Auteur Topic: The Passion of the Christ deel II  (gelezen 21160 keer)

Tave

  • Berichten: 3067
  • schaap
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #150 Gepost op: april 07, 2004, 01:09:29 am »
Ik ga er morgen heen met heel grote groep mensen. Kijk er erg naar uit :) Laat jullie later ook weten wat ik er van vond natuurlijk :)
"Geef de schapen te drinken en laat ze verder grazen." - Genesis 29:7b (Groot Nieuws)

Joesoef

  • Berichten: 7743
  • Administrator ALG
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #151 Gepost op: april 07, 2004, 01:21:18 am »
Kon vanavond nog gaan.. maar zit er beetje aan te twijfelen of ik hem nu wel wil zien.. :/
The Lord gave and the Lord has taken away; may the name of the Lord be praised

Bumblebee

  • Berichten: 6100
  • Zzzzzoem
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #152 Gepost op: april 07, 2004, 09:19:38 am »
Ik ga dus zaterdag, en mijn beste en ongelovige vriendin heeft gezegd dat ze misschien wel mee wil. Aan de ene kant hoop ik dat ze mee gaat, aan de andere kant vind ik het eng omdat ik met m'n Bijbelkring ga en er misschien wel mensen in haar ogen "raar" gaan doen, (bidden enzo) en ze een nog grotere afkeer van geloven krijgt...

Ik zie wel. God laat het vast goed komen  O-)
Bombus terrestris Reginae

Mezzamorpheus

  • Berichten: 5201
  • You are my Lifeboat
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #153 Gepost op: april 07, 2004, 10:48:43 am »
Vast wel. Lijkt me wel goed om er van tevoren zelf voor te bidden, maar dat doe je vast al wel...  ;)  Anyway, hopelijk heb je een goeie zaterdagavond!

Sarah

  • Berichten: 1749
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #154 Gepost op: april 07, 2004, 10:50:59 am »

quote:

Mientje schreef op 05 april 2004 om 15:06:
Heb gisteravond de film gezien op D.V.D.
Nou geloof ik zelf, dat de schokkende beelden op zo.n klein scherm minder hard over komen dat op zo.n levensgroot beeld in de bios.

Ten eerste was het erg storend dat het engelse onderschrift letterlijk vertaald was, dus steenkoolengels, dit was gedaan om niets van de org. tekst verloren te laten gaan.
Ik weet niet of dat met de ned. tekst ook het geval is.

De zweepslagen waren inderdaad erg bloederig en ik vond het te lang aanhouden, ik vond het wat overdreven, maar als je ziet wat haat in het huidige Irak doet, kan dit ook wel waarheidsgetrouw zijn.

Ik was ook de film doorlopend aan het controleren op bijbelgetrouwheid.
Je moet wel het bijbelgedeelte goed kennen, wil je soms begrijpen wat er uitgebeeld wordt, en ik weet niet hoe dat bij een ongelovige overkomt.

Al met al viel hij mij wat tegen, na wat ik er over hoorde, dat je b.v. een andere kijk op Jezus zou krijgen, dat had ik niet, het bleef voor mij een film.


Ja blijkbaar zie je ineens een flashback waarin je een ezel ziet.
Als je niet met het christelijk geloof bekend bent, snap je er niets van.
Jezus zag je ook niet op die ezel.

Ik was nogal fel tegen deze film he, maar gisteren sprak ik een vriend die altijd een andere kijk geeft op zaken. Zo ook op deze film.

Zijn reden om er niet naar toe te gaan was egoïsme, hij was bang dat de film impact op hem zou hebben, en als iets impact op je heeft verandert het je.
Hij zij dat als je je eens verplaatst in Mel Gibson... Hij legt er de nadruk ook op dat híj Jezus gekruisigd heeft. En dat in Hollywood. Waar alles om geld, macht en sex draait.

Tsjah.

Btw die film hoeft toch niet op iedereen zo'n impact te hebben... ?

Ik denk dat mijn kijk op Jezus ook niet zou veranderen.

Een vriend van me kwam pas tot bekering, zag die film, en zegt dat alles wat hij nu over Jezus leest, dat hij dat anders leest. Hij kan zich er nu iets bij voorstellen.
« Laatst bewerkt op: april 07, 2004, 10:52:25 am door Sarah »
Vrijgemaakt :D (Rom. 8:2)

Tim

  • Berichten: 126
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #155 Gepost op: april 07, 2004, 12:42:05 pm »
Zendeling Gert-Jan Segers vanuit Egypte vandaag in het ND:

(...)

Moslims kijken

Inmiddels zitten de bioscopen vol. En omdat christenen zich al te buiten zijn gegaan aan illegale kopieën en vertoningen, zijn het vooral moslims die komen kijken. Vrouwen met sluiers en mannen met baarden, niemand hoeft schichtig om zich heen te kijken of angst te hebben om door familie of vrienden betrapt te worden. De bioscoop is een neutrale plaats en de voorstelling is legaal. En iedereen krijgt daar te horen dat 'Jezus de weg, de waarheid en het leven is' en dat 'niemand tot de Vader kan komen dan door Hem'.

