dingen testen, proberen dingen uit te sluiten. We willen toch allemaal graag de antwoorden op de grote vragen des levens.
Waarom aanvaard je dan het meest eenvoudige antwoord op die vragen niet? Je laat nogal duidelijk zien dat je verre van open minded bent als je bepaalde antwoorden bij voorbaat uitsluit.

quote:

Ik vind dat je altijd kritisch moeten kijken naar dingen als religie. En aangezien niet hard te maken valt dat er 100% zeker een opperwezen is, is er voor mij geen enkele reden om aan te nemen dat dat wel zo is. En we moeten geen dingen gaan verkondigen als waarheid. We need to get over ourselves, big time! Ga om mijn part je best doen om het bewijs van dat bestaan wel te leveren! Zou mooi zijn, zijn we er voor eens en altijd over uit. Maar dim een beetje tot die tijd. Godsdienst is en blijft een 'aaname' geen gegarandeerde realiteit.
Ik ga niet proberen een kleurenblinde die overtuigd is dat de wereld echt zwart-wit is overtuigen van het tegendeel. Laat staan dat ik er energie in ga steken om dingen te bewijzen die hij/zij bij voorbaat al weigert te aanvaarden.

quote:

Ohja en wat betreft die vragen des levens (waarom zijn we hier, zin van het leven, ontstaan van deze planeet en al het leven), daar zit ik zelf helemaal niet zo over in. In mijn optiek ben ik (en ieder ander) hier volledig bij toeval, zonder enige zin van dit leven en ben ik na mijn dood niet meer dan worm food. That's all there is to it, for me. En ik heb daar persoonlijk gewoon vrede mee. Laten we het niet mooier maken dan het is. Ik vind religie ook duidelijk een vrucht van de arrogantie van de mens. Dat en natuurlijk de drang naar het hebben van een verklaring voor alles, want zo zal ongetwijfeld religie begonnen zijn, heb je er zelf absoluut geen zinnige verklaring voor (en dat is zeker geen schande voor de eerste beschavingen, wij zijn ergens begonnen, ieder begin is moeilijk), dan label je het met een god. Ze hadden goden voor vanalles (waar zijn die trouwens allemaal gebleven?  ) Maar terug naar arrogantie: wij willen nou eenmaal graag geloven dat wij alles zijn, overal maar invloed op hebben enzo (kijk naar de klimaathysterie, het is te gek om los te lopen, wij hebben het weer gedaan, jahoor, terwijl een klimaatsveranding absoluut niks nieuws is) en wij verzinnen dus een mythologisch verhaal over en rond een schepping en een schepper, waarvan WIJ het middelpunt zouden zijn. En zelfs dit leven is ons nog niet goed genoeg. Wij gaan zelfs fantaseren over een after life, wat nog mooier en beter is. De arrogantie druipt er toch vanaf. Wij vinden onszelf wel heel belangrijk he?
Hier doe je een flink aantal aannamen. Bijvoorbeeld dat godsdienst door mensen verzonnen is, dat de mens God heeft verzonnen uit arrogantie, dat schepping en Schepper alleen maar mythologisch zijn (omdat God niet bestaat en de mens het DUS verzonnen moet hebben). Zie je hoe erg je jezelf dichtgetimmerd hebt? Hoe close minded je bezig bent? Kun je het ook eens van een andere kant bekijken, namelijk dat er wel een God is die de mensen geleerd heeft wie Hij is en dat op DIE manier godsdienst ontstaan is? En dan moet je kijken hoe mensen werkelijk zijn en dat neerleggen langs de maatstaven van die God. Jezelf wegcijferen, de ander liefhebben als jezelf. Als je eerlijk bent: wil je als mens dat een ander alles voor je doet en dat jij niets in te brengen hebt, of wil je het eigenlijk liever zelf verdienen? Als je eerlijk bent, moet je toch toegeven dat het het tweede is? En God vertelt ons juist dat het eerste de realiteit is. Als het door mensen verzonnen is, hoe kan het dan zo tegen onszelf ingaan?

quote:

Mijn definitie van religie? Een dogma, een doctrine. Religie is in mijn optiek de leer van een bepaalde godsdienst. Daarin dus alle gebruiken en regeltjes. Correct me if I'm wrong.
Religie is inderdaad het hele stelsel van regeltjes enzovoorts. Ik heb dan ook geen religie, maar een geloofsovertuiging. Alles is mij geoorloofd, maar niet alles is nuttig; alles is mij geoorloofd, maar niet alles bouwt op. Ik heb verschrikkelijk veel vrijheid en verschrikkelijk weinig verplichtingen. De enige verplichtingen die ik heb zijn God boven alles liefhebben en mijn naaste liefhebben als mijzelf. Daarbij ben ik er van overtuigd dat de leefregels die God gegeven heeft mijn leven juist fijner willen maken zonder gebonden te zijn aan wat mensen vinden.

quote:

Ik weet niet of je het stukje van Pat Condell wel eens gehoord heb over 'dressing the invisible man'. Het geloof (de spiritualiteit op zich) is niks aan te zien, het draagt naar buiten toe verder weinig uit, is echt iets heel persoonlijks. Maar door er vanalles opheen te hangen (de gebruiken en regeltjes) krijgt het ineens vorm: religie. En daar ben ik het soms absoluut niet mee eens, vooral dus die bepaalde regeltjes. Maar wat ieder voor zich gelooft is eigenlijk ook wel prima. Heb ik niks mee te maken, moet je helemaal zelf weten. Ik vind alleen: thou shall keep thy religion to thy self! Dus wat je thuis allemaal doet moet je zelf weten.
Als jij overtuigd bent van het feit dat iemand zichzelf naar de knoppen aan het helpen is en die ander vindt dat gewoon kunnen, wil jij diegene er dan niet van overtuigen dat ie verkeerd bezig is? Zo nee, dan vind ik je verschrikkelijk egoïstisch. Zo ja, dat is nou precies wat christenen doen. De enige reden waarom ik over mijn geloof praat is om anderen te wijzen wat naar mijn overtuiging de juiste weg is. Dat doe jij in feite toch ook?

quote:

Maar religie zou buiten openbare plekken, de wet, politiek en onderwijs gehouden moeten worden. En daar zit mijn knelpunt met religie. Want helaas zit het wel op die plekken. Er zijn in dit land zelfs religieuze politieke partijen, de ChristenUnie, de SPG (die mafkezen die nog in de steentijd zitten ofzo wat betreft opvattingen over vrouwen), en sinds een tijdje Islam Democraten (wat natuurlijk helemaal een wassenneus is, Islam en Democratie in 1 zin, ze hebben wel humor). Anyway, ik dacht dat kerk en staat gescheiden waren in dit land? Blijkbaar niet. Ik wil niet dat er voor mij en over mij regeltjes en wetten bedacht worden vanuit religieus oogpunt. Je zou het maar op je geweten hebben dat meisjes/vrouwen borstkanker krijgen, wat lang van te voren geconstateerd en verholpen had kunnen worden.....klets je daar maar eens uit. Was de wil van God zeker  (*****). Ik doel hier natuurlijk op dat geneuzel over stamcel onderzoek. Religie zit de ontwikkeling van de mens weer eens in de weg, what else is new?
Volgens jou mag dus elke levensovertuiging in politiek een rol meespelen (want waarom heb je anders zoveel verschillende partijen) zolang ze maar niet gebaseerd zijn op wat een hogere macht zegt? Dat vind ik nogal arrogant en discriminerend!

quote:

Politiek en religie gaan mijns inziens niet samen. In Amerika staat met ook met de bijbel in de hand te protesteren tegen homohuwelijken en abortus (zo rond election time). Zo ziek zijn wij hier geloof ik nog net niet. Maar het is toch zum kotzen! Wij zijn wij om de vrijheden van andere mensen te beperken! Ik vind het gewoon schandalig en crimineel om mensen niet hun eigen keuze te laten maken. En eerlijk waar, als jou God daar anders over denkt, *****

Wie ben jij om onze vrijheden te willen beperken? Namelijk de vrijheid om onze overtuiging aan anderen uit te leggen. Ik wil nu niet ingaan op homohuwelijken en abortus, want dat wordt op verschillende plaatsen op dit forum al uitgebreid gedaan.
Een ding wil ik er nog wel over kwijt: als je vindt dat mensen eigen vrijheid moeten hebben om dingen te doen, dan moet je mensen dezelfde vrijheid geven om dingen te weigeren. Dus een ambtenaar die geen homohuwelijken wil sluiten uit principe, zou dat niet hoeven te doen en zou om die reden niet aan de kant geschoven mogen worden.

quote:

Dit bovenstaande stukje verklaard ook wel zo'n beetje hoe ik me 'vrijwel altijd' stoor aan religie (dat was ook 1 van de vragen). Namelijk het altijd doen alsof hun religie (alle 3 de desert dogma's maken zich daar schuldig aan) de waarheid is. Daar kan ik heeeeel slecht over, die arrogantie.
O, en het is niet arrogant om te zeggen dat jij de waarheid hebt wat betreft het bestaan van een God? Jij doet namelijk hier heel erg alsof jouw overtuiging dat er niet 1 waarheid is de waarheid is. Dat komt heeeeel slecht over, die arrogantie.

quote:

En daar valt ook het altijd maar lopen te janken en te piepen van Gristenhonden onder, als iets niet gaat zoals zij zouden willen dat het gaat en vervolgens alles naar hun hand willen zetten (sorry voor mijn woordkeus, maar mensen die zo zijn vind ik echt gristenhonden, kan er niks anders van maken).
Ik hoor hier ook iemand heel hard piepen en janken omdat christenen zich niet zo gedragen als hij wil...

quote:

Het topic op dit forum of Slayer is daar een mooi voorbeeld van.
Dat hele topic heb ik niet gevolgd, dus daar kan ik niets over zeggen.

quote:

Of een 30 jaar oude porno film dat op tv wordt getoont (wat is er trouwens in vreeeeedes naam mis met porno???!?). En een reclame van Kellog's (dacht ik) met een afgebeelde vrouw in een paradijselijk decor dat natuurlijk doet denken aan Eva.
Dat heeft te maken met het al dan niet mogen beledigen van mensen en hun overtuiging. Dat laatste is duidelijk geval van kijken hoe ver je kunt gaan in christentje pesten. En wat porno betreft, ik denk dat jij donders goed weet wat God daarover in de Bijbel zegt. En degene die het gewoon toelaat, is niet beter dan degene die het toejuicht.

quote:

En wel het allersneuste clubje van Nederland: de bond tegen het vloeken. Waar men zelf om wat voor twisted rede niet tegen kan, moet voor IEDEREEN verboden worden. Of in iedergeval moet iedereen zich maar aanpassen (verbieden is een groot woord natuurlijk). Ik vind zoiets wel zo misselijk he. Altijd maar weer die vrijheden van een ander proberen te beperken omdat je iets zelf niet doet of niet tegen kan. ****.
Hoe zou jij het vinden als ik jouw naam voortdurend als krachtterm gebruik? Of degene van wie jij het meeste houdt belachelijk loop te maken of minachtend over hem/haar zou spreken? En dat niet eventjes, maar voortdurend. Ik sla op mn vingers met de hamer en roep keihard “Secular sla me kapot! Dat doet pijn!” Terwijl ik natuurlijk helemaal niet door jou geslagen wil worden, jou zelfs helemaal niet wil aanspreken. Dat is toch absurd? Maar met God en Jezus doe je dat wel. Meerdere malen zelfs in deze post. Jij probeert onze vrijheid om dat niet te willen te beperken. Er bestaan fatsoensregels waar ook jij je aan houdt. En als anderen het niet doen, erger jij je daar ook aan. Jij mag niet geërgerd worden, maar zelf mag jij ons wel ergeren? Get real man!

quote:

Religie bemoeit zich veel te veel met het gewone maatschappelijke leven. Tegenwoordig moet blijkbaar ook alles 'getoest' worden, want stel je voor dat een stel gelovigen gekwetst raken. Stel je voor! En dit geldt natuurlijk voornamlijk voor Islam, de 'religion of peace' beantwoord rake kritiek namelijk met...jawel: geweld.
Zoals ik al eerder heb gezegt nobody has the right not to be offended! Niet zo lopen te mauwen en te janken, accepteer ook maar eens dat er anders denkenden zijn.
Wat is er tegen als in de maatschappij iedereen het belang van de ander voor ogen zou houden? Wat is er tegen als iedereen gewoon tevreden zou zijn met wat ie heeft en zou delen met mensen die minder hebben? Wat is er tegen om de ander minstens zo belangrijk te vinden als jezelf? Ik zou willen dat de maatschappij de christelijke waarden en normen wat meer zou toepassen, want dan krijgen we een heel wat fijnere wereld. Natuurlijk is het niet goed om kritiek met geweld te beantwoorden. Dat is ook niet christelijk. Iemand die zegt christen te zijn, maar ondertussen zijn eigen hachie het belangrijkst vindt, spreekt met zijn daden zijn woorden tegen. Daar mag je zo iemand ook gerust op wijzen. Iemand die God serieus neemt, zal niet kunnen reageren met geweld, maar zo iemand zal kritisch naar zijn eigen gedrag gaan kijken.

quote:

