Auteur Topic: Islam is de waarheid.  (gelezen 25779 keer)

Nunc

  • Berichten: 5825
  • En terstond kraaide een haan.
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #150 Gepost op: februari 24, 2005, 04:45:47 pm »

quote:

Cardilli schreef op 24 februari 2005 om 16:37:
dus naast de Drie-Eenheid die bestaat; De Vader, De Zoon en De Heilige geest..
bestaat De Zoon weer als een Twee-Eenheid met z'n Goddelijke kant en z'n menselijke kant


Nou ik geloof niet dat het ooit 'twee-eenheid' genoemd is! Ben ik een twee-eenheid als ik zowel het nederlandse als het duitse staatsburgerschap heb? Het zijn gewoon 2 eigenschappen van Jezus (twee naturen).

quote:

en Jezus is gekruisigd als zowel mens als God? dus de mens-Jezus die schreeuwt naar de God-Jezus dat deze hem heeft verlaten..heb ik het zo goed begrepen?
nou.. een schreeuw naar God de Vader, door Jezus. Dus Jezus die zich verloren en verlaten voelt van God de Vader. Denk nog eens aan mijn vergelijking met de zee en de golf. Als de golf op het strand is, dan is het gescheiden van de zee (maar nog steeds deel van de zee). Als golven zouden kunnen praten, zou de golf vast z'n verlangen uitdrukken om weer in de zee te zijn, en z'n verlatenheid op het strand.
« Laatst bewerkt op: februari 24, 2005, 04:47:43 pm door Nunc »

Zijnkind

  • Berichten: 5099
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #151 Gepost op: februari 24, 2005, 07:35:34 pm »
Het verbreken van de perfecte harmonie van de 3-enige God is HET moment in de geschiedenis. Nooit eerder is het gebeurt en nooit zal het weer gebeuren. Dit was het werkelijke offer dat God over had om de harmonie tussen Hem en Zijn schepselen te herstellen. (De harmonie van de 3 delen van) God is datgene dat alles maakte en voor altijd onderhouden zal. Dat zie je al bij het scheppingsverhaal als God zegt; "laat ONS maken"

Het is voor ons mensen wel eens moeilijk te accepteren maar God is gewoonweg TE groot om volledig te begrijpen. Ik heb vaak geprobeerd om de 3-eenheid van God en de 2 naturen van Jezus te begrijpen. Iedere keer als ik dacht dat ik het vatte dan ontdekte ik weer wat anders. Het is veel mooier en completer dan wij kunnen overzien. En dan moet je je nog bedenken dat God zich zo naar de mensen heeft gepresenteerd omdat we het anders helemaal niet zouden begrijpen.
« Laatst bewerkt op: februari 24, 2005, 07:36:37 pm door Zijnkind »
Spreuken 16: 3 Vertrouw bij je werk op de HEER, en je plannen zullen slagen.

Cardilli

  • Berichten: 69
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #152 Gepost op: april 21, 2005, 05:56:21 pm »
« Laatst bewerkt op: april 21, 2005, 05:56:47 pm door Cardilli »

Nunc

  • Berichten: 5825
  • En terstond kraaide een haan.
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #153 Gepost op: april 22, 2005, 12:54:25 pm »
Hoi Cardilli, welkom terug!

maar dat spelletje ken ik ook: Christian answers to Muslim beliefs

;)

wateengedoe2

  • Berichten: 2149
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #154 Gepost op: april 22, 2005, 02:05:47 pm »
Laten we over een jaartje of vijftig, of honderd (beetje afhankelijk van jullie leeftijd en ons aller levensverwachting) eens afspreken - dan weten we het antwoord op de enige écht belangrijke vraag: wat vindt God er nou Zelf van? ;)

Suighnap

  • Berichten: 1070
  • Jood
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #155 Gepost op: april 22, 2005, 08:09:11 pm »
Hallo Cardilli!

Allah is het Arabische equivalent van het Hebreeuwse E-l; de twee twee woorden zijn gebaseerd op dezelfde wortel- al hebben hun betekenissen een totaal verschillende inhoud (!). Ik woon vier jaar in Nederland en kom uit Israel, heb daarom een Joodse opvoeding gehad; en één van onze belangrijkste Leraren, Maimonides (http://en.wikipedia.org/wiki/Maimonides), heeft sterk benadrukt dat Moslims- ondanks al onze onderlinge verschillen- zondermeer broeders zijn, zoals ook de Christenen.

Middels Abraham te vertellen om te luisteren naar Saráh, toonde God dat Hij Hagar en Jishmael door Abraham weg wilde laten zenden. Maar God verlangde nooit Saráh's hardvochtige houding tegenover Hagar. Enkele van onze Leraren en verhalen bekritiseren Saráh hierom. Een andere grote leraar, Nachmanides (http://en.wikipedia.org/wiki/Nachmanides), heeft ons getoond dat de wortel van de wederzijdse problemen (Joden versus Arabieren/Moslims) de consequentie is van de manier waarop onze moeder jullie moeder behandelde.

En enkele van onze verhalen en Leraren vragen zich eveneens af waarom Abraham Jishmael wegzond met slechts een weinig brood en water. Abraham was immers een zeer welvarend man. Daarboven: hij schonk Keturah's kinderen met gulle hand. Dus waarom bijna niets voor Jishmael? Men beweert, dat Keturah's kinderen geen dreiging vormden voor Isaac, voor zijn status als de erfgenaam van het Abrahamaanse concept van ethisch monotheisme en de aanbidding van de Éne. Zij konden worden weggezonden met pracht en luister. Maar Jishmael presenteerde zich als een gevaar voor Isaac en- inderdaad- stelde hij Isaac's status (als zijnde erfgenaam van het Abrahamaanse concept van ethisch monotheisme en de aanbidding van de Éne) op de proef. Dus, om duidelijk te maken dat Jishmael niet de geldige erfgenaam was, werd hij weggezonden met weinig. Zo beweert men althans; maar toch, Genesis 25:9 vertelt:

quote:

“En Isaac en Ismael, zijn zonen, begroeven hem [Abraham], in de spelonk van Machpela...”