Met ogen als schoteltjes lezen christenen nu de dagelijkse artikelen over De Film. Egyptische kranten hebben speciale bijlagen, drukken delen van het lijdensevangelie af en hebben koppen als 'Jezus stierf vanwege onze zonden'. Geen enkele kerk en geen enkele christelijke organisatie had dat hier ooit voor elkaar gekregen. Al boden ze een miljoen dollar voor dat soort advertenties, ze zouden niet kunnen publiceren wat nu gepubliceerd wordt.

(...)

http://www.nd.nl/newsite/artikel.asp?id=34938
Het christelijke is niet het eenvoudige waarvan men uitgaat, om vervolgens interessant, geestig, diepzinnig, dichter, filosoof enz. te worden. Het is precies omgekeerd: men moet steeds eenvoudiger worden om tot het christelijke te komen.
Kierkegaard

Wybo

  • Zijlijnbemoeier
  • Berichten: 10394
  • Ik ben principieel pragmatisch
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #156 Gepost op: april 07, 2004, 12:46:18 pm »
Stoer!
Gods wegen zijn ondoorgrondelijk.
Pinkeltjefan

Marloes

  • Berichten: 4175
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #157 Gepost op: april 07, 2004, 12:47:23 pm »
Gaat wel naar Passion/ is al geweest

Mezza
Marijma
Bumblebee en Thijs (met bijbelkring zaterdag a.s.)
Qohelet
Mart
Zwever
Marnix
Hiedeen
Mientje
Tave
Joesoef ?

Gaat niet naar Passion

Pleun
Sarah
Dingo
Pugna
Marloes (huur misschien wel de DVD een keer)
Pulpeet
Santaarnpaal
Merwekade
Lonneke
Porcupine
Doarsie
Sarah
[Prediker 7:29]

B Te W te Ee

  • Berichten: 884
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #158 Gepost op: april 07, 2004, 02:55:21 pm »
Beste Mensen,

Na al deze berichten gelezen te hebben, mis ik toch de betrokkenheid op de anderen in deze wereld.
Kijk hoe 'de wereld'uit is op zo'n film. zelfs in Egypte stromen de bioscoopzalen vol met...moslims. Wat een geweldige film voor evangelisatie. wat een tof aanknopingspunt. Spring uit je schulp en trek de wereld in. Zo'n film is een perfect doel om met onze gefdachtenwereld aan t sluiten op de wereld om ons heen. Laten we het er niet over hebben of we wel of niet gaan, de film draait toch wel. Laten we vooral zorgen om nazorg over de mensen die hem hebben gezien en misschien wel met vragen zitten. bid om God's Geest voor de juiste woorden.

Ikzelf ga niet, om toch even terug te komen, maar dat is ondergeschikt aan het doel van deze film.
Just B te W te Ee

Mezzamorpheus

  • Berichten: 5201
  • You are my Lifeboat
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #159 Gepost op: april 07, 2004, 03:30:36 pm »
Ik ben betrokken bij de nazorg in Veenendaal en hoorde tot mijn verrassing dat de film hier helemaal niet goed loopt... Toch overhypet?

Marnix

  • Berichten: 2614
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #160 Gepost op: april 07, 2004, 05:53:20 pm »
Zal in zo'n refodorp misschien niet zo aanslaan? :P
In nothing is the power of the dark lord more clearly shown than in the estrangement that devides all those who still oppose him - Tolkien

Mezzamorpheus

  • Berichten: 5201
  • You are my Lifeboat
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #161 Gepost op: april 07, 2004, 06:01:56 pm »
De refo's beslaan maximaal 20-25% van de bevolking (en das nog ruim volgens mij), blijft er altijd nog zo'n 75% niet-refo over...

zidane

  • Berichten: 1177
  • Komt er eerlijk voor uit!
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #162 Gepost op: april 08, 2004, 12:29:51 am »
Ik ga begin mij met mijn alphagroep. (op verzoek van de deelnemers zelf!)
Doe maar gewoon....dan doe je al gek genoeg!

zidane

  • Berichten: 1177
  • Komt er eerlijk voor uit!
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #163 Gepost op: april 08, 2004, 12:30:35 am »
Ehhhh....in plaats van mij bedoel ik natuurlijk MEI  :*)
Doe maar gewoon....dan doe je al gek genoeg!

Tim

  • Berichten: 126
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #164 Gepost op: april 08, 2004, 12:45:05 am »
Ik ben vanavond geweest. De film heeft redelijk indruk gemaakt op mij. Een aantal elementen van de laatste 12 uur van Jezus zijn prima en realistisch verfilmd, ik denk veel beter dan in andere Jezus-films. Het geweld vind ik overdadig. Gibson moet gedacht hebben: hoe harder en vaker ik die gesels laat slaan, hoe beter het lijden van Christus tot het publiek doordringt. Bij mij werkte dat echter niet zo, en ik kan me voorstellen bij meer mensen niet. Ik denk dat als Gibson het geweldddadige wat meer had uitgebannen hij meer tijd zou hebben gehad voor andere aspecten van Jezus' lijden. Neemt allemaal niet weg dat ik blij ben met de film gezien te hebben. Er zat toch veel indrukwekkends tussen en ik heb een aantal tranen moeten laten, b.v. bij de loochening van Petrus. Wat me sterk is bijgebleven is dat je in de rollen van de film (Judas, Petrus, de hogepriester, Maria, Pilatus, Herodes, etc.) je zelf en anderen zo vaak terug ziet. In hen zie je jezelf voortdurend voor de keuze geplaatst: waar kies ik voor? Voor liefde, mededogen, nederigheid, moed of voor verloochening, weglopen, ontwijken, geld, etc.