En ik wil echt niet zeggen dat ik 100% zeker ben dat er geen god is. Dat zou net zo dogmatisch zijn. Ik sluit het op zich niet uit. Maar ik kijk er wel realistisch en rationeel naar. En dat doet iemand als Dawkins ook (zelfs op zijn gesponsorde bus staat 'probably' :p http://www.godvoordommen....he-buscampagne-in-london/ )
Is het zo raar om ergens bewijs van te willen hebben alvoren ergen in te stappen? En tot die tijd dan maar aan te nemen dat er ook niks is. Waarom toch dat onnodige gezweef en ge-hocuspocus. The reason is reason

Je sluit het niet uit, maar wilt het ook niet aannemen. Realistisch is een woord dat naar de werkelijkheid wijst. Maar jij wilt de werkelijkheid van God niet aannemen. Niet zo realistisch dus. Rationeel ben je ook niet bezig, want rationeel gezien had het christendom nooit al 2000 jaar hebben kunnen bestaan als het niet meer was dan een menselijk verzinsel. Of dacht jij dat ze in het jaar 35 a 40 al met geweld het christendom bij anderen opdrongen? Dan zal ik je even uit de droom helpen: in de eerste jaren na Jezus' kruisiging (en opstanding) zijn Zijn discipelen zwaar vervolgd. Christenen kregen de keus: of Jezus vervloeken, of gemarteld en gedood worden. Als het alleen maar een verzinsel geweest was, hadden ze zich heus niet zo laten martelen terwijl ze er zo gemakkelijk onderuit konden!

quote:

Wat betreft moraal: ik ben het absoluut met je eens dat religie mede moraal gevormt heeft (ja het heeft ook zo zijn pluspunten, dat vind ik zelfs). Maar dat betekend niet dat het vandaag de dag, in this modern day and age, nog relevant is. Iedere ouder kan een voorbeeldig kind opvoeden zonder religie. Iedereen heeft gewoon moraal in zijn donder. Dat hoef je echt niet uit religie te halen (tegenwoordig niet meer ten minste). Dat leert de maatschappij je wel.

En waar heeft de maatschappij het ook al weer vandaan? O ja, uit het christendom. En waar hebben de christenen het vandaan? O ja, uit het oude en nieuwe testament. Maar iedereen kan het zonder die achtergrond weten. Heel logisch.
Niet dus. Hoe minder invloed de christenen hebben, hoe meer geweld en hardheid je in de maatschappij ziet komen. Zeg ik daarmee dat het allemaal koek en ei was in de middeleeuwen toen iedereen christen was? Nee, want ook in die tijd had je heel wat mensen die zich wel christen noemden, maar er niet naar leefden. Als je wilt weten hoe een christen is, moet je niet kijken naar hoe de mensen die zich christen noemen zich gedragen, maar hoe ze zich volgens hun bron (in dit geval dus de bijbel) zouden moeten gedragen. Dat geldt net zo goed voor moslims, die als bron de Koran hebben. Als iemand zich moslim noemt, maar zich niet zo gedraagt als hij zich volgens de Koran zou moeten gedragen, is hij geen echte moslim en zeker niet iemand op grond waarvan je de hele Islam zou moeten afkeuren. Idem voor christenen, bijbel en christendom.

quote:

Tuurlijk, je moet kinderen nooit kennis ontnemen. Vertel ze gerust over de godsdiensten in de wereld en algemene informatie daarover. Breng het alleen niet als de waarheid. Waar halen wij het gore lef vandaan om van onze kinderen kleine Christenen, Joden en Moslims bijv. van te maken? Hebben de kinderen hier zelf ook nog wat over te zeggen? Ik vind het echt down-right criminal om kinderen van jongs af aan te indoctrinen met dingen die jij zelf niet eens hard kan maken.
Hoe objectief kun je dat doen? Volgens het postmodernisme is dat hoe dan ook onmogelijk. Als jij consequent bent, zou je zelf al inzien dat je iets onmogelijks vraagt. Waar het uiteindelijk op neerkomt is dat jij je kinderen datgene wilt leren wat jouw overtuiging is, namelijk dat het verschillende grote verhalen zijn die je naar eigen believen voor waar kunt aannemen of belachelijk kunt lopen maken. Waar haal jij het gore lef vandaan om van je kinderen kleine a-theïstjes en kleine agnostjes te maken? Hebben zij hier zelf ook nog wat over te zeggen? Ik vind het echt down-right criminal om kinderen van jongs af aan te indoctrinen met dingen die jij zelf niet eens hard kan maken.

quote:

En het onnodig bang maken voor een allesziende opperwezen, en regels en zonden. Op een bepaalde leeftijd kun je ze wel aan religie blootstellen, of zullen er uiteindelijk zelf hoe dan ook wel aan bloot gesteld worden. Beperk die keuze dan ook niet, wat het ook moge zijn. Let them blossom, let them grow! Maar dit moet wel uit vrije wil zijn, zelf onderzoeken, zelf er dingen over opzoeken en lezen. En dan zelf conclusies laten trekken.
Hoe vrij is hun wil als jij ze een bepaalde houding tegenover zulke godsdiensten/religies voorleeft? Los daarvan: christenzijn is geen sausje over het leven dat je naar believen kunt toevoegen of weghalen. Het doordringt je hele levenshouding. Zelfs als ik niets over het geloof zeg, merken mensen dat ik christen ben. Gewoon vanwege mijn houding tegenover andere mensen, tegenover politieke en maatschappelijke vraagstukken. Ik kan niet anders dan later mijn kinderen voorleven hoe het is om christen te zijn, om een kind van God te zijn. Want mijn eigenwaarde is puur gegrond op het feit dat ik een kind van God ben. Menselijk gezien heb ik maar weinig om mijn gevoel van eigenwaarde aan op te trekken.

quote:

Maar ik snap het wel, dat vroeg indoctrineren. Want dan kan het nog. De kans dat het op latere leeftijd nog geloofwaardig is, is toch een stuk minder zonder een religieuze opvoeding. Dat is ook de reden van het voortbestaan van deze hardnekkige mythe, het steeds maar doorgeven. Als we daar nou eens mee zouden kappen. Kijken hoe lang het dan overeind blijft. Zegt toch ook wel weer wat over de credibility.
Als jij gelijk had, zouden er geen volwassenen tot bekering komen, maar dat gebeurt nog behoorlijk regelmatig. Nog steeds heeft het christelijk geloof overtuigingskracht en credibility. Behalve voor mensen die er keihard tegen aan schoppen om wat voor reden dan ook. Als ik niet zou geloven dan mijn man echt heel veel van mij houdt, dan zou hij het nog zo vaak kunnen zeggen en tonen, maar aannemen zou ik het niet. Ik zou zelfs niet eens onderkennen dat hij het iedere keer weer bewijst. Maakt dat zijn liefde dan minder? Dacht het toch niet!

quote:

*****wat een lang stuk tekst  Hopelijk is jouw mijn visie op religie een beetje duidelijker. Ik ontken het bestaan van een opperwezen niet volledig, ik ben hier ook niet om andere te converten tot atheism, noch ben ik zelf 'problemen' aan het opzoeken. De problemen met religie zijn er al, ik discuseer ze liever. Altijd maar tussen atheisten clubjes zitten is ook niet alles, daar denk je met z'n allen al aardig gelijk. Valt niet zo gek veel te discuseren.
Sjonge jonge, wat een lap tekst ;) Ik snap je visie wel, misschien beter dan jij denkt. Zoals je ziet, deel ik je visie absoluut niet en zie ik jou regelmatig dingen doen die je ons verwijt. Als ik jou was zou ik daar eens heel kritisch naar kijken bij jezelf. Ik bid voor je dat God jou de ogen opent voor Wie Hij is. Want God wil niet dat mensen verloren gaan. Hij houdt je alleen uiteindelijk niet tegen als je echt per se zonder Hem wilt leven. Dan krijg je toch je zin, maar of je daar dan zo blij mee bent waag ik te betwijfelen

quote:

Greetz
Ook groetjes :)
computerfout: een vreemde een in de byte

Chaveriem

  • Berichten: 891
    • Bekijk profiel
Aan Fotogravinnetje (voornamelijk)
« Reactie #3 Gepost op: oktober 28, 2008, 09:21:57 am »
Ik heb het verhaal van Secular een vluchtig doorgelezen, en ik vaind dat hij op sommige punten gelijk heeft. Niet alles wat hij schrijft is onzin. Misschien is zijn toon niet altijd wat mensen prettig vinden, en licht het aan de melodie. Men vangt vliegen nu eenmaal beter met honing dan met azijn. Secular, je zou meer begrip en inhoudelijke comments oogsten als je idd je aanpast aan het klimaat. Aan de andere kant reageren sommigen inderdaad af en toe als aangeschoten wild. Ik weet dat als een andere groep uit de Nederlandse samenleving reageert in Nederland als enkele hier op dit forum, dan is het commentaar niet van de lucht.
Ik denk dan ook dat het 2-kanten op werkt. Dus Secular, je hebt een punt, daar en tegen zou je het voor jezelf ook wat gemakkelijker kunnen maken daar ook eens rekening te houden met de gevoelens voor een ander (wat in dit geval inhoud wat te "matigen") en anderen zouden best eens wat minder lange tenen mogen hebben, dus mijne dames en heren, nagels knippen :P.

De oorsprong van de Bijbel weten we weldegelijk Secular, deze is omstreeks 530 BCE geschreven in Babylonie, D.w.z. de Tenach )= oude testament met een paar extra boeken). Later vertaald in de septuaginta, in opdracht van rabijnen in Israel voor de (joodse)gemeente in Alexendrie. In de eerste eeuwen A.D. is het nieuwe Testament samengesteld. Hoe dit gebeurd is, laat ik het voorzichtig zeggen, is een verschil van inzicht tussen  de kerk (in algemene zin) en de rest van de wereld (o.a. de wetenschap).
De kerk zal zeggen dat dit "onder Gods leiding en inspiratie" is gebeurd. De wetenschap zal het selectie noemen.

Tot slot denk ik dat een ieder terughoudend dient te zijn wat waardeoordelen en welke vorm dan ook. Niemand is beter dan de andere, als we de pijp aan maarten gegeven hebben, het hoekje om dus, zijn we allemaal gelijk. En voor de wet en de hemel NU OOK.
mea culpa mea culpa mea maxima culpa

grondig christelijk

  • Berichten: 3071
  • Wat was, Dat is, Zal zijn
    • Bekijk profiel
Aan Fotogravinnetje (voornamelijk)
« Reactie #4 Gepost op: oktober 28, 2008, 09:34:09 am »
Beste secular,

ook ik wil wel met je in gesprek, niet om je te bekeren, maar om eens in gesprek te raken over wat mij beweegt en waarom en te weten wat jou beweegt en waarom als het gaat om geloof, religie en wat daarvan de voordelen en nadelen zijn.
Ik heb geen vooroordeel over jou en jij hopenlijk niet over mij...
ik wens je alle goeds vandaag...
« Laatst bewerkt op: oktober 28, 2008, 09:34:18 am door grondig christelijk »

Pooh

  • Administrator
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Berichten: 5794
    • Bekijk profiel
Aan Fotogravinnetje (voornamelijk)
« Reactie #5 Gepost op: oktober 28, 2008, 11:24:22 am »
Wat kritische kanttekeningen:

quote:

Fotogravinnetje schreef op 28 oktober 2008 om 09:03:
Een ding wil ik er nog wel over kwijt: als je vindt dat mensen eigen vrijheid moeten hebben om dingen te doen, dan moet je mensen dezelfde vrijheid geven om dingen te weigeren. Dus een ambtenaar die geen homohuwelijken wil sluiten uit principe, zou dat niet hoeven te doen en zou om die reden niet aan de kant geschoven mogen worden.

Dat lijkt me niet logisch. We hebben in dit land een overheid en ambtenaren die een publieke taak hebben, en dus gewoon het landsbelang moeten dienen. Een ambtenaar die om principiele redenen weigert zijn werk te doen zou je netjes moeten laten afvloeien. Maar hem op zijn post houden is absurd.

quote:

Dat heeft te maken met het al dan niet mogen beledigen van mensen en hun overtuiging. Dat laatste is duidelijk geval van kijken hoe ver je kunt gaan in christentje pesten. En wat porno betreft, ik denk dat jij donders goed weet wat God daarover in de Bijbel zegt. En degene die het gewoon toelaat, is niet beter dan degene die het toejuicht.

