Auteur Topic: Christelijke progressive rock  (gelezen 13901 keer)

Roodkapje

  • Berichten: 6523
  • Semper reformanda
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Gepost op: augustus 21, 2005, 06:49:23 pm »
Ik ken veel christenen die progressive rock wel mooi vinden (Dream Theater enzo), maar helaas, zo denken ze, is er geen christelijke band.

Dus wel: http://www.revelationproject.com/ :)

Check it out, zou ik zo zeggen.

Ik vind de CD erg cool 8) Ben benieuwd wat jullie ervan vinden. :)

edit:Oh ja, en als jullie nog andere bands weten, ik hou me aanbevolen!
« Laatst bewerkt op: augustus 21, 2005, 06:52:23 pm door Roodkapje »
Maar nu, alzo zegt de HEERE, uw Schepper, o Jakob! en uw Formeerder, o Israël! vrees niet, want Ik heb u verlost; Ik heb u bij uw naam geroepen, gij zijt Mijn. (Jes. 43:1)

Harm

  • Hero Member
  • *****
  • Berichten: 3849
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #1 Gepost op: augustus 21, 2005, 07:17:30 pm »
* Harm heeft even geluisterd naar de losse nummers en ik ben wel benieuwd naar de complete cd.
"Books and cleverness! There are more important things - friendship and bravery!" - Hermione Granger

Zijnkind

  • Berichten: 5099
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #2 Gepost op: augustus 21, 2005, 07:41:21 pm »
Heb alle clips op die site geluisterd. Musicaal zit het wel goed. Ik snap niet waarom ze zich heavier dan Yes en Kansas vinden. Blijkbaar kennen ze Relayer van Yes niet ;). Het zal wel zijn omdat ze meer zware gitaarklanken gebruiken.

Ik ben wat minder te spreken over de zanger. Af en toe komt hij wat te kort. Maar dat is gevaarlijk om te beoordelen op enkele losse stukjes. Zeker de moeite waard om verder te beluisteren.
« Laatst bewerkt op: augustus 21, 2005, 07:42:06 pm door Zijnkind »
Spreuken 16: 3 Vertrouw bij je werk op de HEER, en je plannen zullen slagen.

Lalage

  • Berichten: 498
  • Ik ben bevrijd!
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #3 Gepost op: augustus 22, 2005, 09:17:46 am »
en Neal Morse kan je dan ook wel behagen.
Alle goede spreuken zijn reeds op de wereld; men verzuimt slechts om ze toe te passen. Blaise Pascal

porcupine

  • Berichten: 1013
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #4 Gepost op: augustus 22, 2005, 12:33:01 pm »
Het eerste resultaat op google voor christian progressive rock:
http://www.progrock.org/christian/ 'zie links'
Maar als je google niet eens gebruikt, tja...
« Laatst bewerkt op: augustus 22, 2005, 12:34:13 pm door porcupine »

Matsudo

  • Berichten: 46
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #5 Gepost op: september 23, 2005, 03:10:56 am »
Ik zal de muziek zeker even beluisteren om het te vergelijken. Maar Dream Theater staat so wie so aan de top en heeft een heel aantal nummers die voor christelijke muziek kunnen doorgaan. Natuurlijk hebben ze ook een album van metallica gecovered. Maar ik zie niet in waarom Dream Theater "fout" zou zijn. Maar toch bedankt voor de tip, ik zal s kijken (en luisteren). Fish komt binnenkort naar Nederland om de misplaced childhood tour over te doen. Interesse?
www.marillion.com for a better way of life

Matsudo

  • Berichten: 46
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #6 Gepost op: september 23, 2005, 10:43:09 am »
In het Nederlands Dagblad van vandaag een heel interessant artikel over progrock....!!
Met veel verwijzingen naar christelijke progressieve muziek!
www.marillion.com for a better way of life

sium

  • Berichten: 30
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #7 Gepost op: september 23, 2005, 08:53:15 pm »

quote:

Matsudo schreef op 23 september 2005 om 03:10:
Natuurlijk hebben ze ook een album van metallica gecovered. Maar ik zie niet in waarom Dream Theater "fout" zou zijn.