Kortom, mijn conclusie: een aanrader voor hen die het lijden van Christus in de juiste context kunnen cq. willen zien. Wees echt heel voorzichtig als je niet tegen bloed en geweld in films kunt, want het is echt overdadig aanwezig. Als je iemand meeneemt, waarschuw die persoon daar dan ook voor!
Het christelijke is niet het eenvoudige waarvan men uitgaat, om vervolgens interessant, geestig, diepzinnig, dichter, filosoof enz. te worden. Het is precies omgekeerd: men moet steeds eenvoudiger worden om tot het christelijke te komen.
Kierkegaard

Joesoef

  • Berichten: 7743
  • Administrator ALG
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #165 Gepost op: april 08, 2004, 01:44:25 am »
Daarom twijfel ik ook nog.. De nadruk ligt nog al op het geweld en of ik nou zin heb om daar 2 uur naar te kijken :?
The Lord gave and the Lord has taken away; may the name of the Lord be praised

lonneke

  • Berichten: 2566
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #166 Gepost op: april 08, 2004, 09:39:11 am »
i.p.v het kruisje

http://www.banality.nl/images/passion_nail.jpg

Priscilla en Aquila

  • Hero Member
  • *****
  • Berichten: 10069
  • u hebt Mijn woord bewaard
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #167 Gepost op: april 08, 2004, 09:39:30 am »
Ik vind het wel bijzonder dat er in Egypte zalen vol moslims naar de film zitten te kijken.... Het is prachtig dat ze op deze manier met het evangelie in contact komen..... Maar voor mijn gevoel zullen we toch heel hard moeten bidden dat ze verder komen dan alleen wat er in de film te zien is...het vele geweld wat dan ook kan blijven steken bij wat een opofferende profeet is Jezus geweest, dat heb ik nooit geweten........
Dat kan namelijk een soort val van de satan zijn:.....kijk allen maar kom niet verder dan dit....
Laten we dus ook bidden voor de christenen in die landen die een grote verantwoordelijkheid hebben .....

(Ik las gisteren trouwens dat eerst joden en op de tweede plaats christenen -zendelingen, op de nominatie staan om in moslimlanden door el quaida geliquideerd te worden..... Ook een gebedsonderwerp....
Er was een topic over geestelijke strijd.... Dit lijkt er toch wel op......)
« Laatst bewerkt op: april 08, 2004, 09:41:00 am door Priscilla en Aquila »
Ik kom spoedig; houd vast wat gij hebt, opdat niemand uw kroon neme.   Wie overwint, hem zal Ik maken tot een zuil in de tempel mijns Gods en hij zal niet meer daaruit gaan

Marnix

  • Berichten: 2614
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #168 Gepost op: april 08, 2004, 09:41:55 am »
Bedenk wel dat het zinvol geweld was.... En waarom dat zo zinvol was.
In nothing is the power of the dark lord more clearly shown than in the estrangement that devides all those who still oppose him - Tolkien

Priscilla en Aquila

  • Hero Member
  • *****
  • Berichten: 10069
  • u hebt Mijn woord bewaard
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #169 Gepost op: april 08, 2004, 09:45:27 am »

quote:

Marloes schreef op 07 april 2004 om 12:47:
Gaat wel naar Passion/ is al geweest

Mezza
Marijma
Bumblebee en Thijs (met bijbelkring zaterdag a.s.)
Qohelet
Mart
Zwever
Marnix
Hiedeen
Mientje
Tave
Joesoef ?

Gaat niet naar Passion

Pleun
Sarah
Dingo
Pugna
Marloes (huur misschien wel de DVD een keer)
Pulpeet
Santaarnpaal
Merwekade
Lonneke
Porcupine
Doarsie
Sarah



Marloes, Sarah gaat twee keer niet naar de Passion...... Maar dit was geen wedstrijd he... :) dan geeft het niet voor de stand.

Om aan te vullen: Priscilla gaat niet
Aquila gaat ook niet (goed voor de stand om ons apart op te schrijven... ><img src=" class="smiley"  />  )
Ik kom spoedig; houd vast wat gij hebt, opdat niemand uw kroon neme.   Wie overwint, hem zal Ik maken tot een zuil in de tempel mijns Gods en hij zal niet meer daaruit gaan

Doarsie

  • Berichten: 4450
  • Wijze uit &#039;t oosten
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #170 Gepost op: april 08, 2004, 11:14:15 am »
Morgen is het goede vrijdag.
Ik krijg het gevoel dat veel niet christenen als ze the Passion gaan zien blijven steken op goede vrijdag en niet uitkomen bij Pasen, hemelvaart en pinksteren. Alleen daarom is het al goed om tijdens/voor/na de film voor enige nazorg te kunnen zorgen. om de  'niet-christenen' door te verwijzen naar het evangelie.   (je kan the Passion toch moeilijk 'blijde boodschap' noemen ;))
« Laatst bewerkt op: april 08, 2004, 11:14:45 am door Doarsie »

B Te W te Ee

  • Berichten: 884
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #171 Gepost op: april 08, 2004, 11:26:00 am »

quote:

Marnix schreef op 08 april 2004 om 09:41:
Bedenk wel dat het zinvol geweld was.... En waarom dat zo zinvol was.
Het echte zinvolle geweld lag niet in het lichamelijke maar in het geestelijke.
Just B te W te Ee

Doarsie

  • Berichten: 4450
  • Wijze uit &#039;t oosten
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #172 Gepost op: april 08, 2004, 11:34:21 am »
Als het 'geweld' zinvol was, zondigen wij dan ook zinvol?
Ik zou het eerder onvermijdelijk noemen.