Onze geschriften vertellen hiermee dat Isaac & Jishmael zich herenigden om samen Abraham, hun vader, te begraven. En ik weet & bid dat op een zeer, zeer goede dag de kinderen van Isaac & de kinderen van Jishmael zich weer zullen verzoenen.

as-salaamu alaykum ! / Shalom Aleichem !
« Laatst bewerkt op: april 24, 2005, 07:44:57 pm door Wybo »

Suighnap

  • Berichten: 1070
  • Jood
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #156 Gepost op: april 24, 2005, 07:30:51 pm »

quote:

Edith:
Laten we over een jaartje of vijftig, of honderd (beetje afhankelijk van jullie leeftijd en ons aller levensverwachting) eens afspreken - dan weten we het antwoord op de enige écht belangrijke vraag: wat vindt God er nou Zelf van?  :)


O.k., ik doe ook mee! En ik zet in op het judaisme én het Christendom én de Islam én het Boeddhisme én het hindoeisme en nog een flink aantal- dat het uiteindelijk allemaal unieke wegen bleken naar de Ene. We zullen zien. Over 100 jaar lijkt me een goede tijd; (over 50 jaar ben ik namelijk hopelijk een kwieke oudere heer van 76 die nog volop van het leven geniet :)  ).

Overigens, het laatste zinnetje uit m’n vorige post, dat tussen haakjes staat, sloeg op de twee dubbelposts die ik had gemaakt en op eigen verzoek gelukkig reeds zijn weggehaald (ik kan in dit Topic namelijk niet wijzigen). Dat niemand denkt dat het slaat op posts van anderen.

Wybo

  • Zijlijnbemoeier
  • Berichten: 10394
  • Ik ben principieel pragmatisch
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #157 Gepost op: april 24, 2005, 07:45:19 pm »
Modbreak:
heb ze wel even weggehaald ;)
Pinkeltjefan

wateengedoe2

  • Berichten: 2149
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #158 Gepost op: april 24, 2005, 09:19:56 pm »

quote:

Suighnap schreef op 24 april 2005 om 19:30:
[...]
O.k., ik doe ook mee! En ik zet in op het judaisme én het Christendom én de Islam én het Boeddhisme én het hindoeisme en nog een flink aantal- dat het uiteindelijk allemaal unieke wegen bleken naar de Ene. We zullen zien. Over 100 jaar lijkt me een goede tijd; (over 50 jaar ben ik namelijk hopelijk een kwieke oudere heer van 76 die nog volop van het leven geniet :)  ).
OK, afgesproken!  ><img src=" class="smiley"  /> En over vijftig jaar ben ik hopelijk een frisse jongedame van bijna 79, maar ja, je weet nooit, wie weet word ik morgen door de stoomwals overreden ;) Alleen ik vrees wel dat de 'weddenschap' een beetje saai word, aangezien ik hetzelfde denk als jij 8)

Cardilli

  • Berichten: 69
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #159 Gepost op: mei 02, 2005, 01:18:41 am »

quote:

Hoi Cardilli, welkom terug!

maar dat spelletje ken ik ook: Christian answers to Muslim beliefs


dankje, over die site, zo zijn er wel meer sites waarin de Islam wordt aangevallen door allemaal leugens te verspreiden. Sites die komen met de zogenaamde ''Muslims worship a moongod'' of ''Allah is a moongod'' en dat soort onzin. het zijn leugens waarvan 99% door de standaardmoslim kan worden weerlegd, laatstaan een geleerde die veel kennis heeft van de Koran en de Hadith, die laat niets van die leugens over!

leg daarnaast de sites waarin een moslim het christelijk geloof probeert te weerleggen, dan zul je zien dat hij redeneert vanuit wat de christen zegt te geloven en de Bijbel meer niet. Daar kun je het dan eens mee zijn of niet, maar er komen geen leugens en verzinsels aan te pas.
« Laatst bewerkt op: mei 02, 2005, 02:14:30 am door Cardilli »

Cardilli

  • Berichten: 69
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #160 Gepost op: mei 02, 2005, 01:52:24 am »
Voor jou Suighnap (aangezien je een Joodse opvoeding hebt gehad) heb ik deze link

http://www.jews-for-allah.org/ Take a good look :)

vorige week, was er ook een reportage op het RTL Nieuws (29-04-05, 19:30) genaamd ''De bekeerde kolonist''

http://www.rtl.nl/actueel/rtlnieuws/video/ daar moet het wel ergens bij staan, een indrukwekkende reportage. Een groot vijand van de Islam die uiteindelijk de Islam omarmt en als oplossing ziet voor alle problemen

dit bewijst weer eens dat Allah leidt wie hij wil (naar het rechte pad), zelfs in gebieden waar moslims en de Islam het felst worden bestreden

Murdoc

  • Berichten: 391
  • Leergierig mens
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #161 Gepost op: mei 02, 2005, 01:59:32 am »
Mjah, zo zijn er ook vast voorbeelden van extreme anti-christenen die ineens bekeerd worden. Ik zie er niet zo zeer een "bewijs" in.
Eenheid in verscheidenheid

Cardilli

  • Berichten: 69
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #162 Gepost op: mei 02, 2005, 02:15:34 am »
dat is het bewijs dat Allah leidt wie hij wil naar het rechte pad en laat dwalen wie hij wil van het rechte pad

Johan V.