Én nummers van Led Zeppelin gecoverd...
A Change Of Seasons: deel V "Another world", niet fout?

Matsudo

  • Berichten: 46
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #8 Gepost op: september 24, 2005, 10:24:09 am »
Fout fout, lol, tuurlijk is niet alles even makkelijk, maar een nummer als The Spirit Carries On maakt veel goed. ;)
Ik vind dat er een hele positieve boodschap uitgaat vanuit DT, heel anders dan de bands waarmee ze op festivals staan. Overigens heb ik niet overal de uitgeschreven teksten van, en dan is het soms moeilijk te beoordelen hoe fout een nummer is. Ik vind A change of Seasons, zelfs erg goed. (Ik luister er op dit moment naar)....

Led Zeppelin is erg fout, bij het satanistische af.
« Laatst bewerkt op: september 24, 2005, 10:29:11 am door Matsudo »
www.marillion.com for a better way of life

sium

  • Berichten: 30
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #9 Gepost op: september 24, 2005, 10:47:30 am »

quote:

Matsudo schreef op 24 september 2005 om 10:24:
Fout fout, lol, tuurlijk is niet alles even makkelijk, maar een nummer als The Spirit Carries On maakt veel goed. ;)
Ik vind dat er een hele positieve boodschap uitgaat vanuit DT, heel anders dan de bands waarmee ze op festivals staan. Overigens heb ik niet overal de uitgeschreven teksten van, en dan is het soms moeilijk te beoordelen hoe fout een nummer is. Ik vind A change of Seasons, zelfs erg goed. (Ik luister er op dit moment naar)....

Led Zeppelin is erg fout, bij het satanistische af.


Lol, dat was inderdaad de bedoeling  :)
Wel benieuwd wat je van het stukje van Change vindt.
En blijft dus staan dat ze Zep hebben gecoverd.
Maar als je geniet van muziek, wat is er dan fout? Maar da's een ander (gesloten) topic.
Bill Hicks heeft in "Relentless" een interessant stuk hierover.

Maar da's allemaal te off-topic wellicht. Dus nog even constructief bezig: IQ is toch ook een hele nette band? Twelfth Night al helemaal. Zeker toen Geoff Mann nog in de gelederen zat.

Matsudo

  • Berichten: 46
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #10 Gepost op: september 24, 2005, 11:13:16 am »
Ik heb de teksten niet van Change. Ik zou het willen doorlezen voor ik er een mening over vorm. IQ is volgens mij wel een nette band. Maar dat is toch echt verleden tijd? -edit-(Ik lees net dat IQ nog steeds muziek maakt, grappig want die band ben ik echt 10 jaar geleden al uit het oog/oor verloren)-edit-

Ik ben echt benieuwd naar die CPR cd, Spocks Beard, Yes mensen, daar moet toch een aardig niveau worden gehaald lijkt me. Muzikaal staat DT eenzaam aan de top. Zowel de gitarist als de drummer gelden als de beste muzikanten van de wereld, en als je Rudess op z'n keyboard tekeer ziet gaan, kan ik me niet aan de indruk onttrekken dat dat van een heel bijzonder niveau is. Ik vind alleen de zanger wat minder. Gelukkig zijn er dus ook veel stukken zonder zang.

Heb je wel eens een gitarist Chopin zien spelen?

12th Night ken ik niet.

[V. Another World]

So far or so it seems
All is lost
With nothing fulfilled
Off the pages and the
T.V. screen
Another world
Where nothing's true

Tripping through
The life fantastic
Lose a step
And never get up
Left alone
With a cold blank stare
I feel like giving up

I was blinded by a paradise
Utopia high in the sky
A dream that only drowned me
Deep in sorrow, wondering why

Oh come let us adore him
Abuse and then ignore him
No matter what
Don't let him be
Let's feed upon his misery
Then string him up for all the world to see

I'm sick of all
Your hypocrites
Holding me at bay
And I don't need
Your sympathy
To get me through the day

Seasons change and so can I
Hold on Boy
No time to cry
Untie these strings
I'm climbing down
I won't let them push me away