Marnix

  • Berichten: 2614
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #173 Gepost op: april 08, 2004, 12:16:59 pm »

quote:

Het echte zinvolle geweld lag niet in het lichamelijke maar in het geestelijke.


Ik denk dat het in beiden lag, maar het geestelijke lijden nog veel zwaarder was.

Je moet het lichamelijke lijden niet helemaal uitvlakken, Jesaja zegt niet voor niets (naast dat Hij door God verlaten was) ook dat Hij om onze overtredingen werd doorboord, Zijn striemen brachten ons genezing.... En het kruis was door God vervloekt, Jezus hiung tussen hemel en aarde, beiden wilden Hem niet meer kennen/hebben.
In nothing is the power of the dark lord more clearly shown than in the estrangement that devides all those who still oppose him - Tolkien

Priscilla en Aquila

  • Hero Member
  • *****
  • Berichten: 10069
  • u hebt Mijn woord bewaard
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #174 Gepost op: april 08, 2004, 01:05:59 pm »

quote:

Marnix schreef op 08 april 2004 om 12:16:
[...]


Ik denk dat het in beiden lag, maar het geestelijke lijden nog veel zwaarder was.

Je moet het lichamelijke lijden niet helemaal uitvlakken, Jesaja zegt niet voor niets (naast dat Hij door God verlaten was) ook dat Hij om onze overtredingen werd doorboord, Zijn striemen brachten ons genezing.... En het kruis was door God vervloekt, Jezus hiung tussen hemel en aarde, beiden wilden Hem niet meer kennen/hebben.


Het geestelijk lijden begon natuurlijk al veel eerder dan Getsemane, maar was niet zo zichtbaar voor de mensen....
Jezus heeft nooit gezondigd...hoe zou dat zijn voor een kind dat nooit iets verkeerd doet? Wordt het uitgemaakt voor heilig boontje.... dat vind een kind niet prettig want hij wil 'bij de rest horen'.... In die zin is Jezus altijd anders geweest dan anderen. Zelfs als twaalfjarige Jezus in de tempel deed Hij dingen die Hijzelf vanzelfsprekend vond, maar door Maria en Jozef niet begrepen werden.... ook dat is geestelijk lijden. Dit is alleen nog maar groter geworden toen Hij zijn openbare dienst ging verrichten. Je zou eens moeten gaan turven hoe vaak de mensen, of de Farizeeen of nog anderen de hand aan Hem wilden slaan....maar het was Gods tijd nog niet.... Of hoe vaak ze Hem met woordeen wilden vangen zodat ze een aanklacht tegen Hem konden indienen.....

En zijn eigen discipelen begrepen Hem ten diepste ook niet; ze snapten het niet dat Hij steeds erover begon dat Hij moest lijden... Zij wilden voor Hem vechten en hadden dus hele andere verwachtingen......
« Laatst bewerkt op: april 08, 2004, 01:11:15 pm door Priscilla en Aquila »
Ik kom spoedig; houd vast wat gij hebt, opdat niemand uw kroon neme.   Wie overwint, hem zal Ik maken tot een zuil in de tempel mijns Gods en hij zal niet meer daaruit gaan

Sarah

  • Berichten: 1749
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #175 Gepost op: april 08, 2004, 03:21:49 pm »

quote:

Priscilla en Aquila schreef op 08 april 2004 om 09:45:
[...]


Marloes, Sarah gaat twee keer niet naar de Passion...... Maar dit was geen wedstrijd he... :) dan geeft het niet voor de stand.

Om aan te vullen: Priscilla gaat niet
Aquila gaat ook niet (goed voor de stand om ons apart op te schrijven... ><img src=" class="smiley"  />  )
Waarom heb je voor deze nickname gekozen?
« Laatst bewerkt op: april 08, 2004, 03:34:02 pm door Sarah »
Vrijgemaakt :D (Rom. 8:2)

Priscilla en Aquila

  • Hero Member
  • *****
  • Berichten: 10069
  • u hebt Mijn woord bewaard
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #176 Gepost op: april 08, 2004, 04:07:32 pm »

quote:

Sarah schreef op 08 april 2004 om 15:21:
[...]


Waarom heb je voor deze nickname gekozen?



Je bedoeld Priscilla en Aquila?
Dat was een echtpaar wat in het nieuwe testament voorkomt en dat Paulus behulpzaam was bij de verkondiging van het evangelie.......
Ik dacht na over een nickname en noemde dit zo, toen had m'n dochter al zo ingelogd.... toen is het zo gebleven en mijn echtgenoot post ook geregeld wat..als Aquila....
We doen dus samen net als P&A uit de bijbel....

