mirt, inderdaad wordt Jezus de laatste Adam genoemd - naar ik meen, elders ook met de Nieuwe Adam.
We moeten niet vergeten dat dat alles 2000 geleden is, en dat God, die nu nog altijd levend werkt, voor deze tijd nieuwe inzichten zal delen met de mens.
Jezus was inderdaad de `levend` makende geest, daar hij geestelijk everlossing verschaf.
Bekijk ook even de missie van de eerste Adam; hij was natuurlijk niet bedoeld om te falen en ongehoorzaam te zijn; uiteraard had God de liefdevolle verwachting dat ASdama en Eva hun verantwoordelijkheid zouden vervullen om de zegeningen die Hij over hen uitsprak tot vervulling te brengen: een aards mensen geslacht zonder verderfelijke erfzonde, door een gezin met kinderen te hebben dus, waar i.pv. waar de eerste zonen elkaar naar het leven stonden, die in harmonie zouden leven, vreugde gevend aan God hun Vader.
Het was voor deze reden dat Jezus als tweede` Adam, allereerst kwam.
Paulus leert over de laatste Adam - let wel dat Paulus ook God zelf niet was, dus niet 100% volmaakt in begrip betreffende de de voorzienigheid van die tijd, net zoals de Joodse leiders (zie 1 Cor. 2:

Dat neemt niet weg dat hij een man was met sterk geloof, diepe toewijding, bewonderingwaardige moed en intwergere wijsheid betreffende het vormen van het christendom dat van toenaf aan begon te groeien, een Christendom echter dat slechts een `stap` naar het ideaal zou worden, niet het ideaal zelf, vanwege de vroegtijdige en ook betreurenswaardiege kruisiging. (zie Handelingen 7:54, waar stephanus de kruisiging bestempeld als moord op God`s zoon!)
Rev. Moon heeft die openbaring ontvangen, en als men die bestudeert met een nederig hart en gebedsvolle houding, worden onbegrijpelijke dingen duidelijk, het geestelijke leven meer serieus en toegewijd en allerlei familie, sociale, economische en zelfs politieke problemen kunnen meer effectief worden opgelost met een duidelijke visie;
De GKV, de GG, de Geref. kerken en het christedom als geheel zou zeer verrijkt kunnen worden, door het serieus bestuderen van die boodschap, en God`s Koninkrijk zou eindelijk dischterbij kunnen komen in deze wonderlijke tijd.