Net was alles nog geoorloofd, nu ineens mag porno niet? Zijn er stiekem dan toch allemaal regeltjes?

quote:

Je sluit het niet uit, maar wilt het ook niet aannemen. Realistisch is een woord dat naar de werkelijkheid wijst. Maar jij wilt de werkelijkheid van God niet aannemen. Niet zo realistisch dus. Rationeel ben je ook niet bezig, want rationeel gezien had het christendom nooit al 2000 jaar hebben kunnen bestaan als het niet meer was dan een menselijk verzinsel. Of dacht jij dat ze in het jaar 35 a 40 al met geweld het christendom bij anderen opdrongen? Dan zal ik je even uit de droom helpen: in de eerste jaren na Jezus' kruisiging (en opstanding) zijn Zijn discipelen zwaar vervolgd. Christenen kregen de keus: of Jezus vervloeken, of gemarteld en gedood worden. Als het alleen maar een verzinsel geweest was, hadden ze zich heus niet zo laten martelen terwijl ze er zo gemakkelijk onderuit konden!
Deze redenering hoor ik vaker van Christenen, en lijkt me een enorme drogredenatie. Natuurlijk geloofden die martelaren dat 't waar was. Er is ook niemand die dat ontkent. Maar dat gelooft de gemiddelde sekte die iets met ruimteschepen doet ook. Het feit dat mensen rare denkbeelden voor waar aannemen, en zelfs bereid zijn om daarvoor te sterven, wil nog niet zeggen dat die denkbeelden dus waar zijn.
« Laatst bewerkt op: oktober 28, 2008, 11:24:37 am door Pooh »

Ulysses

  • Berichten: 1663
    • Bekijk profiel
Aan Fotogravinnetje (voornamelijk)
« Reactie #6 Gepost op: oktober 28, 2008, 12:30:50 pm »

quote:

Secular schreef op 28 oktober 2008 om 01:07:
Je mag Jezus blijkbaar niet 'mythologisch Disney-achtig figuur' noemen, want iemand vind dat vloeken. Sorry, maar als zoiets al niet kan, dan vraag ik me af hoe open-minded men hier is. Voel je toch niet zo aangevallen. Bovendien heb je geen enkel recht mijn benaming voor deze (mythologisch?) persoon te bekritiseren. Wel eens aangedacht dat dat misschien een correcte benaming is. Er is geen enkel bewijs voor het bestaan van deze meneer, geen van jullie heeft hem gezien of de hand geschud. We waren er niet bij, dus laten we niet doen of we het allemaal 100% zeker weten.

Hmm, volgens deze opvatting kan ik wel stoppen met m'n studie Geschiedenis. Als alleen datgene voor waar wordt aangenomen dat nog door nu levende mensen is gezien, houden we erg weinig verleden over. Het hele beroep van historicus is in één klap overbodig geworden. :D

Ik hoop trouwens dat je begrijpt wat deze denkwijze voor implicaties heeft. Karel de Grote en Napoleon hebben niet bestaan, in Amerika is nooit een burgeroorlog geweest, en Hitler zal over enkele jaren ook fictie worden.
God heeft het land aan de woestijnen,
aan droge, saaie, humorloze praat,
aan preken waar geen letter poëzie in staat;
hij houdt van avontuur, muziek en donderjagen -
diep in zijn hart is God een ouwe zeepiraat.

rkdiak

  • Berichten: 1995
    • Bekijk profiel
Aan Fotogravinnetje (voornamelijk)
« Reactie #7 Gepost op: oktober 28, 2008, 01:09:55 pm »

quote:

Secular schreef op 28 oktober 2008 om 01:07:
Ik snap dat jij/jullie mij natuurlijk nogal bot, beledigend en respectloos vinden.
Persoonlijk zou ik het eerder puberaal noemen. En dat vond ik jammer, want je zei geen domme dingen, je zei ze alleen op een nogal domme manier. Onnodig aanvallend vooral.

quote:

Maar laten we voorop stellen dat ik geen enkel respect heb voor geloof. Never have never will.
Dat dus he: al op voorhand uitsluiten dat je ooit iets serieus zal nemen wat anderen zeggen is gewoon geen basis voor een gesprek, het is puberaal, een soort belletje trekken en dan met kloppend hart om de hoek staan kijken hoe iemand voor niets de deur opent. Leuk als je 6 bent, maar daarna wordt het toch minder.

quote:

Ik vind alleen dat respect verdient moet worden,
Alleen heb je al verteld dat dat in dit geval uitgesloten is. "Never have never will", weet je nog?

quote:

(maar dat kan aan mij liggen)
dat ligt in zoverre aan jou, dat je onzorgvuldig formuleert. "Religie" is geen persoon, en geen organisatie en kan dus geen respect hebben. Heeft een tafel respect?

quote:

'wat als ik nou fout zit?'
Als je denkt dat je de twijfels van mensen kent door even wat op een forum rondklikken, dan moet je misschien nog iets langer nadenken over wat je nu zegt.

quote:

ik hou de optie open om wellicht toch ongelijk te hebben.
Nee hoor: "Never have never will", weet je nog?

quote:

Zoiets verdient eigenlijk al meer respect
vind jij.

quote:

Maar goed ik hoef niemand zijn respect, wordt ik niet echt anders van op een persoonlijk niveau.
Heel stoer, maar niet waar. Hoe trots sommige mensen ook zijn op hun vermeende individualiteit, je hebt wel degelijk anderen nodig, en dus ook hun respect.

quote:

Dat er zo goed met jullie te praten valt heb ik nog niet echt gemerkt. Men is hier zo gebrand op ieder woordje dat je gebruikt en de kern van het verhaal blijkbaar niet leest.
Je bedoelt dat jij het gesprek moeilijk vindt, omdat men hier er van uit gaat dat je voldoende respect voor je gesprekspartners hebt om niet al te slordig te formuleren?

quote:

Je mag Jezus blijkbaar niet 'mythologisch Disney-achtig figuur' noemen, want iemand vind dat vloeken. Sorry, maar als zoiets al niet kan, dan vraag ik me af hoe open-minded men hier is. Voel je toch niet zo aangevallen.
Persoonlijk voel ik me door dat soort puberaal brallen niet aangevallen. Ik vind het wat smakeloos, en niet getuigen van de wens een serieus gesprek te voeren. Meer iets om verder te negeren, dan om me druk over te maken.

quote:

Bovendien heb je geen enkel recht mijn benaming voor deze (mythologisch?) persoon te bekritiseren.
Los van WAT je zegt, gewoon de manier waarop je het zegt, wekt bij mij de indruk dat je hooguit een jaar of 16 tot 18 bent. Klopt dat een beetje?

quote:

geen van jullie heeft hem gezien
daar zou ik niet zo zeker van zijn.

quote:

Ik weet ook niet of jullie het in de gaten hebben hoe de samenleving en het taalgebruik verhard is met de jaren. De woorden waar jullie bij mij over vallen zijn in mijn ogen niet eens vloeken, en in mijn familie-, vrienden- en kennissenkring ook niet. Op mijn werk niet eens, daar kan ook alles (het is maar goed dat de bond tegen het vloeken niet kan meeluisteren :P ). En godslaster komt dagelijks voor, 24/7, wereldwijd. Ik zou me er niet zo druk om maken, want dan hou je geen leven over. Niet zo druk maken, enjoy your life!
Zoals gezegd, ik kan me er werkelijk niet druk om maken. Dat jij voornamelijk in kringen verkeert waar basale beschaving ontbreekt, is niet mijn probleem. En als jij je er gelukkig bij voelt, zie ik al helemaal niets om me druk over te maken.

quote:

Ik bespeur toch een beetje een vijandelijkheid richting de atheist,
vijandigheid? Omdat mensen proberen een serieus gesprek met je te voeren? Interessante omgangsvormen heb je.

quote:

maar goed ik verklaar mij nader. Uiteraard op mijn ontgezouten manier. Want ik heb hele uitgesproken gedachten wat betreft religie. Ik heb niemand mijn standpunten opgedrongen. Nogmaals, het kan me niet schelen wat je je allemaal aanpraat, al maak je jezelf wijs dat je paars bent. Zal mij een zorg zijn. Ik verkondig alleen mijn visie. That's it.
Mijn enige vraag, waar je geen antwoord op hebt gegeven, is: waarom? Waarom verkondig je je visie hier?

quote:

Daar heeft echt niemand wat aan.
Waarmee ik de vraag maar herformuleer: wat heeft wie dan ook wel aan jouw mening?

quote:

Als je respect dan zo hoog in het vaandel hebt staan, respecteer dan ook mijn visie.
Persoonlijk respecteer ik geen enkele visie. Ik respecteer mensen die een visie uiten, en ik waardeer het als mensen een visie uiten zonder dom gebral en met een behoorlijke argumentatie. Maar waarom ik respect zou moeten hebben voor een visie, ontgaat me.

quote:

En jullie mogen absoluut kritiek hebben op mijn visie. Maar dat is nog nauwelijks gebeurd.
Ik heb tot op heden nog niets van je gelezen dat het reageren waard was. Zodra dat alsnog komt, wil ik best inhoudelijk reageren.

quote:

Jullie houden je vast aan voornamelijk de bijbel.
Misschien kan je proberen er voor te zorgen dat wat je als feit stelt, ook werkelijk een feit is. Maar misschien is dat teveel gevraagd natuurlijk.

quote:

Maar aangezien de oorsprong van dat boek niet te bewijzen is,
Die oorsprong is vrij  nauwkeurig bekend hoor. Dat jij daar niet van op de hoogte bent zegt niet zo heel veel, wel?

quote:

Niemand heeft het God aan iemand horen dicteren, of zelf hevig zien pennen.
Oooh, je denkt dat je met moslims in gesprek bent. Dat verklaart wel iets ja.

quote:

Atheisten gaan uit van zaken die wel te bewijzen zijn. Dingen die gewoon controleerbaar zijn, eindeloos getest kunnen worden en uiteindelijk gewoon aangetoond worden. En daar trekken wij vervolgens onze conclusies uit. Niets meer dan logica. Hoef je absoluut niet zweverig over te doen. Bovendien lezen wij (naja ik wil niet voor alle atheisten spreken, ik ga uit van mezelf) ook meerdere boeken, namelijk werk van mensen als Richard Dawkins en Christopher Hitchens en zo zijn er nog wel een paar.
Ach gut. Weer dat puberale he, een wedstrijdje verplassen. Beste Secular, als je ooit een wedstrijdje "logisch denken", "wetenschappelijke kennis/inzicht" of "belezenheid" wil doen, dan heb je echt zoooo het verkeerde forum uitgezocht. :>

quote:

En heb ik diverse documantaires gezien over religie, van o.a. Dawkins weer.
Tsja. Beetje eenzijdig, maar ok. Dawkins is, zoals je wellicht bekend is, een briljant bioloog, een matig filosoof, een belazerd historicus en theoloog. ALS je nou iets minder oppervlakkig uit de hoek had willen komen, had je bijvoorbeeld vele malen beter met Daniel C Dennett kunnen komen aanzetten. Dat is tenminste een filosoof met behoorlijke historische en theologische kennis. Dennett kan je als gelovige moeilijk aan de kant leggen en doen alsof er niets aan de hand is. Dawkins is vooral een beetje sneu bezig, en bevestigt eerder de (gelukkig meestal onjuiste!) gedachte dat atheïsten vooral wat gefrustreerde bralaapjes zijn.

Als je trouwens toch eens wat dieper gaat dan de oppervlakkige werkjes van Dawkins, dan kan ik je naast Dennett ook de wat oudere filosofen aanraden, zoals Hume of Kant. Nietzsche moet je natuurlijk even lezen, en Marx. Daarnaast vind ik dat je Derrida eigenlijk niet mag overslaan, en voor het evenwicht zou Charles Taylor niet mogen ontbreken.

Echt, Dawkins als basis is een beetje sneu hoor. Dat zit meer op het niveau van Dekker en Meester. Wel grappig om te lezen, maar echt niet serieus te nemen.

quote:

En vooral dit laatst ontbreekt naar mijn idee bij gelovigen.
Op welk grondige, skeptische onderzoek van jezelf baseer je deze stelling?

quote:

En die arrogantie heb ik wel eens een beetje moeite mee.
:+ nogmaals, je beweert vanalles, en als je daar behoorlijk onderzoek voor hebt gedaan ben je tenminste consequent. Maar zo niet, dan ben je, naar je eigen normen degene die arrogant is.

quote:

En dat vind ik echt heel erg.
Waarom?

quote:

Daar worden mensen als ik nou zo moe van.
En waarom is jouw vermoeidheid een zwaarder wegende norm?

quote:

Ik neem aan, dat als hij dat zo erg vind hij mij daar wel persoonlijk op wil aanspreken.
:+ maak je dáár maar geen zorgen over.
So sue me!

Bumblebee

  • Berichten: 6100
  • Zzzzzoem
    • Bekijk profiel
Aan Fotogravinnetje (voornamelijk)
« Reactie #8 Gepost op: oktober 28, 2008, 01:18:01 pm »

quote:

Pooh schreef op 28 October 2008 om 11:24:
Deze redenering hoor ik vaker van Christenen, en lijkt me een enorme drogredenatie. Natuurlijk geloofden die martelaren dat 't waar was. Er is ook niemand die dat ontkent. Maar dat gelooft de gemiddelde sekte die iets met ruimteschepen doet ook. Het feit dat mensen rare denkbeelden voor waar aannemen, en zelfs bereid zijn om daarvoor te sterven, wil nog niet zeggen dat die denkbeelden dus waar zijn.


Klopt, volgens mij zegt Fotogravinnetje het eerst goed:

quote:

Rationeel ben je ook niet bezig, want rationeel gezien had het christendom nooit al 2000 jaar hebben kunnen bestaan als het niet meer was dan een menselijk verzinsel. Of dacht jij dat ze in het jaar 35 a 40 al met geweld het christendom bij anderen opdrongen?


Ergo: het christendom was niet bij anderen opgedrongen, ze geloofden het écht, daarom stierven ze er ook voor.