Hand 18,2
En hij vond daar een Jood, genaamd Aquila, van geboorte uit Pontus, die juist uit Italië gekomen was met Priscilla, zijn vrouw, omdat Claudius bevolen had, dat alle Joden Rome zouden verlaten; en hij kwam bij hen.
Hand 18,18
En nadat Paulus daar nog verscheidene dagen was gebleven, nam hij afscheid van de broeders en voer weg naar Syrië, vergezeld door Priscilla en Aquila,
Hand 18,26
En deze begon vrijmoedig op te treden in de synagoge. En toen Priscilla en Aquila hem hoorden, namen zij hem tot zich en legden hem de weg Gods nauwkeuriger uit.

Wat ik ook altijd wel mooi vind is dat Priscilla als vrouw die tot geloof is gekomen hier genoemd wordt als iemand die bezig is het evangelie te vertellen.....
Al is het zo (-als ik 1 Corinthe lees) dat vrouwen in de Gemeente moeten zwijgen, geen openbare dienst mogen verrichten, hier wordt duidelijk dat vrouwen volwaardig mee mogen doen in de dienst voor God en hier zelfs genoemd wordt als iemand die mensen de weg Gods nauwkeuriger uitlegt.....
Vrouwen hebben dus geen mindere plaats maar een andere plaats dan de man in de gemeente (en tijdens de samenkomsten van de gemeente).
.
« Laatst bewerkt op: april 08, 2004, 04:10:20 pm door Priscilla en Aquila »
Ik kom spoedig; houd vast wat gij hebt, opdat niemand uw kroon neme.   Wie overwint, hem zal Ik maken tot een zuil in de tempel mijns Gods en hij zal niet meer daaruit gaan

Does

  • Berichten: 13669
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #177 Gepost op: april 08, 2004, 04:27:28 pm »

quote:

Marloes schreef op 07 april 2004 om 12:47:
Gaat wel naar Passion/ is al geweest

Mezza
Marijma
Bumblebee en Thijs (met bijbelkring zaterdag a.s.)
Qohelet
Mart
Zwever
Marnix
Hiedeen
Mientje
Tave
Joesoef ?

DOES
Live vanuit de luie stoel

Sarah

  • Berichten: 1749
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #178 Gepost op: april 08, 2004, 06:00:31 pm »

quote:

Priscilla en Aquila schreef op 08 april 2004 om 16:07:
[...]


Je bedoeld Priscilla en Aquila?
Dat was een echtpaar wat in het nieuwe testament voorkomt en dat Paulus behulpzaam was bij de verkondiging van het evangelie.......
Ik dacht na over een nickname en noemde dit zo, toen had m'n dochter al zo ingelogd.... toen is het zo gebleven en mijn echtgenoot post ook geregeld wat..als Aquila....
We doen dus samen net als P&A uit de bijbel....

Hand 18,2
En hij vond daar een Jood, genaamd Aquila, van geboorte uit Pontus, die juist uit Italië gekomen was met Priscilla, zijn vrouw, omdat Claudius bevolen had, dat alle Joden Rome zouden verlaten; en hij kwam bij hen.
Hand 18,18
En nadat Paulus daar nog verscheidene dagen was gebleven, nam hij afscheid van de broeders en voer weg naar Syrië, vergezeld door Priscilla en Aquila,
Hand 18,26
En deze begon vrijmoedig op te treden in de synagoge. En toen Priscilla en Aquila hem hoorden, namen zij hem tot zich en legden hem de weg Gods nauwkeuriger uit.

Wat ik ook altijd wel mooi vind is dat Priscilla als vrouw die tot geloof is gekomen hier genoemd wordt als iemand die bezig is het evangelie te vertellen.....
Al is het zo (-als ik 1 Corinthe lees) dat vrouwen in de Gemeente moeten zwijgen, geen openbare dienst mogen verrichten, hier wordt duidelijk dat vrouwen volwaardig mee mogen doen in de dienst voor God en hier zelfs genoemd wordt als iemand die mensen de weg Gods nauwkeuriger uitlegt.....
Vrouwen hebben dus geen mindere plaats maar een andere plaats dan de man in de gemeente (en tijdens de samenkomsten van de gemeente).
.


Gaaf zeg :)

thanks voor de uitleg
Vrijgemaakt :D (Rom. 8:2)

Mientje

  • Hero Member
  • *****
  • Berichten: 1690
  • Hij is opgestaan !
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #179 Gepost op: april 08, 2004, 06:19:14 pm »
Maar wat heeft dat met de Passion te maken ? :?
Wees blij in de Heer en zingt verheugd, Amen, Halleluja !