  • Berichten: 318
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #163 Gepost op: mei 02, 2005, 09:04:32 am »
Volgens mij komt het er op neer dat de islam vooral een doe religie is. Vijf maal daags bidden, vasten etcetera. Op zich allemaal goede dingen, maar het gaat fout bij het moeten.
Zodra je het moet doen, en je verlossing daarvan afhankelijk is ben je niet anders dan allerlei andere religies.
In het Christendom hebben we naast God de Almachtige ook nog eens een genadig God. Wij kunnen juist niet al die regels houden. Nooit volmaakt genoeg. En daarom is het Christendom zoveel rijker en liefdevoller dat God het zelf in zijn genade in Christus Jezus volmaakt.

Okay, ik zie dat dit al eens gezegd is en dat dit nou net het punt zou zijn waarom zoveel Christenen het geloof de rug toekeren. Dat denk ik niet.
Het niet zelf kunnen doen is juist het moeilijkste van geloven. Dat is voor joden een aanstoot en voor Grieken een dwaasheid (1 Korinthe 1:23) maar het is Gods wijsheid. Alle andere religies praten de menselijke natuur naar de mond door een vorm van zelfverlossing voor te schotelen. Door haalbare doelen te stellen. Het Christendom niet. Gods onhaalbare eis van gerechtigheid blijft gehandhaaft, zonder dat daar ook maar iets aan afgedaan wordt. Zodat je tot de ontdekking komt dat je ook Hem -en Jezus Christus- echt nodig hebt om daar aan te voldoen en het niet zelf kunt doen.

Daarom keren veel Christenen het geloof de rug toe. Omdat men zichzelf wil verlossen.
« Laatst bewerkt op: mei 02, 2005, 09:12:30 am door Johan V. »
Geloofd zij de God en Vader van onze Here Jezus Christus, die ons naar zijn grote barmhartigheid door de opstanding van Jezus Christus uit de doden heeft doen wedergeboren worden tot een levende hoop,

Zijnkind

  • Berichten: 5099
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #164 Gepost op: mei 02, 2005, 11:29:28 am »

quote:

Cardilli schreef op 02 mei 2005 om 01:18:
leg daarnaast de sites waarin een moslim het christelijk geloof probeert te weerleggen, dan zul je zien dat hij redeneert vanuit wat de christen zegt te geloven en de Bijbel meer niet. Daar kun je het dan eens mee zijn of niet, maar er komen geen leugens en verzinsels aan te pas.
Sorry, Cardilli, maar ik kan je niet serieus nemen.
Die sites bevatten vooral datgene wat moslims zeggen dat christenen geloven. Niet wat christenen zelf geloven of enorm uit zijn verband getrokken. Leugens dus om jouw woorden maar eens te gebruiken.

Het is te vergelijken met een eskimo die precies weet te zeggen hoe een papua zich voelt zonder ooit in nieuw-guinea te zijn geweest of een papua gesproken te hebben.

Trouwens, dit topic nog eens doorlezend, blijkt wel dat je maar weinig weet wat wij werkelijk geloven. Op zich prima dat je ons dan vragen steld. Ga daar mee door. En toch weet je met die gebrekkige kennis precies te zeggen welke site wel/niet het christendom weergeeft zoals het is?? En dat ook nog eens zonder onderbouwing?
Ik vind het prima dat je de islam als enige ware beschouwd maar erg overtuigend van de waarde ervan ben je voor mij niet. Wat ik er tot nu toe van gelezen, gehoord en gezien heb heeft me er alleen maar meer van overtuigd dat het een menselijke "gods"dienst is.

Het unieke van een God die naar de mensen komt ipv andersom blijft voor mij het aantrekkelijke en ware van het christendom.
« Laatst bewerkt op: mei 02, 2005, 11:34:14 am door Zijnkind »
Spreuken 16: 3 Vertrouw bij je werk op de HEER, en je plannen zullen slagen.

Cardilli

  • Berichten: 69
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #165 Gepost op: mei 02, 2005, 06:40:56 pm »

quote:

Trouwens, dit topic nog eens doorlezend, blijkt wel dat je maar weinig weet wat wij werkelijk geloven.


Ik denk dat ik inmiddels genoeg weet van waar de christen werkelijk in gelooft.
Mag ik je er op wijzen dat de christen zelf vaak geen idee heeft van waar hij in gelooft,

quote:


Ik heb vaak geprobeerd om de 3-eenheid van God en de 2 naturen van Jezus te begrijpen.
Iedere keer als ik dacht dat ik het vatte dan ontdekte ik weer wat anders.


de 3-eenheid is een belangrijk aspect van het christendom als dat al niet te begrijpen
valt op wat is je geloof in de christendom als waarheid gebaseerd? En natuurlijk kun je zeggen
 ''God kun je niet helemaal begrijpen, omdat onze kennis als mens tekort schiet'',
maar ik neem aan dat de openbaringen in de Bijbel bedoelt zijn ter verduidelijking en als leiding voor de mens
en als dan een van de meest belangrijke aspecten van het christendom niet begrepen kan worden
is dat raar

de eenheid van God is in de Islam heel belangrijk, dit wordt dan ook duidelijk gemaakt in de Koran zodat er geen twijfel over kan bestaan, God heeft geen deelgenoten.
en deelgenoten toekennen aan God is dan ook de grootste en enige zonde die niet vergeven kan worden,
de gelovige die God deelgenoten toekent treedt uit de Islam. De Koran en Hadith
leggen vervolgens ook duidelijk uit hoe iemand deelgenoten naast God kan nemen.

zo waren er bijvoorbeeld vroeger priesters die de wetten van God hadden veranderd en gelovigen die deze veranderde wetten volgden,
hiermee hebben zij de priesters die de wetten van God hebben veranderd
als (valse) goden naast God genomen.
« Laatst bewerkt op: mei 02, 2005, 06:44:04 pm door Cardilli »

E-line

  • Berichten: 3300
  • 'tôôk-toktok'
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #166 Gepost op: mei 02, 2005, 07:04:52 pm »
We hebben wél een idee waar we in geloven. Maar we raken er niet op uitgestudeerd. We krijgen God nooit 'in onze pocket', Hij gaat ons verstand te boven. Ook Zijn logica is niet de onze.
God blijft fascinerend, en boven-menselijk, juist ook in Zijn onbegrijpelijkheid.