Dit zegt inderdaad niets over het waarheidsgehalte van het christendom zélf maar het zegt wel iets over de oprechtheid van de discipelen, en dan bedoel ik als argument tegen het verhaal dat je wel eens hoort: dat Jezus en de discipelen een godsdienst wilden "stichten" met allerlei politieke bedoelingen en daarom het volk een grote hoop onzin wilden laten geloven die ze zelf niet geloofden. Een berg leugens onder martelingen nog volhouden is inderdaad nogal onwaarschijnlijk.

Hieronder:

quote:

Dan zal ik je even uit de droom helpen: in de eerste jaren na Jezus' kruisiging (en opstanding) zijn Zijn discipelen zwaar vervolgd. Christenen kregen de keus: of Jezus vervloeken, of gemarteld en gedood worden. Als het alleen maar een verzinsel geweest was, hadden ze zich heus niet zo laten martelen terwijl ze er zo gemakkelijk onderuit konden!
gaat het dan inderdaad "mis"  ;)
Bombus terrestris Reginae

rkdiak

  • Berichten: 1995
    • Bekijk profiel
Aan Fotogravinnetje (voornamelijk)
« Reactie #9 Gepost op: oktober 28, 2008, 01:29:57 pm »

quote:

Chaveriem schreef op 28 oktober 2008 om 09:21:
De oorsprong van de Bijbel weten we weldegelijk Secular, deze is omstreeks 530 BCE geschreven in Babylonie, D.w.z. de Tenach )= oude testament met een paar extra boeken). Later vertaald in de septuaginta, in opdracht van rabijnen in Israel voor de (joodse)gemeente in Alexendrie. In de eerste eeuwen A.D. is het nieuwe Testament samengesteld. Hoe dit gebeurd is, laat ik het voorzichtig zeggen, is een verschil van inzicht tussen  de kerk (in algemene zin) en de rest van de wereld (o.a. de wetenschap).
De kerk zal zeggen dat dit "onder Gods leiding en inspiratie" is gebeurd. De wetenschap zal het selectie noemen.
Ik denk dat "de kerk in algemene zin", ofwel de katholieke Kerk :+, en de wetenschap elkaar hier nauwelijks ontlopen. Inderdaad, de woordkeuze is anders, aangezien "de wetenschap" van vandaag zich beperkt tot wat je seculiere wetenschap zou kunnen noemen. Maar beiden zeggen in feite hetzelfde imho.
So sue me!

rkdiak

  • Berichten: 1995
    • Bekijk profiel
Aan Fotogravinnetje (voornamelijk)
« Reactie #10 Gepost op: oktober 28, 2008, 01:32:28 pm »

quote:

Pooh schreef op 28 oktober 2008 om 11:24:
Deze redenering hoor ik vaker van Christenen, en lijkt me een enorme drogredenatie.
:ja:

quote:

Natuurlijk geloofden die martelaren dat 't waar was. Er is ook niemand die dat ontkent. Maar dat gelooft de gemiddelde sekte die iets met ruimteschepen doet ook. Het feit dat mensen rare denkbeelden voor waar aannemen, en zelfs bereid zijn om daarvoor te sterven, wil nog niet zeggen dat die denkbeelden dus waar zijn.
Zie wat dat betreft Daniel Dennett's studie over waar religie vandaan komt.
So sue me!

rkdiak

  • Berichten: 1995
    • Bekijk profiel
Aan Fotogravinnetje (voornamelijk)
« Reactie #11 Gepost op: oktober 28, 2008, 01:35:47 pm »

quote:

Ulysses schreef op 28 oktober 2008 om 12:30:
[...]

Hmm, volgens deze opvatting kan ik wel stoppen met m'n studie Geschiedenis. Als alleen datgene voor waar wordt aangenomen dat nog door nu levende mensen is gezien, houden we erg weinig verleden over. Het hele beroep van historicus is in één klap overbodig geworden. :D

Ik hoop trouwens dat je begrijpt wat deze denkwijze voor implicaties heeft. Karel de Grote en Napoleon hebben niet bestaan, in Amerika is nooit een burgeroorlog geweest, en Hitler zal over enkele jaren ook fictie worden.
en het gaat nog verder. Als Secular consequent is, dan beperkt zijn kennisdomein zich tot "de harde kern" van de exacte wetenschappen. Dan blijft er opmerkelijk weinig kennis over. Onvoldoende voor welk zinnig gesprek dan ook, vrees ik.
So sue me!

Chaveriem

  • Berichten: 891
    • Bekijk profiel
Aan Fotogravinnetje (voornamelijk)
« Reactie #12 Gepost op: oktober 28, 2008, 03:33:27 pm »

quote:

rkdiak schreef op 28 oktober 2008 om 13:29:
[...]

Ik denk dat "de kerk in algemene zin", ofwel de katholieke Kerk :+, en de wetenschap elkaar hier nauwelijks ontlopen. Inderdaad, de woordkeuze is anders, aangezien "de wetenschap" van vandaag zich beperkt tot wat je seculiere wetenschap zou kunnen noemen. Maar beiden zeggen in feite hetzelfde imho.
Ik denk niet dat de "seculiere wetenschap" de keuze van de NT geschriften als Gods geinspireerd zullen zien en ook daar niet op doelen, maar ik kan het natuurlijk mis hebben.
mea culpa mea culpa mea maxima culpa

rkdiak

  • Berichten: 1995
    • Bekijk profiel
Aan Fotogravinnetje (voornamelijk)
« Reactie #13 Gepost op: oktober 28, 2008, 04:55:27 pm »

quote:

Chaveriem schreef op 28 oktober 2008 om 15:33:
[...]

Ik denk niet dat de "seculiere wetenschap" de keuze van de NT geschriften als Gods geinspireerd zullen zien en ook daar niet op doelen, maar ik kan het natuurlijk mis hebben.
:+ ik denk dat je daar gelijk in hebt. Ik denk alleen dat je dan mijn punt een beetje mist: de seculiere wetenschap heeft zich, met dank aan Kant met name, beperkt tot een kennisdomein waar de metafysica buiten valt. Zij kan dus geen uitspraak doen over Goddelijke inspiratie. Die beperking meewegende, zeggen beiden hetzelfde.
So sue me!

Blauwemaan

  • Berichten: 9
    • Bekijk profiel
Aan Fotogravinnetje (voornamelijk)
« Reactie #14 Gepost op: oktober 28, 2008, 09:08:40 pm »
Beste Secular

Ik heb je verhaal met veel interesse gelezen en ik vind dat je gelijk hebt.
Het ironische nu is dat Jezus achter jou zou gaan staan, als hij hier aanwezig zou zijn. Althans, dat is mijn bescheiden visie. Het is helaas zo dat vele Christenen de balk in hun eigen oog nog niet zien, maar wel de splinter in andermans oog. 'Oordeel niet' is iets wat de meeste Christenen juist wèl doen. Er wordt naar hartelust geoordeeld. Ook waarschuwt Jezus ervoor om niet arrogant en opvallend je eigen geloof te beleiden. Iets wat vele Christenen dus wel doen. 'Wees nederig' zegt Jezus. Ik vind jouw visie nederig, omdat je de mogelijkheid open laat dat anderen ook een waarheid te vertellen hebben. Dat doen de meeste Christenen niet. Dank je wel voor deze spiegel, Secular. Ook voor mij weer leerzaam.

grondig christelijk

  • Berichten: 3071
  • Wat was, Dat is, Zal zijn
    • Bekijk profiel
Aan Fotogravinnetje (voornamelijk)
« Reactie #15 Gepost op: oktober 29, 2008, 10:46:51 am »

quote:

Fotogravinnetje schreef op 28 oktober 2008 om 08:21:
Ik denk dat heel wat mensen hier een stuk meer nagedacht hebben dan jij om twee redenen: - Ouder, dus meer levenservaring; - Waarschijnlijk een stuk intelligenter dan jij (gezien de manier waarop je hier schrijft, maar ik kan het natuurlijk gruwelijk mis hebben).
En jij denkt dat jij het beter weet dan oudere, mogelijk intelligentere mensen?


Even reageren omdat er een topic werd gestart vanwege bovenstaande.
Ik plaats even een tekst uit Lucas 10 waar jezus iets belangrijks zegt:

17 De tweeënzeventig (10:17) De tweeënzeventig – Andere handschriften lezen: ‘De zeventig’.keerden vol vreugde terug en zeiden: ‘Heer, zelfs de demonen onderwerpen zich aan ons bij het horen van uw naam.’ 18 Hij zei tegen hen: ‘Ik heb Satan als een lichtflits uit de hemel zien vallen! 19 Bedenk wel: ik heb jullie de macht gegeven om slangen en schorpioenen te vertrappen en om de kracht van de vijand te breken, zodat niets jullie kan schaden. 20 Verheug je er echter niet over dat de geesten zich aan jullie onderwerpen, maar verheug je omdat jullie naam in de hemel opgetekend is.’ 21 Op dat moment begon hij vervuld van de heilige Geest te juichen en zei: ‘Ik loof u, Vader, Heer van hemel en aarde, omdat u deze dingen voor wijzen en verstandigen hebt verborgen, maar ze aan eenvoudige mensen hebt onthuld. Ja, Vader, zo hebt u het gewild. 22 Alles is mij toevertrouwd door mijn Vader, en niemand dan de Vader weet wie de Zoon is, en wie de Vader is weet alleen de Zoon en iedereen aan wie de Zoon het wil openbaren.’
23 Jezus richtte zich apart tot de leerlingen en zei tegen hen: ‘Gelukkig de ogen die zien wat jullie zien! 24 Want ik zeg jullie dat vele profeten en koningen hebben willen zien wat jullie zien, maar ze kregen het niet te zien, en hebben willen horen wat jullie horen, maar ze kregen het niet te horen.’

Kennis tot je nemen en weten van veel is dus niet het uitgangspunt? Misschien dat intelligenten hét juist wel niet zien omdat ze alles tot tien cijfers achter de komma willen beredeneren en in een afgebakende door wijzen vastgestelde waarheid willen vastleggen?
Misschien dat het verstand daarom ook het door het onzichtbare zichtbaar gemaakte en wat nog zichtbaar wordt gemaakt (Heilige Geest en zijn werkingen) in de tijd heeft weggeredeneerd?
« Laatst bewerkt op: oktober 29, 2008, 10:50:44 am door grondig christelijk »

Fotogravinnetje

  • Moderator
  • Berichten: 3905
  • Crimpen op den Yssel
    • Bekijk profiel
Aan Fotogravinnetje (voornamelijk)
« Reactie #16 Gepost op: oktober 29, 2008, 02:49:49 pm »
Kun je mijn opmerking misschien even in de context laten staan? Allereerst bedoelde ik niet mijzelf als 'oudere en intelligentere', want zoveel ouder ben ik niet. Bovendien verwees ik naar mensen als Nunc en Bumblebee die zelf ook agnost/atheïst waren. Ik durf vrij zeker te stellen dat zij beiden ook nog een iq hebben dat boven het gemiddelde ligt (gezien het feit dat beiden univeritair geschoold zijn) en beiden zijn inderdaad nog wel weer een stukje ouder dan ik.
Veel feitjes kennen kan inderdaad een blokkade vormen als je God wilt leren kennen. Alles eerst bewezen willen hebben voor je het gelooft, maakt ook dat je God niet leert kennen. Maar ik vind het zelf ook erg als iemand op grond van karikaturen en vooroordelen oordeelt en zich daarin niet wil laten bijsturen. Zo iemand is imho nog niet volwassen en mag zich wel wat meer gelegen laten liggen aan oudere en wijzere mensen.
Ik ben me er tenminste van bewust dat ik vanuit een bepaald axioma werk. Maar als iemand dan mijn manier van leven wil begrijpen, maar weigert om dat ook vanuit dat axioma te doen, dan ben ik snel uitgepraat, hoor. Ik kan prima wetenschap bedrijven, vanuit de axioma's van de wetenschap, maar ik ga niet lopen beweren dat ik iets wetenschappelijk kan bewijzen (of mogelijk ooit zou kunnen bewijzen) dat buiten die axioma's valt. Zo ook met God. De axioma's van de wetenschap sluiten ieder goddelijk ingrijpen buiten (want het is niet door ons mensen te reproduceren). Als iemand dan toch vanuit de axioma's van de wetenschap mijn geloof gaat lopen bevragen, dan moet ik wel eerst wijzen op dat verschil in axioma dat je ofwel accepteert, ofwel afwijst. Als die ander dan alsnog alleen vanuit wetenschappelijke axioma's wil praten, dan is het net alsof je een vis probeert te leren lopen op het land. Daar ga ik dan niet nog meer energie in steken
computerfout: een vreemde een in de byte

grondig christelijk

  • Berichten: 3071
  • Wat was, Dat is, Zal zijn
    • Bekijk profiel
Aan Fotogravinnetje (voornamelijk)
« Reactie #17 Gepost op: oktober 29, 2008, 03:19:27 pm »

quote:

Fotogravinnetje schreef op 29 oktober 2008 om 14:49:
Kun je mijn opmerking misschien even in de context laten staan? Allereerst bedoelde ik niet mijzelf als 'oudere en intelligentere', want zoveel ouder ben ik niet. ..... Maar ik vind het zelf ook erg als iemand op grond van karikaturen en vooroordelen oordeelt en zich daarin niet wil laten bijsturen. Zo iemand is imho nog niet volwassen en mag zich wel wat meer gelegen laten liggen aan oudere en wijzere mensen.
........ Als die ander dan alsnog alleen vanuit wetenschappelijke axioma's wil praten, dan is het net alsof je een vis probeert te leren lopen op het land. Daar ga ik dan niet nog meer energie in steken


Je begrijpt de reden van mijn reactie even niet denk ik.
In de eerste plaats reageer ik omdat er een apart topic wordt geopend waarvan de toonzetting al bij voorbaat zou leiden mislukking, daarom is die ook gesloten.
Daarom was het niet mijn bedoeling in directe zin op jou te reageren in de context van dit topic, ik schrijf ook naar aanleiding van.