Sarah

  • Berichten: 1749
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #180 Gepost op: april 08, 2004, 07:37:00 pm »

quote:

Mientje schreef op 08 april 2004 om 18:19:
Maar wat heeft dat met de Passion te maken ? :?
Jaaa... Dat is voor jou een vraag en voor mij een weet.
Vrijgemaakt :D (Rom. 8:2)

Priscilla en Aquila

  • Hero Member
  • *****
  • Berichten: 10069
  • u hebt Mijn woord bewaard
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #181 Gepost op: april 08, 2004, 09:37:30 pm »

quote:

Mientje schreef op 08 april 2004 om 18:19:
Maar wat heeft dat met de Passion te maken ? :?
Soms gaat er wel eens wat uitleg off-topic als iemand een vraag stelt.....
Ik kom spoedig; houd vast wat gij hebt, opdat niemand uw kroon neme.   Wie overwint, hem zal Ik maken tot een zuil in de tempel mijns Gods en hij zal niet meer daaruit gaan

MaVee

  • Berichten: 788
  • eitje :D
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #182 Gepost op: april 08, 2004, 09:54:05 pm »
Gaat niet naar Passion

Pleun
Sarah
Dingo
Pugna
Marloes (huur misschien wel de DVD een keer)
Pulpeet
Santaarnpaal
Merwekade
Lonneke
Porcupine
Doarsie
Sarah
MaVee

Klinkt misschien wat arrogant, maar ik heb die film niet nodig om een reeel beeld van de kruisiging te krijgen...
Vorig jaar heb ik in de week van Goede Vrijdag en Pasen ruim de tijd genomen om het lijdensevangelie uit Mattheus te lezen (en dan alles achter elkaar, als een verhaal!). Als je dat op je in laat werken en ook de details eens leest, is dat net zo heftig als welke film over het lijden van Jezus Christus dan ook.

Lees nu btw Johannes, verbazingwekkend... (en dan denk je dat je wel zo'n beetje weet wat er in de evangelien staat!)
eerst was ik een ei
nu ben ik een kip
kip zijn vind ik mooier
er zit wel leven in een ei
het is alleen wat dooier

Priscilla en Aquila

  • Hero Member
  • *****
  • Berichten: 10069
  • u hebt Mijn woord bewaard
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #183 Gepost op: april 08, 2004, 10:41:37 pm »
Gisteren zag ik een stukje van de film 'De mantel".....
Je ziet dan Jezus zijn kruis dragen en vallen.... Maar zijn gezicht is net achter het kruis..... Dan wordt Hij geslagen door een van de soldaten..... Je ziet de soldaat slaan....je ziet niet dat Jezus de slagen krijgt....... Maar toch maakt het indruk...het is dus niet nodig dat je ziet dat Hij de slagen ontvangt.....
Mij persoonlijk zou het tegenstaan.....
Het was gewoon even goed te vergelijken...verder niet....
Ik kom spoedig; houd vast wat gij hebt, opdat niemand uw kroon neme.   Wie overwint, hem zal Ik maken tot een zuil in de tempel mijns Gods en hij zal niet meer daaruit gaan

Marnix

  • Berichten: 2614
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #184 Gepost op: april 09, 2004, 01:48:57 am »
Klopt... maar het blijft een acteur, of je hem nou ziet of niet ;)

Oh en als we toch met links gaan strooien hier...

Dit komt uit het ND: http://www.nd.nl/htm/dossier/passion/artikelen/070404b.htm
In nothing is the power of the dark lord more clearly shown than in the estrangement that devides all those who still oppose him - Tolkien

Tave

  • Berichten: 3067
  • schaap
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #185 Gepost op: april 09, 2004, 02:24:52 pm »
Zo, ik ben afgelopen woensdag naar The Passion geweest. Was met een hele groep studiegenoten. Dan merk je pas hoe weinig sommige mensen weten van de Bijbel, niet als aanval bedoeld, absoluut niet. Maar ik wist dat ik deze film sowieso wou zien met ongelovige vrienden, je weet nooit wat het uitwerkt. Dat heb ik dus ook gedaan.

Zelf heeft de film me erg aangegrepen. Vond het heel Bijbels. Zal niet te veel spoilers geven. Maar het was wel afschuwelijk op sommige momenten. Goed, de film heeft mij geraakt, ik heb ook meerdere malen tijdens de film gebeden. Het helpt me wel om me weer te verwonderen over Jezus offer en dat is nooit slecht volgens mij.

Ik zal niet zeggen dat je moet gaan, maar ik vind het wel een aanrader.
"Geef de schapen te drinken en laat ze verder grazen." - Genesis 29:7b (Groot Nieuws)

Marnix

  • Berichten: 2614
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #186 Gepost op: april 10, 2004, 03:06:24 pm »
Hoe reageerden je studiegenoten dan?
In nothing is the power of the dark lord more clearly shown than in the estrangement that devides all those who still oppose him - Tolkien

Wilhelmina

  • Berichten: 2340
  • Want uit Hem, en door Hem en t
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #187 Gepost op: april 11, 2004, 12:12:27 am »
NIET GAAN!  Hij is walgelijk. Mijn man is halverwege weggelopen, werd er misselijk van.
Hoewel hij een erg gelovig man is, noemde hij de maker een zieke geest.
Het heeft voor 0,0 % bijgedragen aan ons geloof!
Helaas.

Sarah

  • Berichten: 1749
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #188 Gepost op: april 11, 2004, 12:15:30 am »

quote:

Wilhelmina schreef op 11 april 2004 om 00:12:
NIET GAAN!  Hij is walgelijk. Mijn man is halverwege weggelopen, werd er misselijk van.
Hoewel hij een erg gelovig man is, noemde hij de maker een zieke geest.
Het heeft voor 0,0 % bijgedragen aan ons geloof!
Helaas.



Volgens mij reageer ik ook zo...