God ís Één en blijft Één. Daar doet de leer van de Drie-eenheid niets aan af.
Juist dat Hij Één is, belijdt Jezus ook: 'Ik en de Vader zijn één' (Joh 10:30).
Hóe het dan zit met Jezus? 'Ik ben van de Vader uitgegaan' (Joh 8:42), zegt Hij: dat is een erkenning dat God één is, en tegelijk dat Hij uit minstens 2 Personen bestaat. Jezus is een Persoon, en de Vader en Hij communiceren met elkaar. Dat geldt ook voor de Heilige Geest: die is ook van God uitgegaan.

Het is waar: het is niet te vatten met gewoon menselijk verstand. God is er wél om te aanbidden, dat Hij zó groot is. Hij is geen 'super-mens' met de simpliciteit die het menselijk verstand aankan. Hij gaat daar juist bovenuit.

Het is een mysterie dat je alleen kunt geloven, en zelfs een klein stukje kunt begrijpen, als je gelooft. Als je het niet wíl geloven, dan is het gewoon tegenstrijdig, en absurd.

elle

  • Moderator
  • Berichten: 7583
  • The way of the leaf
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #167 Gepost op: mei 02, 2005, 07:05:59 pm »
Uit de 3-eenheid van God, de 2 naturen van Jezus en de heilsweg van Jezus blijkt bij uitstek dat dit van God gegeven waarheden zijn. Geen mens had dit kunnen bedenken. Toch zijn er door de eeuwen heen mensen geweest die dit geopenbaard hebben gekregen. Van God, want van wie anders? God is niet te doorgronden, dus waarom is het raar dat Zijn weg niet te bevatten is?
In mijn ogen is dit veel wonderlijker dan de qoran of Mohammed. En wonderen komen van God...

En volgens mij heb jij een eenzijdige interpretaie van de qoran als je zegt dat God geen deelgenoten heeft.  Er staat in de qoran dat God geen genoten naast zich heeft, voor zover ik weet.  Dat is wat een christen van harte beaamt: Er is geen god naast God. God is 1. Ook dat wordt benadrukt in het christendom. Waarom God zich verschillend presenteert in Zijn woord, maakt het er echter niet makkelijker op, dat is waar. Maar God is alwijs, wie ben ik om Hem de les te lezen?

(en van je laatste alinea snap ik weinig)
« Laatst bewerkt op: mei 02, 2005, 07:19:48 pm door elle »
"Ask not what the Body can do for you. Ask what you can do for the Body."[/]

E-line

  • Berichten: 3300
  • 'tôôk-toktok'
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #168 Gepost op: mei 02, 2005, 07:10:52 pm »
Dat mysterieuze zie je ook terug in de kérn van ons geloof:
God is rechtvaardig. Hij wil de zonden straffen. En dat doet Hij ook!
Tegelijk is God genadig. Hij wil de zonden van de gelovigen vergeven. En dat doet Hij ook! (Tot zover ben je het waarschijnlijk met mij eens?)
Hoe die twee allebei recht overeind kunnen blijven, heb je je dat nooit afgevraagd? Genade betekent toch 'niet uitvoeren van een straf die wél verdiend was'?

In Jezus heeft God laten zien hoe Hij aan allebei die eigenschappen recht kan doen. Tegelijk.
Én God strafte de zonden, én God was genadig voor degenen die in Hem geloven en het volledig van Hem verwachten: Hij liet zijn eigen Zoon de straf (vrijwillig!) dragen. Hij had zelf geen zonde gedaan. Had die straf niet verdiend. Maar Hij ving Gods toorn op, die wíj hadden verdiend. En je hoeft dát alleen maar te geloven, dan is God jou ook genadig.

Dat is de kern, in feite. Duizelingwekkend groot is God!

Zijnkind

  • Berichten: 5099
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #169 Gepost op: mei 02, 2005, 07:29:47 pm »

quote:

Cardilli schreef op 02 mei 2005 om 18:40:
Ik denk dat ik inmiddels genoeg weet van waar de christen werkelijk in gelooft.
Mag ik je er op wijzen dat de christen zelf vaak geen idee heeft van waar hij in gelooft,
Weer zo'n verdraaiing van mijn woorden. Uiteraard heb ik wel een idee waarin ik geloof. E-line en Elle hebben al genoeg over de 3-eenheid gezegd. Daar heb ik weinig aan toe te voegen. Dat ik niet alle details van God snap lijk me geen probleem. Jij weet ook niet precies hoe Allah er uitziet. Zou je dat wel kunnen vatten als zondig mens dan is je god niet erg groot.

quote:

de eenheid van God is in de Islam heel belangrijk, dit wordt dan ook duidelijk gemaakt in de Koran zodat er geen twijfel over kan bestaan, God heeft geen deelgenoten.
en deelgenoten toekennen aan God is dan ook de grootste en enige zonde die niet vergeven kan worden, de gelovige die God deelgenoten toekent treedt uit de Islam. De Koran en Hadith leggen vervolgens ook duidelijk uit hoe iemand deelgenoten naast God kan nemen.
God is ook 1 bij ons. Vader, Zoon en Geest zijn geen 3 aparte goden. Slechts 3 geopenbaarde delen van dezelfde God. Onder een deelgenoot versta ik een ander persoon.

quote:

zo waren er bijvoorbeeld vroeger priesters die de wetten van God hadden veranderd en gelovigen die deze veranderde wetten volgden, hiermee hebben zij de priesters die de wetten van God hebben veranderd als (valse) goden naast God genomen.
Deze snap ik ook niet helemaal. Weer die standaardzinnen die moeten uitleggen dat Jezus verkeerd begrepen is enzo?
Spreuken 16: 3 Vertrouw bij je werk op de HEER, en je plannen zullen slagen.

wateengedoe2

  • Berichten: 2149
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #170 Gepost op: mei 02, 2005, 09:40:51 pm »

quote:

Edith schreef op 24 april 2005 om 21:19:
[...]