Laten we zeggen dat ik ook iets vind van betrokkene Cryhavoc (wat dus secular bleek te zijn, zie verderop in dit topic) als het gaat om de starttoon en enkele reacties van hem daarna.
Maar volgens mij is het ook een kunst een persoon eerst eens digitaal uit te laten razen door mee te veren en daarna werkelijk tot een gesprek te komen.
Nu komt er iemand "binnen" die direct enorme ruimte inneemt en een sterk afwijkende toon heeft.
De reactie die ik daarop in meerderheid signaleer is niet meeveren in geduld en slim anticiperen om toch tot een gesprek te komen maar de persoon aanspreken op zijn gedrag en als hij zich niet snel genoeg aanpast zo snel mogelijk te neutraliseren.

Feitelijk doe je dan hetzelfde als die persoon, maar op een andere manier.

Misschien is de schrijver wel een heel onzekere persoon die door hard te roepen eigenlijk met heel veel vragen zit en door zijn ervaringen een verwrongen beeld heeft meegekregen van christen zijn. Misschien zit deze persoon (let op zijn taalgebruik) wel heel diep in het occulte en zonder dat deze het weet in geestelijke nood.
In ieder geval kun je juist door "anders" te reageren laten zien dat er ook nog christenen zijn die zich niet direct laten intimideren door laster en vervelende taal. Vergeet niet dat christenen in de autoriteit staan tegenover het kwaad.
Jezus bestrafte niet de persoon die lasterlijke taal bezigde, maar degene die hem deze taal liet spreken.

Ik google net even op Cryhavoc. Het gaat hier om iemand met de nicknaam Cryhavoc (correctie dus, dit was niet Cryhavoc maar secular, excuus naar Cryhavoc
als je googled is Cryhavoc  een metalachtige / blackmetal band.

Er zijn er genoeg die uiteindelijk door een ingreep van God toch tot bekering komen.
God gebruikt daarvoor mensen die de geesten van waaruit iemand handelt kunnen onderscheiden.
Wij mogen die onderscheidingskracht ook ontvangen en ons dan laten gebruiken om zo iemand op het goede spoor te zetten.

Het kan zijn dat deze persoon hier komt om stennis te maken, het kan ook zijn dat deze persoon misschien een van de mensen is die God roept uit de duisternis en daarmee aan ons geduld toevertrouwd.

misschien een overdenking waard voor een volgende keer?
« Laatst bewerkt op: oktober 29, 2008, 07:22:28 pm door grondig christelijk »

Pooh

  • Administrator
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Berichten: 5794
    • Bekijk profiel
Aan Fotogravinnetje (voornamelijk)
« Reactie #18 Gepost op: oktober 29, 2008, 03:26:36 pm »

quote:

grondig christelijk schreef op 29 oktober 2008 om 15:19:
Ik google net even op Cryhavoc als ik dit schrijf en dit bevestigd mijn vermoeden.
Het gaat hier om iemand met de naam Cryhavoc, als je googled is dit een metalachtige / blackmetal band dan weet je genoeg.
Volledig off-topic, maar wat weet je dan?

grondig christelijk

  • Berichten: 3071
  • Wat was, Dat is, Zal zijn
    • Bekijk profiel
Aan Fotogravinnetje (voornamelijk)
« Reactie #19 Gepost op: oktober 29, 2008, 03:29:12 pm »

quote:

Pooh schreef op 29 oktober 2008 om 15:26:
[...]

Volledig off-topic, maar wat weet je dan?
Had net nog even wat aangevuld, ik denk dat deze persoon onder een negatieve invloed staat en dat zelf niet door heeft...

Pooh

  • Administrator
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Berichten: 5794
    • Bekijk profiel
Aan Fotogravinnetje (voornamelijk)
« Reactie #20 Gepost op: oktober 29, 2008, 03:35:43 pm »
Proef ik hier een vooroordeel over metal-fans? :/

grondig christelijk

  • Berichten: 3071
  • Wat was, Dat is, Zal zijn
    • Bekijk profiel
Aan Fotogravinnetje (voornamelijk)
« Reactie #21 Gepost op: oktober 29, 2008, 03:53:30 pm »

quote:

Pooh schreef op 29 oktober 2008 om 15:35:
Proef ik hier een vooroordeel over metal-fans? :/


Ik heb geen oordeel over de mens die zich verbindt met een bepaalde muziekcultuur, ik heb een oordeel over de geest en zijn invloed van waaruit bepaalde muziek voortkomt.
Ik zie trouwens dat het om secular gaat en niet om cryhavoc.
Maar het signaal in algemene zin hoe we omgaan met nieuwelingen (meeveren) en toch in gesprek proberen te komen hou ik overeind.
« Laatst bewerkt op: oktober 29, 2008, 03:59:33 pm door grondig christelijk »

Fotogravinnetje

  • Moderator
  • Berichten: 3905
  • Crimpen op den Yssel
    • Bekijk profiel
Aan Fotogravinnetje (voornamelijk)
« Reactie #22 Gepost op: oktober 29, 2008, 04:06:46 pm »
Volgens mij (correct me if i'm wrong) ben ik ook begonnen met gewoon vragen te stellen naar de achtergrond van Seculars eerste post en heb ik in eerste instantie ook niets gezegd over zijn taalgebruik, maar begonnen anderen daarover, waar ik dan wel weer op gereageerd heb. Misschien had ik nog wat meer geduld moeten tonen, maar ik ben niet de geduldigste hier. Zeker niet als het gaat om geschreven regels navolgen.
computerfout: een vreemde een in de byte

Pooh

  • Administrator
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Berichten: 5794
    • Bekijk profiel
Aan Fotogravinnetje (voornamelijk)
« Reactie #23 Gepost op: oktober 29, 2008, 04:10:54 pm »

quote:

grondig christelijk schreef op 29 oktober 2008 om 15:53:
[...]
Ik heb geen oordeel over de mens die zich verbindt met een bepaalde muziekcultuur, ik heb een oordeel over de geest en zijn invloed van waaruit bepaalde muziek voortkomt.
Ik sluit me aan bij Larry Norman: "Why should the devil have all the good music?"

grondig christelijk

  • Berichten: 3071
  • Wat was, Dat is, Zal zijn
    • Bekijk profiel
Aan Fotogravinnetje (voornamelijk)
« Reactie #24 Gepost op: oktober 29, 2008, 04:11:20 pm »

quote:

Fotogravinnetje schreef op 29 oktober 2008 om 16:06:
Volgens mij (correct me if i'm wrong) ben ik ook begonnen met gewoon vragen te stellen naar de achtergrond van Seculars eerste post en heb ik in eerste instantie ook niets gezegd over zijn taalgebruik, maar begonnen anderen daarover, waar ik dan wel weer op gereageerd heb. Misschien had ik nog wat meer geduld moeten tonen, maar ik ben niet de geduldigste hier. Zeker niet als het gaat om geschreven regels navolgen.


Ik herhaal dat het me niet om jou te doen is, maar dat we (en laat ik mezelf dan ook betrekken) misschien wat meer moeten slikken teneinde toch in een gesprek te komen....

Over geduld gesproken, ik was ooit misschien wel 100 keer ongeduldiger als jou, dus heb ik de balk en de ander de splinter....

grondig christelijk

  • Berichten: 3071
  • Wat was, Dat is, Zal zijn
    • Bekijk profiel
Aan Fotogravinnetje (voornamelijk)
« Reactie #25 Gepost op: oktober 29, 2008, 04:13:23 pm »

quote:

Pooh schreef op 29 oktober 2008 om 16:10:
[...]

Ik sluit me aan bij Larry Norman: "Why should the devil have all the good music?"


sommigen beweren dat hij een van de uitvinders van de muziek was...maar dat kan ik niet helemaal goed terughalen. IK doel echt op heavy en blackmetal waar het occulte vanaf springt.
Trouwens in vroeger jaren noemde men het orgel een satans fluytenkast!! :) Laat ik nou orgel spelen....dus kijk maar uit!!
« Laatst bewerkt op: oktober 29, 2008, 04:16:29 pm door grondig christelijk »

sannebird

  • Berichten: 43
    • Bekijk profiel
Aan Fotogravinnetje (voornamelijk)
« Reactie #26 Gepost op: oktober 29, 2008, 06:30:51 pm »
Weet je wat ik mij nou afvraag Secular, hoe ben je nou toch eigenlijk hier op deze site terecht gekomen?

Ik bedoel, ik heb je eens opgezocht op hyves* en merk dat je in een hele hoop dingen ben geïnteresseerd maar niet in het christendom. Hoewel men op hyves meestal ook niet alles van zichzelf laat weten.

Ben je dan speciaal op zoek gegaan naar een christelijke site om dan toch maar te lezen over het christendom of ben je om een andere reden hier heen gekomen?

Ik ben bv. in het verleden hier lid geworden omdat ik lid was van de GKv. in Rotterdam.

*Geen universitaire opleiding gehad maar wel super nieuwsgierig.  :P
« Laatst bewerkt op: oktober 29, 2008, 10:31:03 pm door sannebird »

Blauwemaan

  • Berichten: 9
    • Bekijk profiel
Aan Fotogravinnetje (voornamelijk)
« Reactie #27 Gepost op: oktober 29, 2008, 07:29:53 pm »
Misschien hoopte Secular hier te kunnen ontdekken dat de algemene vooroordelen over Christenen niet kloppen? Maar moest hij helaas tot de conclusie komen dat ze wel degelijk kloppen? (Op een uitzondering nagelaten....)
« Laatst bewerkt op: oktober 29, 2008, 07:30:12 pm door Blauwemaan »

Secular

  • Berichten: 29
  • atheist/anti-theist
    • Bekijk profiel
Aan Fotogravinnetje (voornamelijk)
« Reactie #28 Gepost op: oktober 30, 2008, 11:01:54 pm »
Sorry dat ik hier nog niet op gereageerd heb de afgelopen paar dagen. Vanwege m'n werk ben ik de laatste dagen veel op pad, lange dagen en dus laat thuis. En ik heb zo'n gevoel dat het geen korte reply gaat worden. Heb nogal wat te quoten en te reageren geloof ik :P Ik zal zo gauw mogelijk dat doen (hopelijk morgen)

Sannebird, ik mag dat niet gelovig zijn, maar geinteresseerd zijn in religie ben ik wel. Het is toch een fenomeen waar je moeilijk omheen kan (helaas zorgt men daar wel voor :P ). Ik ben dus wel degelijk geinteresseerd in het christendom of wat voor religie dan ook. Als het zou kunnen en ik zou het een kans geven, zou het mijn hele dagelijkse leven beinvloeden (door de leer opzich en haar volgelingen). En daar zit ik niet bepaald op te wachten. Ik leef niet op Prisonplanet ;)
« Laatst bewerkt op: oktober 30, 2008, 11:04:31 pm door Secular »
"if an answer requires a leap of faith, is it really an answer at all?"

sannebird

  • Berichten: 43
    • Bekijk profiel
Aan Fotogravinnetje (voornamelijk)
« Reactie #29 Gepost op: oktober 30, 2008, 11:48:01 pm »

quote:

Als het zou kunnen en ik zou het een kans geven, zou het mijn hele dagelijkse leven beïnvloeden (door de leer op zich en haar volgelingen).


Oh help, dat zou wat zijn.
Want dan gaat God tegen jou spreken, door de bijbel en door de mensen om je heen.

En weet je, je zou nog in Hem kunnen gaan geloven ook.

Waar ben je nu het meest bang voor, als dat zou gaan gebeuren?