Maar eerst zei je nog dat...  :/
Vrijgemaakt :D (Rom. 8:2)

Wilhelmina

  • Berichten: 2340
  • Want uit Hem, en door Hem en t
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #189 Gepost op: april 11, 2004, 12:32:15 am »

quote:

Sarah schreef op 11 april 2004 om 00:15:
[...]


Volgens mij reageer ik ook zo...

Maar eerst zei je nog dat...  :/


Ik moet er niet aan denken dat ik per ongeluk mijn onbekeerde buurvrouw zou hebben meegenomen. Br.rrrr
Zei ik eerst wat dan? :?
« Laatst bewerkt op: april 11, 2004, 12:32:50 am door Wilhelmina »

Sarah

  • Berichten: 1749
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #190 Gepost op: april 11, 2004, 12:36:45 am »

quote:

Wilhelmina schreef op 11 april 2004 om 00:32:
[...]


Ik moet er niet aan denken dat ik per ongeluk mijn onbekeerde buurvrouw zou hebben meegenomen. Br.rrrr
Zei ik eerst wat dan? :?
Jah op posts van mensen die de film uitplozen plus motieven van Mel etc. Ik was ook zo iemand. Toen stopte ik er maar mee. Staat op de derde pagina ofzo.
Vrijgemaakt :D (Rom. 8:2)

Priscilla en Aquila

  • Hero Member
  • *****
  • Berichten: 10069
  • u hebt Mijn woord bewaard
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #191 Gepost op: april 11, 2004, 01:16:03 am »
Wij zapten perongeluk naar ned. 1 vanavnd.......zagen dat een geheel bebloede Jezus aan het kruis net omhoog werd gehesen.....frontaal gefilmd.....
Zappen....dat wil ik niet zien!!!
Later bleek dit dus inderdaad een stuk van the passion te zijn.... Henny zoekt God, je weet wel...
Inderdaad had ik wel in de gids gelezen dat hij met Catherine 'the passion' zou gaan zien.

Ik zal wel zooooooo oud zijn dat ik van voor de beeldcultuur ben.... :|

Ik vind dit te gruwelijk en te heilig om nog een keer over te doen......
« Laatst bewerkt op: april 11, 2004, 01:17:03 am door Priscilla en Aquila »
Ik kom spoedig; houd vast wat gij hebt, opdat niemand uw kroon neme.   Wie overwint, hem zal Ik maken tot een zuil in de tempel mijns Gods en hij zal niet meer daaruit gaan

rinuz

  • Berichten: 376
  • moi
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #192 Gepost op: april 11, 2004, 05:34:15 pm »

quote:

Marnix schreef op 18 maart 2004 om 14:17:
Precies. De film is niet als vermaak bedoeld... dat sommige mensen wel met die insteek kijken wil nog niet zeggen dat de film daarmee zijn daadwerkelijek doel niet zou kunne bereiken :)


Ik ben het eens met deze spreker.
GOD geeft !!
Ik heb de Film gezien,
Jezus is uiteindelijk de verlosser.
Wat een LIJDEN,wat een BLOED.
Het mooiste is toch dat:Iemand de DEUR  van het  HARt
 open doet = behouden
Alleen door JEZUS

marijma

  • Berichten: 442
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #193 Gepost op: april 11, 2004, 08:23:10 pm »
Vandaag kreeg ik mail van een goede vriendin. Ooit was ze een blij christen, maar door verdrietige omstandigheden hoefde de kerk voor haar niet meer. Dit is al jaren zo. Elke dag bid ik voor haar, dat ze weer geraakt mag worden door God.
En vandaag las ik in haar mail dat ze met haar vriend naar The Passion of the Christ is geweest. Ik lees dat ze er heel erg door geraakt was...dat Jezus zo voor ons geleden had, dat God zoveel voor ons over heeft. Ze voelde dat ze opnieuw was geraakt door Jezus. Door God. Dat is heel wat, dat ze dit zegt en ik was nog meer geraakt door deze mail dan door deze film zelfs. Jullie mogen best weten dat ik de tranen in de ogen heb staan.
Vinden jullie het nou ook zo geweldig dat God ons nooit loslaat, dat we aaaaaaltijd terug mogen komen!!!!! Wauw, wat is God toch groot!!!!!!!!!!!
Probeer niet perfect te zijn, maar probeer zo perfect mogelijk jezelf te zijn!

Tave

  • Berichten: 3067
  • schaap
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #194 Gepost op: april 12, 2004, 12:15:26 pm »

quote:

Marnix schreef op 10 april 2004 om 15:06:
Hoe reageerden je studiegenoten dan?


Heel verschillend. Sommige hadden gewoon te weinig basiskennis van de Bijbel, dus die hadden meer vragen over wie was dat? En waarom dat? Dat is toch mooi dat ze op deze manier weer wat meer van het evangelie te weten komen!

Anderen vonden het heel afschuwelijk. Zelf had ik dat ook wel een beetje. Maar het was wel de realiteit, bovendien als het een beetje zoetsappig was verfilmd dan had deze film waarschijnlijk nooit zo'n succes geweest.