OK, afgesproken!  ><img src=" class="smiley"  /> En over vijftig jaar ben ik hopelijk een frisse jongedame van bijna 79, maar ja, je weet nooit, wie weet word ik morgen door de stoomwals overreden ;) Alleen ik vrees wel dat de 'weddenschap' een beetje saai word, aangezien ik hetzelfde denk als jij 8)
Cardilli, salaam! Heb je zin om ook over 100 jaar af te spreken? Dan zien we het vanzelf wel, wat waarheid is  :*) Suighnap en ik zijn ook al van de partij, evenals P&A (afgesproken in een ander topic) .. wie volgt nog meer! Maken we er een gezellig GKV-forum-theekransje van ;)
« Laatst bewerkt op: mei 02, 2005, 09:42:36 pm door wateengedoe2 »

Zijnkind

  • Berichten: 5099
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #171 Gepost op: mei 02, 2005, 10:27:57 pm »
Edith, ik denk niet dat iedereen er zal zijn of God moet het niet zo serieus bedoeld hebben met hemel en hel. En ik neem Hem wel degelijk serieus op dat punt. Cardilli ook, als ik de berichten van de moslims hier lees.
Spreuken 16: 3 Vertrouw bij je werk op de HEER, en je plannen zullen slagen.

Nunc

  • Berichten: 5825
  • En terstond kraaide een haan.
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #172 Gepost op: mei 02, 2005, 10:47:09 pm »

quote:

Cardilli schreef op 02 mei 2005 om 01:18:
dankje, over die site, zo zijn er wel meer sites waarin de Islam wordt aangevallen door allemaal leugens te verspreiden. Sites die komen met de zogenaamde ''Muslims worship a moongod'' of ''Allah is a moongod'' en dat soort onzin. het zijn leugens waarvan 99% door de standaardmoslim kan worden weerlegd, laatstaan een geleerde die veel kennis heeft van de Koran en de Hadith, die laat niets van die leugens over!

Kan de standaard-moslim (of de geleerde) ook ontkennen dat er in het hele midden oosten maangoden vereerd werden, en dat alle moskees wel heel toevallig maan-sikkels op het dak hebben?

(n.b. het hele debat over de etymologische oorsprong van het woord 'Allah' is wat nutteloos. Daarover kan je, voorzover ik kan zien, hooguit zeggen dat 'Allah' een samentrekking van een ouder arabisch woord is dat 'de god' betekent: al-illah, als ik het me goed herinner)

quote:

leg daarnaast de sites waarin een moslim het christelijk geloof probeert te weerleggen, dan zul je zien dat hij redeneert vanuit wat de christen zegt te geloven en de Bijbel meer niet. Daar kun je het dan eens mee zijn of niet, maar er komen geen leugens en verzinsels aan te pas.

Ja, pas geleden nog op zo'n 'gedegen' site geweest (n.l. http://www.answering-islam.com/, heel misleidende naam dus!) die probeerde te bewijzen dat de bijbel een pornografisch boek was. Het werd helemaal vermakelijk toen het volgende als bewijs werd aangevoerd:

quote:

Ester 2
2 Daarom opperden zijn kamerdienaars: ‘Er zouden voor de koning mooie jonge meisjes gezocht moeten worden, meisjes die nog maagd zijn. 3 De koning zou in alle provincies van zijn rijk gevolmachtigden moeten aanstellen met de opdracht op zoek te gaan naar de mooiste meisjes en die bij elkaar te brengen in de burcht van Susa, in het vrouwenverblijf. Daar zouden ze onder toezicht van Hegai moeten worden gesteld, de eunuch die de koning als haremwachter dient, en een schoonheidsbehandeling moeten krijgen. 4 En het meisje dat de koning het meest bevalt, zou dan koningin moeten worden in de plaats van Wasti.’ Dit voorstel vond instemming bij de koning en hij voerde het uit. "
Och en wee, hoe pervers was die koning toch, dat hij op die manier een harem wilde vergaren (never mind dat Mohammed ook een harem had). En verder gaat het hier om de beschrijving van wat een heidense - anti joodse - koning doet. 8)7

Op dezelfde manier werd ook het lofdicht 'hooglied' volledig verkeerd geinterpreteerd alsof het zou gaan over broers en zussen die met elkaar naar bed gaan  |:(

omdat de vrouw met 'zuster' aangesproken wordt - dat is gewoon een titel: "broeders en zusters" voor volksgenoten. En verder omdat zij ergens zegt, dat ze zou willen dat haar geliefde 'als haar broer' was, zodat ze ook buiten, op straat, gewoon bij haar zou kunnen lopen (handje vasthouden etc). En als zij zegt dat ze haar geliefde naar het huis van haar moeder mee wil nemen, werd dat meteen geinterpreteerd alsof ze daar met elkaar naar bed wilden gaan - terwijl het veel waarschijnlijker is, dat hij mee moet, zodat de ouders de verkering kunnen bevestigen!

Als je dat geen leugens en verzinsels noemt, dan weet ik het niet. Ik kreeg toch erg het idee dat de schrijver alleen maar veel liep te schreeuwen weinig meer bewees dan z'n eigen onkunde en onvermogen om goed te lezen.