Riemer Lap

  • was: okidoki
  • Berichten: 8804
  • @ werkt altijd.
    • Bekijk profiel
Aan Fotogravinnetje (voornamelijk)
« Reactie #30 Gepost op: oktober 31, 2008, 12:02:38 am »

quote:

Secular schreef op 30 oktober 2008 om 23:01:
Sorry dat ik hier nog niet op gereageerd heb de afgelopen paar dagen. Vanwege m'n werk ben ik de laatste dagen veel op pad, lange dagen en dus laat thuis. En ik heb zo'n gevoel dat het geen korte reply gaat worden. Heb nogal wat te quoten en te reageren geloof ik :P Ik zal zo gauw mogelijk dat doen (hopelijk morgen)

Sannebird, ik mag dat niet gelovig zijn, maar geinteresseerd zijn in religie ben ik wel. Het is toch een fenomeen waar je moeilijk omheen kan (helaas zorgt men daar wel voor :P ). Ik ben dus wel degelijk geinteresseerd in het christendom of wat voor religie dan ook. Als het zou kunnen en ik zou het een kans geven, zou het mijn hele dagelijkse leven beinvloeden (door de leer opzich en haar volgelingen). En daar zit ik niet bepaald op te wachten. Ik leef niet op Prisonplanet ;)

Je geeft aan dat je daar niet op zit te wachten, wat maakt dan dat je toch de contacten zoekt? dat lijkt me meer dan interesse?
Je zegt "en ik zou het een kans geven" trouwens. De meeste christenen geloven niet in de mens die "het een kans geeft" maar in de "GOD die mensen kansen geeft" :)
Mail me maar als je wat wilt weten

Doarsie

  • Berichten: 4450
  • Wijze uit 't oosten
    • Bekijk profiel
Aan Fotogravinnetje (voornamelijk)
« Reactie #31 Gepost op: oktober 31, 2008, 12:02:57 am »

quote:

Blauwemaan schreef op 29 oktober 2008 om 19:29:
Misschien hoopte Secular hier te kunnen ontdekken dat de algemene vooroordelen over Christenen niet kloppen? Maar moest hij helaas tot de conclusie komen dat ze wel degelijk kloppen? (Op een uitzondering nagelaten....)



Noem er eens een paar?
Vooroordelen dus, niet die uitzonderingen.

Riemer Lap

  • was: okidoki
  • Berichten: 8804
  • @ werkt altijd.
    • Bekijk profiel
Aan Fotogravinnetje (voornamelijk)
« Reactie #32 Gepost op: oktober 31, 2008, 12:20:42 am »

quote:

Doarsie schreef op 31 oktober 2008 om 00:02:
[...]


Noem er eens een paar?
Vooroordelen dus, niet die uitzonderingen.
Leuk voor een draad in CHAT :)
Ik kan je wel een paar aanleveren.
Mail me maar als je wat wilt weten

Secular

  • Berichten: 29
  • atheist/anti-theist
    • Bekijk profiel
Aan Fotogravinnetje (voornamelijk)
« Reactie #33 Gepost op: november 02, 2008, 09:15:57 pm »

quote: Fotogravinnetje


LOL
Je gelooft wel een paspoort van nu, en vindt blijkbaar een paspoort van nu voldoende over 2000 jaar om te bewijzen dat jouw ouders bestaan hebben, maar bewijzen van 2000 jaar geleden 'kun je niet zeker van zijn'. Ik moet echt heel erg lachen om je houding Secular. Maar ik merk dat jij absoluut niet kritisch naar je eigen woorden en je eigen houding kunt kijken, dus ik heb weinig zin om nog eens uitgebreid energie te steken in een aantonen daarvan. Ik zal wel even met de crew overleggen of er niet een mogelijkheid is mijn eerste reactie alsnog neer te zetten. Wel wil ik je vast vertellen dat als ik dat doe en jij weigert je eigen kromheid in te zien, dat ik dan erg uitgepraat ben met jou.
Nav jouw post in dit topic wil ik nog een ding kwijt


Ja, ik geloof wel in een paspoort van nu, en mocht dat over 2000 jaar nog bestaan, is dat wat mij betreft nog steeds bewijs. Bij mijn weten zijn er geen sterke bewijzen voor het bestaan van Jezus. En al helemaal niet van al zijn wonderen en dergelijke. Dat er toen iemand was met de naam Jezus, is wat anders. Dat zou best kunnen. Maar of alles wat we nu weten (denken te weten) van deze persoon is maar de vraag.


quote:

Fijne volken om Gods volk heen die steeds maar weer aanvallen. En God laat inderdaad niet over Zich heenlopen. Niet door andere volken en niet door Zijn eigen mensen. Dat is ook wel duidelijk. Maar maak nu niet de fout God langs menselijke maatstaven te willen afmeten. Wees maar blij dat God niet meteen iedere zonde afstraft, want dan leefde niemand meer. Al een paar duizend jaar niet, weet je.


God niet meten langs menselijke maatstaven? Zou de mens niet gemaakt zijn naar Gods evenbeeld? Ik denk eerder andersom, maar dat terzijde. Jij komt bij mij over al een 'God fearing' persoon. Alleen al door te denken in 'zonden'. En al die bangmakerij over zonden en straffen, de hel etc etc. laat in mijn ogen alleen maar zien wat voor kwaadaardig en kleinzielig die God van jou is. Alles wat buiten de grondwet en de huidige strafrechtelijke wetten in dit land valt zijn wat mij betreft zonden. Al het andere wat als zonde bestempeld wordt vanuit religie, in mijn ogen dus niet. Het komt op mij weer over als regeltjes afkomstig van mensen (clergy). En die dingen lijken mijn inziens geen dingen voor een God om zich druk om te maken.
Een God die mensen vermoord omdat zij een zonde begaan, helemaal als het hele onbenullige dingen betreft, lijkt mij niet eens het aanbidden waard.

quote:

Definieer 'bewijs'? Zoals ik al eerder zei: verwacht geen wetenschappelijk bewijs. En als jij je ogen sluit voor de wonderen in deze wereld waaruit je God kunt kennen, dan zul je nooit bewezen zien dat God bestaat tot het te laat is. Dat zou ik jammer vinden


Ik verwacht wel wetenschappelijke bewijs. Copperbottom proof that can stand up in a court of law (om Pat Condell weer eens te quoten). En ik ontken zeker niet de wonderen in deze wereld. Ik zeg ook niet dat deze wereld niet complex in elkaar zit. Want dat zit hij wel degelijk. Wij weten ook nog veel en veel te weinig van deze wereld en haar natuur. Maar daarom hoef je alles wat je (nog) niet kan verklaren af te schuiven op een god. Het zou wellicht zo kunnen zijn, maar je kan op z'n minst er onderzoek naar doen. Zomaar iets af schuiven op een god is mij wat al te makkelijk. Welke wonderen jij precies bedoeld weet ik niet. Maar van veel wereld wonderen is al een hoop bekend, en zijn toch zowat altijd afkomstig van mensenhanden. Hoe ze het gedaan hebben blijft inderdaad vaak wel een raadsel. Maar wij moeten onszelf ook niet onderdoen. De mensheid kon en kan een heleboel, waarschijnlijk ook zonder God of andere goden.

quote:


God hééft Zich aan je voorgesteld. Ik neem aan dat je gedoopt bent, aangezien je ouders zich gereformeerd noemen. Toen heeft God Zich aan jou voorgesteld en gezegd: Ik heb je bij je naam geroepen, je bent van Mij.
Ik ben zelf ook geen fan van 'religie' om de simpele reden dat religie voornamelijk iets uiterlijks is en mijn relatie met God is niet iets van vooral het uiterlijk.
Wat je laatste opmerking betreft: hoe is God, de God die jij hebt leren kennen, volgens jou? Want ik kan mij niet aan de indruk onttrekken dat jouw godsbeeld hemelsbreed verschilt met mijn godsbeeld en het godsbeeld van de meeste mensen hier op het forum.



Ja ik ben gedoopt. Maar dat God zich aan mij heeft voorgesteld heb ik niks gemerkt. Ik was toen ook 0 dus ik kan me er sowieso niks van herinneren, dus sorry dat ik blijkbaar blind of doof was hiervoor.
Je bent zelf dus ook geen fan bent van religie, dan zijn we het op dat punt wel eens. Ik vind dat ook iets uiterlijks. Maar dat had ik ook al aangegeven, naar een stukje van Pat Condell die het 'dressing the invissible man' noemt. Zijn filmpje staat hier, en ik kan het niet beter vertellen als hij, dus: http://www.youtube.com/watch?v=EPG3-1gogXU
Luister eens naar hem, met een open mind. Niet gelijk vallen over zijn botheid, maar ergens halverwege heeft hij het over de verschillen tussen spiritualteit en religie. Dat van jouw is dus meer spiritualteit. Iets tussen jouw en God. En verderop las ik ook al dat jij jezelf niet allerlei regels laat opleggen. En dat is ook logisch, bij spiritualiteit heb je dat niet. Bij religie wel, want op mij dus weer overkomt op duidelijk een product van de mens zelf, het gebruiken als een soort politiek systeem. Jouw vorm van geloofsovertuiging heb ik ook geen enkele mooite mee. None! Maar helaas denkt niet iedereen er zo over.

quote:

God laat wel degelijk veel van Zich horen en zien, dat jij daar doof en blind voor wilt zijn/bent betekent nog niet dat het niet gebeurt. Hij spreekt op dit moment tegen jou via dit forum, Hij laat van Zich horen als je de Bijbel leest, Hij laat van Zich zien om je heen


Blijkbaar ben ik daar dof en blind voor. Omdat ik me alleen laat beinvloeden door reason. Je kan me op 1 punt betichten van close minded zijn, dat is namelijk dat ik niet bereid ben al te zweverig en spiritiueel te zijn. Met andere woorden, ik zou dan moeten geloven dat jij bezeten bent (om het zo maar even te noemen). Als je al zo ver moet gaan om te kunnen erkennen dat er misschien een God is....tja sorry tot hier en niet verder. Dat doe ik dus niet. Als er al een God is en ons en alles om ons heen gemaakt heeft en ons lief heeft dan zou er niet eens enkele twijfel over zijn bestaan mogen zijn. En daar zou niks spritueels of mystieks bij moeten komen kijken. In die zin, kun je mij dus close minded noemen, want zover ga ik niet.  

quote:

Wat jij denkt doet er niet zo toe. Je Schepper vindt het wel een schande om je van Hem af te keren. Zo mysterieus en vaag is God toch echt niet. Maar Hij wist inderdaad dat mensen ziende blind en horende doof zouden zijn voor Hem. Tenminste, nadat de mens zich van Hem had afgekeerd. Gods alwetendheid is nog geen reden om Hem dingen te verwijten waar jij zelf voor gekozen hebt. Wij zijn geen robotten of marionetten die alleen maar Gods wil kunnen doen. Wees daar blij om, maar verwijt God niet dat Hij je die vrijheid gegeven heeft en dat jij daar misbruik van maakt.


Dit sluit wel aan om wat ik net zei. Als hij wist dat er mensen blind of door zouden zijn voor zijn bestaan, waarom dan niet meer duidelijkheid? En dan ook echt duidelijk, dat geen levende ziel op deze planeet nog om hem heen kan. Gewoon zichtbaat, tastbaar en hoorbaar, zonder enige vorm van spiritualiteit of mystiek dan ook. Als wij echt een creatie van God zouden zijn zou hij dat best kunnen en willen doen lijkt me. Eigenlijk vind ik dat hij het ons min of meer verplicht is. Zou de wereld ook een hoop goed doen denk ik.

quote:


Ik denk dat als jij zo door gaat je zin gaat krijgen: een eeuwig leven zonder God. En geloof me maar dat dat nog wel erger is dan branden in een vuurpoel. Dat is geen bangmakerij. Dat is mensen die zonder God willen leven uiteindelijk hun zin geven.
Wat Gods korte lontje betreft: als Hij echt zo snel op z'n teentjes getrapt zou zijn, zou de wereld allang niet meer bestaan. Hij heeft een gigantisch geduld.
God speelt hartstikke open kaart, dus dat is absoluut geen excuus voor jou of wie dan ook. Maar als jij je ogen dichtknijpt en je oren dichtstopt als God Zich aan jou laat zien en wat tegen jou zegt, dan heb je het volledig aan jezelf te wijten. Jij wilde die vrijheid toch? Jij wilde God toch niet erkennen? Nou, dan krijg je je zin, maar ik vraag me ten zeerste af of je daar uiteindelijk wel zo gelukkig van wordt.



Tja dit is toch weer die bangmakerij, sorry kan er niks anders van maken. Dat God fearing gebeuren. Iets wat religie voedt. Hoe een eeuwig leven zonder God heel erg zou zijn, zie ik (nog) niet zo. Doe ik nu ook, en ik vaar er redelijk wel bij, ain't life grand! Het leven is mooi. Maar hoe zo'n goddeloos leven zou zijn voor eeuwig...geen idee. Hangt er ook vanaf waar. Ik geloof sowieso niet in eeuwig leven, na de dood is het gewoon klaar. Dus leef dit leven, het enige leven dat je misschien ooit zul hebben, to the fullest in misschien ook het enige paradijs wat je ooit zult zien. Ik snap niet waarom ik zo zou moeten boeten als ik gewoon een normaal en goed leven lijdt, geen zware misdrijven bega. Waarom zo wraakzuchtig? Alleen omdat ik me niet heb aangesloten bij God? Sorry, maar daar ben ik het niet mee eens. Doet er op zich ook niet toe, want op Judgement Day zou ik dan soieso toch de lul zijn. Maar vind het dus niet oke. Ik vraag me dan ook sterk af of zo'n God het aanbidden waard is. Waarom zou hij me dan niet gewoon echt dood laten gaan, en me dus ook buiten de hemel te houden. Gewoon dood, opgeruimd staat netjes. Is dat niet genoeg. Moet ik per se op een bepaalde manier doorleven en lijden?

quote:

Ik WEET het ook ZEKER. God heeft beloften aan mij gedaan en Hij heeft al meerdere keren in mijn leven getoond dat Hij die beloften houdt. Als God mij er niet van weerhouden had, had ik zo'n acht jaar geleden zelfmoord gepleegd. Wat anderen ook zullen zeggen, God heeft zo direct in mijn leven ingegrepen dat ik niet om Hem heen kan. Aan mij heeft Hij extra bewezen dat Hij bestaat en voor de mensen zorgt. Maar in principe moet je genoeg hebben aan hoe Hij Zich bekend heeft gemaakt in de Bijbel, die nog altijd Zijn Woord is.