Een vond het heel erg mooi, maar dat is ook iemand die al op wat alpha-avonden is geweest en ik heb het gevoel dat God met hem erg ver op weg is :)
"Geef de schapen te drinken en laat ze verder grazen." - Genesis 29:7b (Groot Nieuws)

Mientje

  • Hero Member
  • *****
  • Berichten: 1690
  • Hij is opgestaan !
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #195 Gepost op: april 12, 2004, 12:48:02 pm »
Anderen vonden het heel afschuwelijk. Zelf had ik dat ook wel een beetje. Maar het was wel de realiteit, bovendien als het een beetje zoetsappig was verfilmd dan had deze film waarschijnlijk nooit zo'n

succes geweest.
.....................................................

Dit is ook mijn mening, de film heeft wél teweeg gebracht dat er nog nooit zoveel aandacht is besteed aan het lijden van Jezus als dit jaar.

Ook een pluspunt is, dat de hele film doorspekt was met bijbelteksten.

En als je dan een schilderij ziet waar zo.n schone Jezus aan hangt, dan wordt dat ook ongeloofwaardig:

http://www.katholieknieuwsblad.nl/actueel19/kn1926u.jpg
Wees blij in de Heer en zingt verheugd, Amen, Halleluja !

vaneccles

  • Berichten: 574
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #196 Gepost op: april 12, 2004, 04:19:28 pm »

quote:

rinuz schreef op 11 april 2004 om 17:34:
[...]


Ik ben het eens met deze spreker.
GOD geeft !!
Ik heb de Film gezien,
Jezus is uiteindelijk de verlosser.
Wat een LIJDEN,wat een BLOED.
Het mooiste is toch dat:Iemand de DEUR  van het  HARt
 open doet = behouden



Hoe kan je nou zeggen dat de film niet gemaakt is als vermaak?
Hij draait in alle bioscopen (tempel van vermaak),letterlijk world-wide!
En dan heb ik het nog niet over de websites,reclame-uitingen,recensies,discussie-groepen,
merchandise,etc. etc.

En dan de heilloze onderneming het lijden van Jezus in beeld te brengen...hoe doe je dat?
Door het na te spelen?!?!?
Gibson is duidelijk in zijn opzet:hij wil mensen shockeren,en dat,dames en heren,is de
grootste bron van vermaak van alle tijden.

vaneccles

  • Berichten: 574
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #197 Gepost op: april 12, 2004, 04:20:26 pm »

quote:

vaneccles schreef op 12 april 2004 om 16:19:
[...]


Hoe kan je nou zeggen dat de film niet gemaakt is als vermaak?
Hij draait in alle bioscopen (tempel van vermaak),letterlijk world-wide!
En dan heb ik het nog niet over de websites,reclame-uitingen,recensies,discussie-groepen,
merchandise,etc. etc.

En dan de heilloze onderneming het lijden van Jezus in beeld te brengen...hoe doe je dat?
Door het na te spelen?!?!?
Gibson is duidelijk in zijn opzet:hij wil mensen shockeren,en dat,dames en heren,is de
grootste bron van vermaak van alle tijden.
Gotcha.

Mientje

  • Hero Member
  • *****
  • Berichten: 1690
  • Hij is opgestaan !
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #198 Gepost op: april 12, 2004, 05:09:07 pm »

quote:

vaneccles schreef op 12 april 2004 om 16:19:
[...]


Hoe kan je nou zeggen dat de film niet gemaakt is als vermaak?
Hij draait in alle bioscopen (tempel van vermaak),letterlijk world-wide!
En dan heb ik het nog niet over de websites,reclame-uitingen,recensies,discussie-groepen,
merchandise,etc. etc.

.


Het lijden van Jezus komt nu in ieder geval waar het hoort : in de "tempel van vermaak "
Hoe moeten we anders de wereld bereiken ?

Maar ja , het werd Jezus ook al kwalijk genomen dat Hij in het huis van hoeren en tollenaren kwam.
« Laatst bewerkt op: april 12, 2004, 05:10:47 pm door Mientje »
Wees blij in de Heer en zingt verheugd, Amen, Halleluja !

marijma

  • Berichten: 442
    • Bekijk profiel
The Passion of the Christ deel II
« Reactie #199 Gepost op: april 12, 2004, 06:07:11 pm »

quote:

Mientje schreef op 12 april 2004 om 17:09:
[...]


Het lijden van Jezus komt nu in ieder geval waar het hoort : in de "tempel van vermaak "
Hoe moeten we anders de wereld bereiken ?

Maar ja , het werd Jezus ook al kwalijk genomen dat Hij in het huis van hoeren en tollenaren kwam.


Ik denk dat op elke film over Jezus wat aan te merken valt....maar in aanmerking genomen hoeveel mensen echt "aangeraakt"worden door deze film....denk ik dat we beter gewoon kunnen zeggen dat het een kwestie van smaak is.
Je vindt em mooi/goed, of juist niet.
Ik zal eerlijk zijn om te zeggen dat ik er ook mijn aanmerkingen over kan hebben maar vindt dat zelf wat betuttelend. Het gaat er niet om of ik em mooi vindt, het gaat erom wat deze film voortbrengt. En aan veel reacties te zien brengt het veel te weeg, bij ongelovigen EN gelovigen EN randchristenen.....En ik vind het inderdaad heel treffend wat Mientje zegt, dat deze film nu juist precies op zijn plek is.  d:)b
Probeer niet perfect te zijn, maar probeer zo perfect mogelijk jezelf te zijn!