Maar, laten we het over een andere boeg gooien. Jij hebt veel aan ons gevraagd, en nu wil ik wel een vraag terug stellen: de Islam is in de beginjaren (voor en na Mohammed's dood) sterk gegroeid, doordat de moslims veel gebied veroverden en mensen dwongen om te geloven. Hoe kijk jij daar tegenaan? Kun je mensen dwingen om iets te gaan geloven (aangezien Allah ergens in de Koran toch zegt, dat Hij degene is die daarover gaat). En waarom zou ik een religie moeten geloven die meteen na haar ontstaan naar het zwaard greep om de boodschap uit te dragen? Ik ben zeer benieuwd naar jouw visie hierop!

Johan V.

  • Berichten: 318
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #173 Gepost op: mei 03, 2005, 02:20:37 am »

quote:

Nunc schreef op 02 mei 2005 om 22:47:

Maar, laten we het over een andere boeg gooien. Jij hebt veel aan ons gevraagd, en nu wil ik wel een vraag terug stellen: de Islam is in de beginjaren (voor en na Mohammed's dood) sterk gegroeid, doordat de moslims veel gebied veroverden en mensen dwongen om te geloven. Hoe kijk jij daar tegenaan? Kun je mensen dwingen om iets te gaan geloven (aangezien Allah ergens in de Koran toch zegt, dat Hij degene is die daarover gaat). En waarom zou ik een religie moeten geloven die meteen na haar ontstaan naar het zwaard greep om de boodschap uit te dragen? Ik ben zeer benieuwd naar jouw visie hierop!
Is volgens mij niet helemaal de juiste koers uit zetten, makker. Vergeet niet dat onze christen voorouders ook niet vies waren van een beetje dwang. Van Kruistocht via Inquisitie naar IRA -allemaal zogenaamd in de naam van God - zijn ook niet goed te praten.
Geloofd zij de God en Vader van onze Here Jezus Christus, die ons naar zijn grote barmhartigheid door de opstanding van Jezus Christus uit de doden heeft doen wedergeboren worden tot een levende hoop,

wateengedoe2

  • Berichten: 2149
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #174 Gepost op: mei 03, 2005, 08:51:41 am »

quote:

Zijnkind schreef op 02 mei 2005 om 22:27:
Edith, ik denk niet dat iedereen er zal zijn of God moet het niet zo serieus bedoeld hebben met hemel en hel. En ik neem Hem wel degelijk serieus op dat punt. Cardilli ook, als ik de berichten van de moslims hier lees.
Gelukkig is er maar Eén die het laatste woord heeft, daar vertrouw ik op. Trouwens, zowel jij als Cardilli nemen Hem serieus w.b. de belofte van de hel voor de 'ongelovigen' .. alleen de definitie van 'ongelovig' is wel anders, dus ja, wie heeft er nou gelijk .... :)
« Laatst bewerkt op: mei 03, 2005, 08:51:50 am door wateengedoe2 »

Liudger

  • Berichten: 2050
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #175 Gepost op: mei 03, 2005, 10:56:29 am »

quote:

Johan V. schreef op 03 mei 2005 om 02:20:
[...]


Is volgens mij niet helemaal de juiste koers uit zetten, makker. Vergeet niet dat onze christen voorouders ook niet vies waren van een beetje dwang. Van Kruistocht via Inquisitie naar IRA -allemaal zogenaamd in de naam van God - zijn ook niet goed te praten.


Er is een verschil tussen de grondlegger van de ene godsdienst die gebruik van geweld nadrukkelijk afwijst, en de grondlegger van de andere die hoogst persoonlijk het legerbevel voert, en niet alleen maar defensief, en niet vies is van moord en doodslag in zijn naam.

Veel geweld en wreedheden zijn verricht in naam van het Christendom en da's triest. Maar we kunnen op Christus wijzen en zeggen dat Hij in ieder geval dat niet zou hebben gewild.

De kruistochten waren in oorsprong een reactie op honderden jaren militaire druk door Islam. Die druk ging vervolgens net zo hard door, culminerend in de val van Constantinopel en het beleg van Wenen. Je kunt ze onchristelijk noemen, je kunt de barbarij waarmee een en ander af en toe gepaard ging afwijzen, de tegenwoordige neiging om ze te presenteren als uit het niets ontspringende spontane aggressiviteit vanuit het Westen negeert de context.
De Heer heeft mij gezien en onverwacht ben ik opnieuw geboren ...

Nunc

  • Berichten: 5825
  • En terstond kraaide een haan.
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #176 Gepost op: mei 03, 2005, 11:37:40 am »

quote:

Johan V. schreef op 03 mei 2005 om 02:20:
Is volgens mij niet helemaal de juiste koers uit zetten, makker. Vergeet niet dat onze christen voorouders ook niet vies waren van een beetje dwang. Van Kruistocht via Inquisitie naar IRA -allemaal zogenaamd in de naam van God - zijn ook niet goed te praten.


Oh juist wel. Liudger heeft al een deel van het gras weggemaaid, maar daar wil ik nog aan toevoegen, dat het christendom de eerste 3 eeuwen onderdrukt is. Pas daarna (toen Constantijn de macht kreeg - en misbruikte) ging het mis. Ik denk dus dat het een legitieme vraag is, hoe Moslims kijken naar de gewelddadige oorsprong van de Islam.

En dat staat dus helemaal los van hoe men later met christendom of Islam om is gegaan (IRA, kruistochten, twin-towers, taliban, etc).

edit: het is dus onterecht om als christen af te zien van dit onderwerp, met als reden je eigen verleden, omdat de situaties onvergelijkbaar zijn (geweld direct vanaf het begin, tegenover pas veel later in de geschiedenis).
« Laatst bewerkt op: mei 03, 2005, 11:42:50 am door Nunc »

Cardilli

  • Berichten: 69
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #177 Gepost op: mei 03, 2005, 03:21:24 pm »

quote:

de Islam is in de beginjaren (voor en na Mohammed's dood) sterk gegroeid,
doordat de moslims veel gebied veroverden en mensen dwongen om te geloven. Hoe kijk jij daar tegenaan?
Kun je mensen dwingen om iets te gaan geloven (aangezien Allah ergens in de Koran toch zegt,
dat Hij degene is die daarover gaat).