Oh come let us adore him
Abuse and then ignore him
No matter what
Don't let him be
Let's feed upon
His misery
Now it's time for them
To deal with me

ik vind het vaak moeilijk te bepalen wat iemand precies bedoeld. Als hij zegt let us adore him, abuse and then ignore him, dan beschrijft hij m.i. precies zoals de wereld met bijvoorbeeld Jezus omgaat (?) eerst vereren, dan voor allerlei zaken misbruiken (Bush?), maar in de rest van ons leven geen rekening houden met hem...... Ik gok eigenlijk maar wat. Als ik soms las wat Fish met zijn teksten bedoelde dan viel ik van de ene in de andere verbazing. Ik weet het niet. Ik denk niet dat Another World "fout" is. Overigens denk ik wel dat als een band echt "fout" is, je er niet naar hoort te luisteren. Zo zal ik Led Zeppelin niet meer draaien sinds ik weet waar zij hun inspiratie op doen.
« Laatst bewerkt op: september 24, 2005, 11:46:55 am door Matsudo »
www.marillion.com for a better way of life

Appelmoes??

  • Berichten: 668
  • Mayo is voor mietjes!
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #11 Gepost op: september 24, 2005, 11:24:20 am »

quote:

Lalage schreef op 22 augustus 2005 om 09:17:
en Neal Morse kan je dan ook wel behagen.

 _/-\o_

Trouwens, het hele album Scenes from a Memory van DT gaat over reïncarnatie, dus is het hele album "fout" :+ Maarja, het is gewoon een verhaal, net zoals je verhalen in boeken hebt. Zolang je dat in je achterhoofd hebt is het toch niet fout?

Maar als we het dan toch over bands hebben die niet christelijk zijn, maar wel muziek maken die je zo kunt opvatten, dan wil ik Threshold nog even noemen. Vooral op hun album Hypothetical staan een paar goede teksten.
Of Spock's Beard met Wind at my Back. Dat nummer zingt Neal nu nog steeds als hij optreedt.
Je moet de groenten van Joost hebben!

sium

  • Berichten: 30
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #12 Gepost op: september 25, 2005, 01:58:24 pm »

quote:

Appelmoes?? schreef op 24 september 2005 om 11:24:
[...]
Maar als we het dan toch over bands hebben die niet christelijk zijn, maar wel muziek maken die je zo kunt opvatten, dan wil ik Threshold nog even noemen. Vooral op hun album Hypothetical staan een paar goede


Threshold, inderdaad.... vooral ook "Wounded Land" waar Damian Wilson op zingt, is een aanrader. Volgens mij is de bassist een christen. En een bassist legt toch een basis  ;)
Ook Pendragon heeft een christelijke bassist (wat een bruggetjes...). Of is Pendragon muzikaal te soft? DT, Threshold is allemaal meer Progressive Metal, immers.

quote:

Matsudo schreef op 24 september 2005 om 11:13:
Ik lees net dat IQ nog steeds muziek maakt, grappig want die band ben ik echt 10 jaar geleden al uit het oog/oor verloren)-edit-
"Seventh House" is het beluisteren waard. Van Twelfth Night: "Fact and Fiction" en "Collector's Item" (met name het nummer The Collector).

Roodkapje

  • Berichten: 6523
  • Semper reformanda
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #13 Gepost op: september 26, 2005, 05:55:41 pm »
* Roodkapje luistert nu naar het debuutalbum van Revelation Project.

Hij is best tof. d:)b

Harm, de jouwe is onderweg! :)
« Laatst bewerkt op: september 26, 2005, 05:57:32 pm door Roodkapje »
Maar nu, alzo zegt de HEERE, uw Schepper, o Jakob! en uw Formeerder, o Israël! vrees niet, want Ik heb u verlost; Ik heb u bij uw naam geroepen, gij zijt Mijn. (Jes. 43:1)

Appelmoes??

  • Berichten: 668
  • Mayo is voor mietjes!
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #14 Gepost op: september 28, 2005, 08:39:37 pm »
Ik vind het trouwens best goed klinken. Ik zou het album best willen kopen. Hoe heb jij em besteld?
Je moet de groenten van Joost hebben!