Uiteraard ben ik blij voor je als ik dit lees. Ik snap ook wel dat een geloof voor veel mensen een bepaalde steun geeft. En dat is natuurlijk hartstikke mooi, ik gun het die mensen van harte. Persoonlijk denk ik dan bij mezelf 'hou je jezelf niet voor de gek?'. Maar goed dat doet er ook niet toe, want die mensen varen er blijkbaar wel bij. Opzich geeft dat religie al extensie recht.
Dat van de Bijbel en Zijn Woord vind ik nog altijd twijfelachtig maar dat moge duidelijk zijn.

quote:

Jij beweert dat ik het niet 100% zeker weet, maar ik weet het dus wel 100% zeker. Zelfs nog wel meer dan 100% zeker. Dan ben ik in jouw ogen misschien delusional, maar daar trek ik me niets van aan. Sterker nog, ik ben er van overtuigd dat jij nog een keer verschrikkelijk veel spijt gaat krijgen dat je God niet serieuzer genomen hebt.


In zekere zin vind ik dat zeker delusional ja. Maar dat geeft niet, jij vaart er blijkbaar wel bij. En dat over dat spijt krijgen heb ik het ook al over gehad. Daar denk ik anders over.
Als je bijv. dit soort ingezonden brieven leest: http://richarddawkins.net/convertsCorner
Die mensen zeggen zelf een beter leven nu te hebben en zich op hun manier 'bevrijd' te voelen. Of ze nou goed zitten of fout, dat maakt toch opzich niks uit. Als deze mensen naar hun eigen zeggen een fijner leven hebben en gewoon een goed en voldaan leven gaan leiden, dan is dat toch prima. Moeten zij straks allemaal ongelofelijk lijden? I think not. Zo ja, dan zou ik me doodschamen die God te eren.
Ik moet dan ook altijd denken een een nummer van 1 van mijn favoriete bands (Cross Canadian Ragweed - Carry You Home, wat overigens ook een best Christelijke band is) waar o.a. de zinnetjes 'I drink, smoke and cuss' en 'but I think God is an understanding man'. En zo zou ik dan liever over hem denken. Niet zo kwaadaardig en wraakzuchtig. En bovendien helemaal niet zo weg van al dat aanbidden en vereren (soms tot in het belachelijke toe). Persoonlijk zou ik me daar ook knap ongemakkelijk bij voelen, en ik denk ieder persoon met een niet al te groot ego.
Ik zou hem dan dus liever zien als een understanding man die het belangrijker vind dat iemand een goed en fijn leven lijdt (ook naar anderen toe) en geen zware misdrijven begaat in dat leven. En al zou dat een goddeloos leven zijn...big deal.  
Vaak bu-j te bange ;)

quote:

Waarom aanvaard je dan het meest eenvoudige antwoord op die vragen niet? Je laat nogal duidelijk zien dat je verre van open minded bent als je bepaalde antwoorden bij voorbaat uitsluit.


Welke antwoorden? En wat nou als de wetenschap wat anders laat zien? Dan ga ik wel voor het meest 'tastbare'.

quote:

Ik ga niet proberen een kleurenblinde die overtuigd is dat de wereld echt zwart-wit is overtuigen van het tegendeel. Laat staan dat ik er energie in ga steken om dingen te bewijzen die hij/zij bij voorbaat al weigert te aanvaarden.


Je mag me wel proberen te overtuigen. Maar dan wel met coppperbottom proof. In het topic over het boek 'De Derde Jezus' had ik al gevraagt naar een boek die zulke bewijzen zou moeten bevatten. Helaas weet niemand zo'n boek, nog niet op gereageerd athans. Een klasgenoot van me vertelde me ooit zo'n boek te hebben. Dat er bijv. fossiele resten zijn gevonden op in aardlagen van de Mount Everest dat duidt op zee-leven. Kijk, das interessant. En dan ben ik wel zo open minded om dat te willen inkijken. Maar zoals ik al gezegt had, als het al te spiritueel en mystiek moet worden, dan pas ik er wel voor. Dan zou je me close minded kunnen noemen. Maar nogmaals, ik vind niet eens dat het nodig zou moeten zijn om zo ver te moeten gaan.

quote:

Hier doe je een flink aantal aannamen. Bijvoorbeeld dat godsdienst door mensen verzonnen is, dat de mens God heeft verzonnen uit arrogantie, dat schepping en Schepper alleen maar mythologisch zijn (omdat God niet bestaat en de mens het DUS verzonnen moet hebben). Zie je hoe erg je jezelf dichtgetimmerd hebt? Hoe close minded je bezig bent? Kun je het ook eens van een andere kant bekijken, namelijk dat er wel een God is die de mensen geleerd heeft wie Hij is en dat op DIE manier godsdienst ontstaan is? En dan moet je kijken hoe mensen werkelijk zijn en dat neerleggen langs de maatstaven van die God. Jezelf wegcijferen, de ander liefhebben als jezelf. Als je eerlijk bent: wil je als mens dat een ander alles voor je doet en dat jij niets in te brengen hebt, of wil je het eigenlijk liever zelf verdienen? Als je eerlijk bent, moet je toch toegeven dat het het tweede is? En God vertelt ons juist dat het eerste de realiteit is. Als het door mensen verzonnen is, hoe kan het dan zo tegen onszelf ingaan?


Ik mezelf aan het dichttimmeren? Ik zeg alleen hoe ik er over denk, en ik denk ook dat het best logische conclusies. Of het ook waar is, dat is een tweede. En ik ben best mans genoeg om toe te geven dat ik fout zou kunnen zitten.
Als ik eerlijk ben wil ik helemaal niet dat iemand alles voor me doet en ik zelf niks in te brengen heb (vooral dat laatste niet). Dus ja dat tweede dan (denk ik, vind hem wel een beetje cryptisch hoor :P, wat verdienen? ).


quote:

Religie is inderdaad het hele stelsel van regeltjes enzovoorts. Ik heb dan ook geen religie, maar een geloofsovertuiging. Alles is mij geoorloofd, maar niet alles is nuttig; alles is mij geoorloofd, maar niet alles bouwt op. Ik heb verschrikkelijk veel vrijheid en verschrikkelijk weinig verplichtingen. De enige verplichtingen die ik heb zijn God boven alles liefhebben en mijn naaste liefhebben als mijzelf. Daarbij ben ik er van overtuigd dat de leefregels die God gegeven heeft mijn leven juist fijner willen maken zonder gebonden te zijn aan wat mensen vinden.


Dit bedoelde ik net ook, jouw visie heb ik dus absoluut geen problemen mee.

quote:

Als jij overtuigd bent van het feit dat iemand zichzelf naar de knoppen aan het helpen is en die ander vindt dat gewoon kunnen, wil jij diegene er dan niet van overtuigen dat ie verkeerd bezig is? Zo nee, dan vind ik je verschrikkelijk egoïstisch. Zo ja, dat is nou precies wat christenen doen. De enige reden waarom ik over mijn geloof praat is om anderen te wijzen wat naar mijn overtuiging de juiste weg is. Dat doe jij in feite toch ook?


Tuurlijk vind ik wel dat je zo iemand moet proberen te overtuigen dat hij/zij verkeerd bezig is. Atheisten zijn geen onmensen :P Maar wat jij bedoeld is denk ik weer dat als je je niet bij God aansluit je gestraft zult worden etc. Mijn visie daarop lijkt me inmiddels vrij duidelijk.

quote:

Volgens jou mag dus elke levensovertuiging in politiek een rol meespelen (want waarom heb je anders zoveel verschillende partijen) zolang ze maar niet gebaseerd zijn op wat een hogere macht zegt? Dat vind ik nogal arrogant en discriminerend!


Nee niet elke levensovertuiging mag in de politiek een rol spelen. Men moet zich houden aan de echt belangrijke zaken om een land te besturen. Daar heb je opzich geen religieuze partijen voor nodig. En dat mag jij best arrogant en discriminerend vinden. Bedenk wel, dat ik niet gelovig ben, dus in mijn optiek discrimineer ik niemand (wie er niet is, kan zich niet gediscrimineerd voelen).

quote:


Wie ben jij om onze vrijheden te willen beperken? Namelijk de vrijheid om onze overtuiging aan anderen uit te leggen. Ik wil nu niet ingaan op homohuwelijken en abortus, want dat wordt op verschillende plaatsen op dit forum al uitgebreid gedaan.
Een ding wil ik er nog wel over kwijt: als je vindt dat mensen eigen vrijheid moeten hebben om dingen te doen, dan moet je mensen dezelfde vrijheid geven om dingen te weigeren. Dus een ambtenaar die geen homohuwelijken wil sluiten uit principe, zou dat niet hoeven te doen en zou om die reden niet aan de kant geschoven mogen worden.


Hoezo beperk ik iemand zijn vrijheid? Als jij je druk maakt over een bepaald film op tv of een reclame campagne of het vloeken van iemand of wat dan ook, ben je in de eerste plaats de vriheid van die persoon/bedrijf/whatever aan het beperken. Niemand houd jou tegen om te protesteren (die vrijheid heb je dan dus nog steeds). Maar niet raar opkijken als er niet naar geluisterd wordt. Want die vrijheid heeft die ander dus weer (om daar mee te doen wat hij/zij wil)
Als zo'n ambtenaar dat niet wil doen, is dat opzich prima. Maar voor wie werkt die persoon? Als zijn 'werkgever' (een bepaalde kerk gemeente neem ik aan??) wel voor homohuwelijken is, dan moet die meneer maar eens ergens anders gaan solliciteren. En natuurlijk kan je zo'n persoon dan aan de kant schuifen, als homo-paar zal je dan toch een andere ambtenaar moeten zoeken die het wel wil doen.

quote:

O, en het is niet arrogant om te zeggen dat jij de waarheid hebt wat betreft het bestaan van een God? Jij doet namelijk hier heel erg alsof jouw overtuiging dat er niet 1 waarheid is de waarheid is. Dat komt heeeeel slecht over, die arrogantie.



Ik heb toch niet gezegt dat ik de waarheid weet? Daar was mijn begin post van dit topic denk ik ook wel duidelijk genoeg over.


quote:

Ik hoor hier ook iemand heel hard piepen en janken omdat christenen zich niet zo gedragen als hij wil...


klopt, dat is weer dat stukje vrijheid, waar ik hier boven net al wat over gezegt heb.

quote:

Dat heeft te maken met het al dan niet mogen beledigen van mensen en hun overtuiging. Dat laatste is duidelijk geval van kijken hoe ver je kunt gaan in christentje pesten. En wat porno betreft, ik denk dat jij donders goed weet wat God daarover in de Bijbel zegt. En degene die het gewoon toelaat, is niet beter dan degene die het toejuicht.



Welk laatste is precies beledigend?? Dat over die reclame campagne? De Christelijk gemeenschap mag blij wezen dat dat verhaal nog steeds bestaat in deze tijd en nog niet verloren is gegaan. En dat een bedrijf zich daar aan refereert in een reclame campagne lijkt me niks mis mee. Zeuren sommige mensen om te zeuren ofzo? En nee ik weet niet wat de Bijbel zegt over porno, maar ik heb wel zo'n idee. Waarom zou een mens van God geen genot en pleusure mogen hebben van een ander mens (wat dan ook een Gods creatie zou zijn). En waarom zou lust slecht zijn? En in de hedendaagse porno industrie ben ik er van overtuigd dat de meesten daar volledig bewust in stappen, en niet onder dwang of iets dergelijks. Dus laat die mensen lekker. Ze hebben er blijkbaar plezier in en verdienen bakken met geld. Good for them. En dat het neerbuigend zou zijn tegenover vrouwen...denk het niet (en bovendien stappen die vrouwen zelf in die business). Kom om, we leven in de 21ste eeuwen, we zitten niet meer in de preutse jaren 50 ofzo. Er zijn dingen waar we ons drukker om kunnen maken.

quote:

Hoe zou jij het vinden als ik jouw naam voortdurend als krachtterm gebruik? Of degene van wie jij het meeste houdt belachelijk loop te maken of minachtend over hem/haar zou spreken? En dat niet eventjes, maar voortdurend. Ik sla op mn vingers met de hamer en roep keihard “Secular sla me kapot! Dat doet pijn!” Terwijl ik natuurlijk helemaal niet door jou geslagen wil worden, jou zelfs helemaal niet wil aanspreken. Dat is toch absurd? Maar met God en Jezus doe je dat wel. Meerdere malen zelfs in deze post. Jij probeert onze vrijheid om dat niet te willen te beperken. Er bestaan fatsoensregels waar ook jij je aan houdt. En als anderen het niet doen, erger jij je daar ook aan. Jij mag niet geërgerd worden, maar zelf mag jij ons wel ergeren? Get real man!