"Laa ikraaha fid-Deen - (Er is geen dwang in de Godsdienst)
Het staat letterlijk in de Koran. Hiermee wordt bedoeld dat je niemand mag dwingen om moslims te worden,
 maar het betekent niet dat
dat moslims de Islam niet als wet/politiek systeem mogen opleggen aan de mensen. Dat zijn twee hele verschillende dingen.


quote:

En waarom zou ik een religie moeten geloven die meteen na haar ontstaan
naar het zwaard greep om de boodschap uit te dragen?
Ik ben zeer benieuwd naar jouw visie hierop!


Niet altijd, wat tegenwoordig bijvoorbeeld Jemen heet heeft de Islam geaccepteerd zonder slag of stoot.
En het zwaard werd niet gegrepen om de boodschap uit te dragen,
maar om Allah's woord het hoogst te maken in verschillende gebieden. Dus om de Islam te laten domineren
en de wetten van God te kunnen implementeren, niet om zieltjes te winnen en mensen te dwingen moslim te worden.

Ik zie niet in wat de reden zou kunnen zijn de Islam dat zich voor een groot deel met het zwaard heeft verspreid, om deze reden niet te geloven. Want wat zegt het voor jou over de waarheid of valsheid van de Islam?
« Laatst bewerkt op: mei 03, 2005, 03:23:04 pm door Cardilli »

Cardilli

  • Berichten: 69
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #178 Gepost op: mei 03, 2005, 03:45:29 pm »

quote:

quote:
zo waren er bijvoorbeeld vroeger priesters die de wetten van God hadden veranderd en gelovigen die deze veranderde wetten volgden, hiermee hebben zij de priesters die de wetten van God hebben veranderd als (valse) goden naast God genomen.

Deze snap ik ook niet helemaal. Weer die standaardzinnen die moeten uitleggen dat Jezus verkeerd begrepen is enzo?


Wij zijn gewaarschuwd onze geleerden niet als goden te nemen naast God, niemand heeft de autoriteit om te sleutelen aan de wetten van God, dus ook geen geleerde. Dus als een geleerde iets toestaat wat verboden is en jij vindt daarom dat het toegestaan is, dan heb jij deze geleerde tot god genomen naast Allah.

quote:

"O, gij die gelooft, velen der priesters en monniken verteren de rijkdommen der mensen door valse middelen en leiden de mensen van de weg van Allah af."
(Surah At-Taubah 34)

Deze zogenaamde geleerden misleiden de mensen over hun geloof, door het negeren van de leringen van hun profeten en het initiatief nemen tot nieuwe gebruiken onder het voorwendsel van religie, maar het enige doel is om er zelf rijker van te worden.
Ook onder de Muslims zijn er misleide -mensen, die hen hierin volgen, en de Profeet (s.a.w.) heeft gewaarschuwd. Jullie zullen de gewoonten van jullie voorgangers stukjes bij beetje (inch by inch and yard by yard) volgen; zo zeer dat als ze een hol van een hagedis zouden binnengaan, zouden jullie ze ook volgen. Toen hij werd gevraagd of hij de Joden en Christenen bedoelde., antwoordde hij: "Als zij het niet waren, wie anders?" (Buchari en Muslim)

Murdoc

  • Berichten: 391
  • Leergierig mens
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #179 Gepost op: mei 03, 2005, 05:27:06 pm »
Over de kruistochten: het waren niet zozeer DE moslims die de christenen op hun pelgrimstochten tegenhielden, maar de Ottomanen. Voor de grote uitbreiding van het Ottomaanse rijk, zaten in Jeruzalem enzo de Arabieren en die lieten (voor zover ik weet) de christenen hun gang gaan.
Eenheid in verscheidenheid

Liudger

  • Berichten: 2050
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #180 Gepost op: mei 03, 2005, 05:40:45 pm »

quote:

Murdoc schreef op 03 mei 2005 om 17:27:
Over de kruistochten: het waren niet zozeer DE moslims die de christenen op hun pelgrimstochten tegenhielden, maar de Ottomanen. Voor de grote uitbreiding van het Ottomaanse rijk, zaten in Jeruzalem enzo de Arabieren en die lieten (voor zover ik weet) de christenen hun gang gaan.
Heb je gelijk in. Echter, naar mijn mening waren de problemen met de pelgrimstochten slechts de laatste druppel in de emmer van islamitische aggressie. Voor de gemiddelde Europeaan waren Arabieren en Osmanli één pot nat.
De Heer heeft mij gezien en onverwacht ben ik opnieuw geboren ...

Zijnkind

  • Berichten: 5099
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #181 Gepost op: mei 03, 2005, 07:24:03 pm »

quote:

Cardilli schreef op 03 mei 2005 om 15:21:
"Laa ikraaha fid-Deen - (Er is geen dwang in de Godsdienst)
Het staat letterlijk in de Koran. Hiermee wordt bedoeld dat je niemand mag dwingen om moslims te worden, maar het betekent niet dat dat moslims de Islam niet als wet/politiek systeem mogen opleggen aan de mensen. Dat zijn twee hele verschillende dingen.
Kortom, iemand het leven praktisch onmogelijk maken als hij niet moslim is, is niet hetzelfde als iemand het moslimschap opdringen?  8)7
Veel christenen worden vervolgd in moslimlanden. Onder de sharia worden moeders gescheiden van hun kinderen omdat ze christen zijn (en de vaders vaak moslim of overleden zodat moslimfamilie de kinderen opeist).
Inderdaad kun je het geloof niet aan iemand opdringen. Dat vermogen hebben mensen niet. Maar juist door die wet/politiek probeer je toch in een richting te dwingen. Eigenlijk hetzelfde als bv. het communisme doet. Deze omgangsvorm met anders denkenden is een typische menselijke manier. Jezus leerd het ons anders. Naastenliefde en de mindere willen zijn staan daarin centraal.