Roodkapje

  • Berichten: 6523
  • Semper reformanda
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #15 Gepost op: september 28, 2005, 09:24:16 pm »
Via die site met een creditcard. Harm heeft de CD via mij gekregen (had er twee besteld, heb er eentje naar hem doorgestuurd).

Duurde ongeveer twee weken en toen had ik hem in huis. :)
« Laatst bewerkt op: september 28, 2005, 09:28:20 pm door Roodkapje »
Maar nu, alzo zegt de HEERE, uw Schepper, o Jakob! en uw Formeerder, o Israël! vrees niet, want Ik heb u verlost; Ik heb u bij uw naam geroepen, gij zijt Mijn. (Jes. 43:1)

Appelmoes??

  • Berichten: 668
  • Mayo is voor mietjes!
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #16 Gepost op: september 29, 2005, 12:32:48 pm »
Ik heb geen credit card :'(
Je moet de groenten van Joost hebben!

Roodkapje

  • Berichten: 6523
  • Semper reformanda
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #17 Gepost op: september 29, 2005, 04:34:33 pm »
Iemand anders in je omgeving toch wel?  B)
Maar nu, alzo zegt de HEERE, uw Schepper, o Jakob! en uw Formeerder, o Israël! vrees niet, want Ik heb u verlost; Ik heb u bij uw naam geroepen, gij zijt Mijn. (Jes. 43:1)

Appelmoes??

  • Berichten: 668
  • Mayo is voor mietjes!
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #18 Gepost op: september 29, 2005, 06:11:22 pm »
Niet dat ik weet, maar ik zit er al een tijdje over te denken om er zelf één te nemen. Erg veel albums kun je alleen zo bestellen :(
Je moet de groenten van Joost hebben!

Roodkapje

  • Berichten: 6523
  • Semper reformanda
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #19 Gepost op: september 29, 2005, 06:28:33 pm »
Da's ook de reden waarom ik zo'n ding heb. Handig voor internetbetalingen (wel via PayPal en/of vertrouwde betaalsites), voor het huren van een auto en voor betalingen in het buitenland. :)
Maar nu, alzo zegt de HEERE, uw Schepper, o Jakob! en uw Formeerder, o Israël! vrees niet, want Ik heb u verlost; Ik heb u bij uw naam geroepen, gij zijt Mijn. (Jes. 43:1)

Appelmoes??

  • Berichten: 668
  • Mayo is voor mietjes!
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #20 Gepost op: november 01, 2005, 09:03:47 pm »
Vandaag heb ik de nieuwe van Neal Morse besteld "?". Ik heb al een erg positieve recensie gelezen op Progwereld van een "heiden" :+
Je moet de groenten van Joost hebben!

Lalage

  • Berichten: 498
  • Ik ben bevrijd!
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #21 Gepost op: november 03, 2005, 10:10:53 am »
Alle goede spreuken zijn reeds op de wereld; men verzuimt slechts om ze toe te passen. Blaise Pascal

Appelmoes??

  • Berichten: 668
  • Mayo is voor mietjes!
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #22 Gepost op: november 03, 2005, 12:40:29 pm »
Gaaf :)
Je moet de groenten van Joost hebben!

Lalage

  • Berichten: 498
  • Ik ben bevrijd!
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #23 Gepost op: november 03, 2005, 04:38:28 pm »
Alle goede spreuken zijn reeds op de wereld; men verzuimt slechts om ze toe te passen. Blaise Pascal

Appelmoes??

  • Berichten: 668
  • Mayo is voor mietjes!
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #24 Gepost op: november 03, 2005, 05:15:33 pm »
Da's Metal, geen prog ;)
Je moet de groenten van Joost hebben!

Lalage

  • Berichten: 498
  • Ik ben bevrijd!
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #25 Gepost op: november 04, 2005, 09:02:14 am »
is wel prog!
Alle goede spreuken zijn reeds op de wereld; men verzuimt slechts om ze toe te passen. Blaise Pascal

Appelmoes??

  • Berichten: 668
  • Mayo is voor mietjes!
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #26 Gepost op: november 04, 2005, 12:31:21 pm »

quote:

JesusMetal
staat er.

 ;)
Je moet de groenten van Joost hebben!