Dat er fatsoensregels bestaat oke. You caught me. Maar nogmaals ik ben niet gelovig, dus ik denk niet dat ik God of Jezus persoonlijk beledig. En anders hoor ik het graag van ze. Dat ik Christenen in het algemeen dan ook beledig dat snap ik. En dat zou ik op een plek als dit niet moeten doen. Voor mij zijn het inderdaad niet meer als krachtwoorden en worden na verloop van tijd ook stopwoorden als er eens iets verkeerd gaat. Je kan je afvragen waarom nou met die namen. Maar als ik nou op m'n werk Zeusverdomme of Apolloverdomme door de tent knal dan staan m'n collega's ook raar te kijken denk ik. De gevestigde vloeken zijn voor iedereen duidelijk. Maar ik kan me voorstellen, als er wel een God is dat hij het niet fijn zou vinden als zijn naam steeds zo gebruikt wordt. Maar zoals ik hierboven ook al ergens gezegt heb, kan ik me voorstellen dat hij al dat aanbidden en vereren ook niet echt fijn vind. Zou jij je daar gemakkelijk bij voelen? Oke dit laatste puntje praat vloeken niet goed natuurlijk. Maar als ik van me zelf uit zou gaan, zou ik er denk ik het denk ik niet eens zo veel moeite mee hebben, en het als een understanding God wel begrijpen.
'Sla me kapot'?

quote:

Wat is er tegen als in de maatschappij iedereen het belang van de ander voor ogen zou houden? Wat is er tegen als iedereen gewoon tevreden zou zijn met wat ie heeft en zou delen met mensen die minder hebben? Wat is er tegen om de ander minstens zo belangrijk te vinden als jezelf? Ik zou willen dat de maatschappij de christelijke waarden en normen wat meer zou toepassen, want dan krijgen we een heel wat fijnere wereld. Natuurlijk is het niet goed om kritiek met geweld te beantwoorden. Dat is ook niet christelijk. Iemand die zegt christen te zijn, maar ondertussen zijn eigen hachie het belangrijkst vindt, spreekt met zijn daden zijn woorden tegen. Daar mag je zo iemand ook gerust op wijzen. Iemand die God serieus neemt, zal niet kunnen reageren met geweld, maar zo iemand zal kritisch naar zijn eigen gedrag gaan kijken.


Daar is natuurlijk niks op tegen. Zou een best fijne samenleving zijn. Met de meeste normen en waarden uit het Christendom heb ik geen moeite. En wat iemand in zijn prive leven wel of niet doet, zal mij een zorg zijn. Ik heb zelfs gezegt dat het Christendom zeer waarschijnlijk een goede invloed heeft gehad op onze moralen, ook van vandaag de dag. Maar als vrijheid wordt ingeperkt door religie (door de zeggen dat God ergens tegen is bijv.), ben ik daar wel op tegen. Dan neem je iets wat niet 100% gegrond is als de authoriteit.
Doet me denken als die zin die in Zeitgeist voorkomt: "They must find it difficult those who take authority as the truth instead of truth as the authority"

quote:

Je sluit het niet uit, maar wilt het ook niet aannemen. Realistisch is een woord dat naar de werkelijkheid wijst. Maar jij wilt de werkelijkheid van God niet aannemen. Niet zo realistisch dus. Rationeel ben je ook niet bezig, want rationeel gezien had het christendom nooit al 2000 jaar hebben kunnen bestaan als het niet meer was dan een menselijk verzinsel. Of dacht jij dat ze in het jaar 35 a 40 al met geweld het christendom bij anderen opdrongen? Dan zal ik je even uit de droom helpen: in de eerste jaren na Jezus' kruisiging (en opstanding) zijn Zijn discipelen zwaar vervolgd. Christenen kregen de keus: of Jezus vervloeken, of gemarteld en gedood worden. Als het alleen maar een verzinsel geweest was, hadden ze zich heus niet zo laten martelen terwijl ze er zo gemakkelijk onderuit konden!


Zonder 'copperbottom proof that can stand up in a court of law' wil ik het niet aannemen, nee. Over het voortbestaan van 2000 jaar ben ik het ook niet eens. Zoals ik een ander topic ook al heb gezegt, als er maar een aantal fanatiekelingen overblijven dan stop je het niet. Misschien dat deze fantiekelingen ook wel gelijk hadden, maarja misschien ook niet. Hun gedachtegoed gaat wel door. Als het in deze moderne tijden met als onze wetenschap en kennis nog blijft bestaan, kon dat vroeger helemaal. Ookal zou je mensen van dat geloof vervolgen. Het bestaan van Jezus vind ik nog altijd zeer twijfel achtig. O.a. omdat men pas vele jaren na hem over hem is gaan schrijven, niet tijdens zijn leven. Ik denk dat de persoon die het korst na Jezus over hem geschreven Josephus is geweest, maar zijn werk (bij mijn weten alleen paar zinnen, waar 'Christus' in voor komt) schijnt een vervalsing te zijn. Misschien dat iemand hier daar meer duidelijkheid over kan geven.
Valt me wel op dat jullie het Christendom steeds in de slachtoffer rol plaatsen (het vervolgen van Christenen) maar het niet hebben over het bloedvergieten vanuit het Christendom (dus het opdringen van deze religie).

quote:


En waar heeft de maatschappij het ook al weer vandaan? O ja, uit het christendom. En waar hebben de christenen het vandaan? O ja, uit het oude en nieuwe testament. Maar iedereen kan het zonder die achtergrond weten. Heel logisch.
Niet dus. Hoe minder invloed de christenen hebben, hoe meer geweld en hardheid je in de maatschappij ziet komen. Zeg ik daarmee dat het allemaal koek en ei was in de middeleeuwen toen iedereen christen was? Nee, want ook in die tijd had je heel wat mensen die zich wel christen noemden, maar er niet naar leefden. Als je wilt weten hoe een christen is, moet je niet kijken naar hoe de mensen die zich christen noemen zich gedragen, maar hoe ze zich volgens hun bron (in dit geval dus de bijbel) zouden moeten gedragen. Dat geldt net zo goed voor moslims, die als bron de Koran hebben. Als iemand zich moslim noemt, maar zich niet zo gedraagt als hij zich volgens de Koran zou moeten gedragen, is hij geen echte moslim en zeker niet iemand op grond waarvan je de hele Islam zou moeten afkeuren. Idem voor christenen, bijbel en christendom.
Dat de maatschappij het most likely van het Christendom heeft (in onze westerse wereld tenminste) heb ik ook gezegt. Maar ik dnek niet uit het Oude Testament. Want dan was het hier een groot zooitje. En wat je zegt over hoe minder invloed vanuit het Christendom hoe meer geweld en hardheid in de maatschappij ben ik het niet helemaal mee eens. In de Scandinavische landen schijnt men vooral een seculiere maatschappij te hebben, en volgens mij is al eens aangetoont hoe goed dat gaat. Helaas heb ik zo even geen bronnen. Misschien het CIA World Factboek nog eens op na kijken. Maar hier is in iedergeval een stukje test over een boek 'Society Without God':
Contrary to the views of many conservative pundits and the Christian Right, the least religious countries in the world today are not full of chaos and immorality, but are actually among the safest, healthiest, most well-educated, prosperous, ethical, and successful societies on earth. Based on a year's worth of research conducted while living in Scandinavia, SOCIETY WITHOUT GOD by Phil Zuckerman explores life in a largely secular culture, delving into the unique worldviews of secular men and women who live in a largely irreligious society, and explaining the reasons why some nations are less religious than others, and why religious faith doesn't seem to be the secret to national success that so many claim it to be.

quote:

Hoe objectief kun je dat doen? Volgens het postmodernisme is dat hoe dan ook onmogelijk. Als jij consequent bent, zou je zelf al inzien dat je iets onmogelijks vraagt. Waar het uiteindelijk op neerkomt is dat jij je kinderen datgene wilt leren wat jouw overtuiging is, namelijk dat het verschillende grote verhalen zijn die je naar eigen believen voor waar kunt aannemen of belachelijk kunt lopen maken. Waar haal jij het gore lef vandaan om van je kinderen kleine a-theïstjes en kleine agnostjes te maken? Hebben zij hier zelf ook nog wat over te zeggen? Ik vind het echt down-right criminal om kinderen van jongs af aan te indoctrinen met dingen die jij zelf niet eens hard kan maken.


Hoezo onmogelijk? Je kan kinderen toch ook zonder religie moraal bij brengen. En ze gewoon vertellen over de verschillende religies in de wereld. Men mag hier geloof ik ook graag doen of er maar eentje is, of maar eentje de ware athans. Maar als je ergens anders was geboren, geloofde je waarschijnlijk wat anders. Anyway, je kan kinderen over die religies leren. Maar ze niet brengen als de waarheid. In principe breng je dan kleine atheisten en agnosten groot. Maar ook dat zou niet terecht zijn. Dat zouden ze later kunnen worden ja. Zoals ik in mijn begin post al zei, ik weet het ook niet 100% procent zeker. En zo oprecht kun je ook tegen je kinderen. Ze niet vertellen dat het 100% zeker is dat er een God is, maar ook niet dat het 100% zeker is dat er geen God is. Laat ze dat zelf uitzoeken als ze op een leeftijd zijn dat ze dat willen uitzoeken. En ik zou mijn kinderen niet tegenhouden, welke weg ze ook in zouden slaan. Maar ik denk dat ik ze wel het besef van realiteit mee zou proberen te geven, en je dus niet al te zweverig en spiritueel hoeft te gaan doen, engage with reason. Maarja uiteindelijk doen kinderen toch wat ze zelf willen....dus laat maar gaan. Ik zal de laatste zijn om ze tegen te houden.

quote:

Hoe vrij is hun wil als jij ze een bepaalde houding tegenover zulke godsdiensten/religies voorleeft? Los daarvan: christenzijn is geen sausje over het leven dat je naar believen kunt toevoegen of weghalen. Het doordringt je hele levenshouding. Zelfs als ik niets over het geloof zeg, merken mensen dat ik christen ben. Gewoon vanwege mijn houding tegenover andere mensen, tegenover politieke en maatschappelijke vraagstukken. Ik kan niet anders dan later mijn kinderen voorleven hoe het is om christen te zijn, om een kind van God te zijn. Want mijn eigenwaarde is puur gegrond op het feit dat ik een kind van God ben. Menselijk gezien heb ik maar weinig om mijn gevoel van eigenwaarde aan op te trekken.


Zie mijn stukje tekst hierboven. En hoe jij je kinderen opvoedt heb ik natuurlijk niks over te zeggen. Maar als je dat zou doen naar Christelijk moraal lijkt me daar niks mis mee. Maar er al van jongs af aan in stampen dat er 100% zeker een God is en alles...tja dan kan ik niet echt toejuichen. Maar nogmaal, heb ik eigenlijk maar bar weinig over te zeggen. En laten we niet vergeten dat kinderen op een gegeven moment toch hun eigen conclusies wel trekken en hun eigen weg wel gaan. Laat ze dan maar doen wat zij denken wat dan het beste en/of het juiste is. Opvoeding bepaald ook niet ALLES.

quote:

Als jij gelijk had, zouden er geen volwassenen tot bekering komen, maar dat gebeurt nog behoorlijk regelmatig. Nog steeds heeft het christelijk geloof overtuigingskracht en credibility. Behalve voor mensen die er keihard tegen aan schoppen om wat voor reden dan ook. Als ik niet zou geloven dan mijn man echt heel veel van mij houdt, dan zou hij het nog zo vaak kunnen zeggen en tonen, maar aannemen zou ik het niet. Ik zou zelfs niet eens onderkennen dat hij het iedere keer weer bewijst. Maakt dat zijn liefde dan minder? Dacht het toch niet!


Oh dat zal ook best. Maar niet zo veel als het geval bij kinderen. Dat zijn dan vaak mensen die er om wat voor rede dan ook veel steun in vinden. En dat is prima natuurlijk (ookal zou je jezelf voor de gek houden). Maar voor de liefde van jou man (die hij je dus geeft) hoe je niet spiritueel ofzo om te doen. Daar kan je waarschijnlijk sowieso niet om heen. Zou dan ook een beetje dom zijn het te ontkennen.

Oke that's it for now. Heb nog wel veel meer te reageren op posts van anderen. Maar voor nu is deze post al lang genoeg (en moet morgen al weer erg vroeg op, uurtje of 4)
rkdiak heeft wel wel wat sterke punten. Helemaal wat betreft de boeken en schrijvers. De meeste namen komen me bekend voor maar niet allemaal, laat staan dat ik het allemaal gelezen heb. rkdiak, heb ik nog wel even 1 vraag aan jou, heb jij werk van al deze schrijvers gelezen? Omdat jij wel overtuigd Christen bent, vraag ik me dat af. Je zou zeggen dat als je al die werken gelezen hebt je religie haast wel 'crackpot' moet vinden. Maarja dat denk ik dan zo, jij zult je redenen hebben om nog steeds Christen te zijn na het lezen van die boeken.


Peace.
From just another soulless atheist in search of world peace & hormony ;)
« Laatst bewerkt op: november 02, 2008, 09:48:01 pm door Secular »
"if an answer requires a leap of faith, is it really an answer at all?"