quote:
Een hype is slechts een manier van mensen tot de Heer brengen die blijkbaar ergens succesvol is geweest.
Het feit dat mensen dat willen kopieren is dus eigenlijk het gevolg van hun verlangen om mensen tot de Heer te brengen. Niet verkeerd dus, want God ziet het hart aan.
Dat het niet altijd overal werkt heeft met cultuur, leeftijd of andere zaken te maken. En dan komen we erachter dat iets wat wel in Amerika werkte niet hier blijkt te werken.
Om te weten wat hier wél werkt, hebben we dus openbaring van de heilige Geest nodig en lef om dat dan ook uit te voeren.
Dan hoeven we niet meer een hype te volgen uit verweggistan, maar kunnen we gewoon vertrouwen op de leiding van de Heilige Geest. En juist dat wordt in veel kerken nog niet geleerd, en soms zelfs tegengewerkt.
En dan blijf je maar roepen dat dat God geen hype nodig heeft, ons niet nodig heeft, en het slechts door de gewone kerkdiensten kan doen. Jammer dat daar allang geen tot weinig echte onbekeerde mensen meer komen. Jammer dan?
Of toch zoeken naar nieuwe methoden om juist die mensen weer in de kerk te krijgen.
Zolang de mensen langs de kant van de weg nog niet genezen door jouw schaduw, en jij nog niet rondloopt en op zieken de handen legt en boze geesten uitdrijft, zul je je toevlucht moeten nemen tot een Alpha cursus, een jeugdkerk of een leuke aantrekkelijke conferentie. De praktijk leert dat daar toch nog altijd meer ongelovigen op af komen dan op een gewone zondagochtend dienst.
Vraag jezelf eens af, wanneer er voor het laatst iemand met jou naar een gewone kerkdienst is gekomen ( dat alleen al) en daardoor een levende relatie met de Heer heeft gekregen. Daar wordt je dan w.s. meteen stil van.