Lalage

  • Berichten: 498
  • Ik ben bevrijd!
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #27 Gepost op: november 04, 2005, 05:25:29 pm »
Wat dacht je van progressieve metal?
Alle goede spreuken zijn reeds op de wereld; men verzuimt slechts om ze toe te passen. Blaise Pascal

Roodkapje

  • Berichten: 6523
  • Semper reformanda
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #28 Gepost op: november 04, 2005, 05:29:06 pm »
Dat is dus geen progrock B)
Maar nu, alzo zegt de HEERE, uw Schepper, o Jakob! en uw Formeerder, o Israël! vrees niet, want Ik heb u verlost; Ik heb u bij uw naam geroepen, gij zijt Mijn. (Jes. 43:1)

Appelmoes??

  • Berichten: 668
  • Mayo is voor mietjes!
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #29 Gepost op: november 05, 2005, 04:51:51 pm »
Ik heb em net opgezet (en nu gaat ie er af omdat iemand een film wil kijken :() maar hij klinkt al erg lekker! Doet me meer denken aan Testimony dan aan One.
Je moet de groenten van Joost hebben!

Roodkapje

  • Berichten: 6523
  • Semper reformanda
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #30 Gepost op: oktober 18, 2006, 12:04:45 am »
Hier mag het. Dus voor progrock liefhebbers een compleet progrock station:

http://www.progrockradio.com/ :)

CD tip van mij:

http://www.progrockrecords.com/shop/view.php?id=73

en ja, da's een christelijke progrockband :*) (Ben ik toch nog ontopic :) )
Maar nu, alzo zegt de HEERE, uw Schepper, o Jakob! en uw Formeerder, o Israël! vrees niet, want Ik heb u verlost; Ik heb u bij uw naam geroepen, gij zijt Mijn. (Jes. 43:1)

Laodicea

  • Berichten: 4061
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #31 Gepost op: oktober 18, 2006, 12:08:14 am »
knip&plak :P

quote:

Laodicea schreef op 18 oktober 2006 om 00:00:
[...]

:ja:

KLIK
KLIK
KLIK

Ik heb ze allemaal, je mag ze tzt ook wel eens van mij overnemen.
Iona is trouwens toch ook een Christelijke prog-band?
"Helvidius heeft zichzelf erg naïef betoond, door te zeggen dat Maria diverse zonen had omdat in enkele passages gesproken wordt over de broers van Christus" Johannes Calvijn.

Roodkapje

  • Berichten: 6523
  • Semper reformanda
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #32 Gepost op: oktober 18, 2006, 12:12:30 am »
Ehm :? Iona? Ik ken wel een christelijke band die Iona heet :X Da's een soort mislukte christelijke kloon van Clannad ofzo. Ik heb de CD ooit voor m'n verjaardag gekregen van iemand dacht dat ik zo'n Enya type was. (Nou luister ik dat wel es, maar niet vaak... :+ ). Ik vond het horrific. :X

http://www.christianitytoday.com/music/artists/iona.html
Maar nu, alzo zegt de HEERE, uw Schepper, o Jakob! en uw Formeerder, o Israël! vrees niet, want Ik heb u verlost; Ik heb u bij uw naam geroepen, gij zijt Mijn. (Jes. 43:1)

Laodicea

  • Berichten: 4061
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #33 Gepost op: oktober 18, 2006, 12:15:24 am »

quote:

Roodkapje schreef op 18 oktober 2006 om 00:12:
Ehm :? Iona? Ik ken wel een christelijke band die Iona heet :X Da's een soort mislukte christelijke kloon van Clannad ofzo. Ik heb de CD ooit voor m'n verjaardag gekregen van iemand dacht dat ik zo'n Enya type was. (Nou luister ik dat wel es, maar niet vaak... :+ ). Ik vond het horrific. :X

http://www.christianitytoday.com/music/artists/iona.html
Ik ken het verder alleen van naam een een hoop goede recensies, o.a. deze. ;)
"Helvidius heeft zichzelf erg naïef betoond, door te zeggen dat Maria diverse zonen had omdat in enkele passages gesproken wordt over de broers van Christus" Johannes Calvijn.

Marnix

  • Berichten: 2614
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #34 Gepost op: januari 08, 2007, 05:00:45 pm »
Van de site van Neal Morse:

Neal Morse has finished recording his latest prog masterpiece, and sent it off for mixing and mastering. This will be Neal's 4th progressive rock solo release, following the highly acclaimed albums ?, One, and Testimony. The amazing line-up of Mike Portnoy (drums) and Randy George (bass) return on this release, with the addition of special guest Paul Gilbert (Mr. Big) on guitar. Fans of Neal's looking for the ordinary will have to keep looking, though—this one will be full of surprises.

The release date for this as-yet untitled album is currently set for March 1, 2007.



Verder biinnenkort weer Morse in Nederland, niet met band, maar hij gaat diensten doen (met muziek, spreken etc)
In nothing is the power of the dark lord more clearly shown than in the estrangement that devides all those who still oppose him - Tolkien

Marnix

  • Berichten: 2614
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #35 Gepost op: januari 17, 2007, 12:25:41 pm »
oh, de cd gaat Sola Scriptura heten, bevat 4 nummers... die allemaal erg lang zijn :) kortste is 7 minuten, de langste 29. :)
In nothing is the power of the dark lord more clearly shown than in the estrangement that devides all those who still oppose him - Tolkien

Bamboo

  • Berichten: 54
  • Panda voer
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #36 Gepost op: januari 17, 2007, 12:39:31 pm »

quote:

sium schreef op 23 september 2005 om 20:53:
[...]


Én nummers van Led Zeppelin gecoverd...
A Change Of Seasons: deel V "Another world", niet fout?



Nee absoluut niet fout.
Leg me uit waarom wel fout?

Is Neal Morse fout omdat zijn goede vriend Mike Portnoy (Drummer van Dream Theater) op Neal's albums speelt en ook met hem mee op tournee gaat ?
Volgens mij niet.
« Laatst bewerkt op: januari 17, 2007, 12:50:51 pm door Bamboo »
Openbaring 22:7

Marnix

  • Berichten: 2614
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #37 Gepost op: februari 06, 2007, 04:34:14 pm »
Uiteraard niet. We hoeven als christenen toch niet alleen met andere christenen om te gaan? Of ben ik ook fout omdat ik met 2 niet-christenen in een sportteam zit? :)
In nothing is the power of the dark lord more clearly shown than in the estrangement that devides all those who still oppose him - Tolkien

Zijnkind

  • Berichten: 5099
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #38 Gepost op: februari 06, 2007, 04:46:57 pm »

quote:

Laodicea schreef op 18 oktober 2006 om 00:08:
knip&plak :P
Iona is trouwens toch ook een Christelijke prog-band?
Late reactie. Ik heb ong. 2 jaar geleden een concert van ze meegemaakt en heb diverse cd's van ze.
Iona zit inderdaad in de keltische hoek maar is zeker niet zo magertjes als clannad. Muzikaal veel uitgebreider en beter onderbouwd. De leden spelen allen meerdere instrumenten en de stem van Joan Hog is gewoon goed. Er wordt nogal veel gebruik gemaakt van de ullian pipe en als dat instrument je niet ligt...tja, dan vallen veel nummers af. Sinds de nederlander Frank van Essen de drums en viool doet is de band er alleen maar op voorruit gegaan. De laatste jaren is het stiller geworden.
« Laatst bewerkt op: februari 06, 2007, 04:47:21 pm door Zijnkind »
Spreuken 16: 3 Vertrouw bij je werk op de HEER, en je plannen zullen slagen.

Mezzamorpheus

  • Berichten: 5201
  • You are my Lifeboat
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #39 Gepost op: februari 06, 2007, 09:17:06 pm »
...Maar onlangs is er een nieuwe cd van ze uitgekomen: Circling Hour.

http://www.asaf.nl/artikel_images/CDOVP10-s.jpg

Zijnkind

  • Berichten: 5099
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #40 Gepost op: februari 07, 2007, 11:31:15 am »
Ok dan. Tijdens dat concert speelden ze al 2 nieuwe nummers voor een (eventueel) volgende CD. Zal eens op zoek gaan naar deze. Maar progressive rock is het natuurlijk niet ook al werd er in het verleden wel veel geexperimenteerd door de band.
Spreuken 16: 3 Vertrouw bij je werk op de HEER, en je plannen zullen slagen.

Mezzamorpheus

  • Berichten: 5201
  • You are my Lifeboat
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #41 Gepost op: februari 07, 2007, 11:39:49 am »
Klopt. Rock kan je het moeilijk noemen.

Marnix

  • Berichten: 2614
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #42 Gepost op: februari 26, 2007, 09:48:45 am »
Woei! Sola Scriptura van Neal Morse is nu uit. Een absolute aanrader :) Gaat over het leven van Maarten Luther. Voor de progfans hier een "must have" :D

http://www.insideout.de/catalog/images/presse/NealMorseSolaScriptura.jpg


Hier kan je wat samples van de cd horen: http://www.nealmorse.com/newclips.asp

De tracklist:

01.  The Door                (29:14)
I. Introduction
ii. In The Name Of God
iii. All I Ask For
iv. Mercy For Sale
v. Keep Silent
vi. Upon The Door


02. The Conflict             (25:00)
I. Do You Know My Name?
ii. Party To The Lie
iii. Underground
iv. Two Down, One To Go
v. The Vineyard
vi. Already Home


03. Heaven In My Heart (5:11)

04. The Conclusion        (16:34)
I. Randy’s Jam
ii. Long Night’s Journey
iii. Re-Introduction
iv. Come Out Of Her
v. Clothed With The Sun
vi. In Closing…
« Laatst bewerkt op: februari 26, 2007, 10:00:12 am door Marnix »
In nothing is the power of the dark lord more clearly shown than in the estrangement that devides all those who still oppose him - Tolkien

Laodicea

  • Berichten: 4061
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #43 Gepost op: februari 26, 2007, 10:29:56 am »

quote:

Marnix schreef op 26 februari 2007 om 09:48:
Woei! Sola Scriptura van Neal Morse is nu uit. Een absolute aanrader :) Gaat over het leven van Maarten Luther. Voor de progfans hier een "must have" :D
:nee: Ik vind de muziek van Neal Morse geweldig, maar dit album boycot ik wegens voor de hand liggende redenen. :'(  (8>
"Helvidius heeft zichzelf erg naïef betoond, door te zeggen dat Maria diverse zonen had omdat in enkele passages gesproken wordt over de broers van Christus" Johannes Calvijn.

Laodicea

  • Berichten: 4061
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #44 Gepost op: februari 26, 2007, 10:30:41 am »

quote:

Zijnkind schreef op 06 februari 2007 om 16:46:
Late reactie. Ik heb ong. 2 jaar geleden een concert van ze meegemaakt en heb diverse cd's van ze.
Iona zit inderdaad in de keltische hoek maar is zeker niet zo magertjes als clannad. Muzikaal veel uitgebreider en beter onderbouwd. De leden spelen allen meerdere instrumenten en de stem van Joan Hog is gewoon goed. Er wordt nogal veel gebruik gemaakt van de ullian pipe en als dat instrument je niet ligt...tja, dan vallen veel nummers af. Sinds de nederlander Frank van Essen de drums en viool doet is de band er alleen maar op voorruit gegaan. De laatste jaren is het stiller geworden.
Klinkt als een aanrader. d:)b
"Helvidius heeft zichzelf erg naïef betoond, door te zeggen dat Maria diverse zonen had omdat in enkele passages gesproken wordt over de broers van Christus" Johannes Calvijn.

Marnix

  • Berichten: 2614
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #45 Gepost op: februari 26, 2007, 03:21:36 pm »

quote:

Laodicea schreef op 26 februari 2007 om 10:29:
[...]

:nee: Ik vind de muziek van Neal Morse geweldig, maar dit album boycot ik wegens voor de hand liggende redenen. :'(  (8>
Huh? En welke redenen zijn dat dan?! Ben ik wel erg benieuwd naar.
In nothing is the power of the dark lord more clearly shown than in the estrangement that devides all those who still oppose him - Tolkien

Zijnkind

  • Berichten: 5099
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #46 Gepost op: februari 26, 2007, 05:39:10 pm »
Voor een katholiek is M.L. niet zo voor de hand liggend.....

Maar ja, eerst luisteren en dan pas oordelen zou ik zeggen  O-)
Spreuken 16: 3 Vertrouw bij je werk op de HEER, en je plannen zullen slagen.

Marnix

  • Berichten: 2614
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #47 Gepost op: februari 26, 2007, 07:04:25 pm »
Oh zo, dat was ik even vergeten :)

Maar ja, ik denk dat zelfs een hedendaagse katholiek de gang van zaken voor de Reformatie niet echt goed zal keuren toch? Hoe de Paus toen met Luther omging, hoe er met het gewone volk werd omgegaan dat de boodschap niet eens kon verstaan, de aflatenhandel (waar op de cd flink tegenin wordt gegaan) etc? Allemaal dingen die in de katholieke kerk van tegenwoordig ook anders zijn. Ik neem aan dat je die veranderingen niet slecht vindt... en daar streed Luther voor. Omdat het niet in de kerk kon moest dat noodgedwongen er wel buiten.
In nothing is the power of the dark lord more clearly shown than in the estrangement that devides all those who still oppose him - Tolkien

Laodicea

  • Berichten: 4061
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #48 Gepost op: februari 26, 2007, 10:41:55 pm »

quote:

Marnix schreef op 26 februari 2007 om 19:04:
Oh zo, dat was ik even vergeten :)

Maar ja, ik denk dat zelfs een hedendaagse katholiek de gang van zaken voor de Reformatie niet echt goed zal keuren toch? Hoe de Paus toen met Luther omging, hoe er met het gewone volk werd omgegaan dat de boodschap niet eens kon verstaan, de aflatenhandel (waar op de cd flink tegenin wordt gegaan) etc? Allemaal dingen die in de katholieke kerk van tegenwoordig ook anders zijn. Ik neem aan dat je die veranderingen niet slecht vindt... en daar streed Luther voor. Omdat het niet in de kerk kon moest dat noodgedwongen er wel buiten.
Dat valt wel mee, want zoals Luther in z'n eigen woorden zei tegen Erasmus:

quote:

U hebt, in tegenstelling tot al die anderen, als enige het cruciale punt, dat, waar het werkelijk om gaat, aangepakt. U hebt me niet verveeld met al die irrelevante zaken over het pausdom, vagevuur, aflaat en zo meer – eerder kleinigheden dan echte kwesties – waarmee bijna iedereen tot nu toe geprobeerd heeft mij (zonder succes) naar de keel te vliegen; u en u alleen hebt gezien waar het allemaal om draait en u op het kernpunt geconcentreerd.
En dat kernpunt is de ontkenning van de vrije wil. En zoals altijd valt overal wel een schandaaltje bij te vinden, een causus belli, om iets erdoor te drukken. Maar waar het mij echt om gaat, dat is Sola scriptura zelf, in al z'n varianten. Ik geloof dat dat werkelijk de Reformatie van binnenuit kapot zal maken. Ik kan best wel wat tekstuele vrijheid hebben, maar ik hoef er niet steeds aan herrinert te worden aan dat verschrikkelijke systeem, ik wacht wel tot het volgende album van Neill. :)
"Helvidius heeft zichzelf erg naïef betoond, door te zeggen dat Maria diverse zonen had omdat in enkele passages gesproken wordt over de broers van Christus" Johannes Calvijn.

Marnix

  • Berichten: 2614
    • Bekijk profiel
Christelijke progressive rock
« Reactie #49 Gepost op: februari 27, 2007, 10:01:52 am »
Tja, oke. Dan mis je zijn beste album (vind ik). De cd is echt super. :)

Overigens gaat het op de cd vooral tegen de aflatenhandel, onderdrukking etc in. Misschien goed om te onderzoeken of de lyrics echt zo storend voor je zijn als je denkt.

Het zou toch jammer zijn als het niet nodig is dat je deze cd niet luistert ;)
In nothing is the power of the dark lord more clearly shown than in the estrangement that devides all those who still oppose him - Tolkien