Ik zal niet ontkennen dat het christendom fouten heeft gemaakt in de geschiedenis. Niet altijd was het woord van God de leidraad in het handelen maar waren macht en geld belangrijker. Toch zijn bij ons naastenliefde en "hebt u tegenstanders lief" van groot belang. Dit vind je o.a. terug in de godsdienstvrijheid die Nederland al zo lang kent. Moskees mogen hier gebouwd worden. Een kerk wordt niet toegestaan in veel landen in het midden-oosten. En christenen zijn in veel van die landen al langer aanwezig dan moslims! Ook nu nog.

quote:

Niet altijd, wat tegenwoordig bijvoorbeeld Jemen heet heeft de Islam geaccepteerd zonder slag of stoot. En het zwaard werd niet gegrepen om de boodschap uit te dragen,
maar om Allah's woord het hoogst te maken in verschillende gebieden. Dus om de Islam te laten domineren en de wetten van God te kunnen implementeren, niet om zieltjes te winnen en mensen te dwingen moslim te worden. Ik zie niet in wat de reden zou kunnen zijn de Islam dat zich voor een groot deel met het zwaard heeft verspreid, om deze reden niet te geloven. Want wat zegt het voor jou over de waarheid of valsheid van de Islam?
Daar ben ik al op in gegaan. Een waarheid die moet afgedwongen worden is geen waarheid. God alleen kan het geloof werken...wij kunnen dat niet. Niet gedwongen en ook niet met andere methodes. God gebruikt ons wel bij het verspreiden van de boodschap. Jezus heeft aangegeven hoe dat te doen. Waarom Mohammed meende dat het ook zonder naastenliefde kon is voor mij een raadsel als hij Jezus als een hoge profeet zag. Hij negeert hier compleet het woord van Jezus. Denk ook maar eens de voetwassing waarbij Jezus de leerlingen laat zien dat het dienen van de medemens belangrijker is dan hem overheersen.
Spreuken 16: 3 Vertrouw bij je werk op de HEER, en je plannen zullen slagen.

Iris

  • Berichten: 3639
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #182 Gepost op: mei 03, 2005, 07:33:20 pm »

quote:

Cardilli schreef op 03 mei 2005 om 15:21:
[...]

"Laa ikraaha fid-Deen - (Er is geen dwang in de Godsdienst)
Het staat letterlijk in de Koran. Hiermee wordt bedoeld dat je niemand mag dwingen om moslims te worden,
 maar het betekent niet dat
dat moslims de Islam niet als wet/politiek systeem mogen opleggen aan de mensen. Dat zijn twee hele verschillende dingen.


Volgens mij zijn dat helemaal geen twee verschillende dingen. Het valt allebei onder de noemer "dwang".


quote:

Niet altijd, wat tegenwoordig bijvoorbeeld Jemen heet heeft de Islam geaccepteerd zonder slag of stoot.


En als ze het niet hadden geaccepteerd, dan waren ze toch wel gedwongen, toch?

quote:

En het zwaard werd niet gegrepen om de boodschap uit te dragen,
maar om Allah's woord het hoogst te maken in verschillende gebieden. Dus om de Islam te laten domineren


Het woord "domineren" vind ik heel eng klinken. Dat heeft met macht en dwang te maken.


quote:

en de wetten van God te kunnen implementeren, niet om zieltjes te winnen en mensen te dwingen moslim te worden.


Het blijft dwang.

Iris

Liudger

  • Berichten: 2050
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #183 Gepost op: mei 03, 2005, 11:15:37 pm »

quote:

Cardilli schreef op 03 mei 2005 om 15:21:
"Laa ikraaha fid-Deen - (Er is geen dwang in de Godsdienst)
Het staat letterlijk in de Koran. Hiermee wordt bedoeld dat je niemand mag dwingen om moslims te worden,
 maar het betekent niet dat
dat moslims de Islam niet als wet/politiek systeem mogen opleggen aan de mensen. Dat zijn twee hele verschillende dingen.

....

Niet altijd, wat tegenwoordig bijvoorbeeld Jemen heet heeft de Islam geaccepteerd zonder slag of stoot.
En het zwaard werd niet gegrepen om de boodschap uit te dragen,
maar om Allah's woord het hoogst te maken in verschillende gebieden. Dus om de Islam te laten domineren
en de wetten van God te kunnen implementeren, niet om zieltjes te winnen en mensen te dwingen moslim te worden.

.....

Ik zie niet in wat de reden zou kunnen zijn de Islam dat zich voor een groot deel met het zwaard heeft verspreid, om deze reden niet te geloven. Want wat zegt het voor jou over de waarheid of valsheid van de Islam?


Moslims pretenderen dat Islam een godsdienst van vrede is, maar blijkbaar is het OK om de Shariah af te dwingen met het zwaard. Dat is tegenstrijdig.

Islam zegt dat dwang in godsdienst fout is. Letterlijk gezien heb je gelijk dat verovering geen gedwongen bekering betekende. Het betekende echter wel dat niet-moslims zwaardere financiele kregen en tweederangs burgers werden - wel degelijk een vorm van druk. Shariah betekent ook dat mensen wetten opgelegd kregen van buiten hun traditie en zonder hun instemming. Dat is dus wel dwang. Weer: tegenstrijdig.

Als een godsdienst meent geweld te moeten gebruiken is dat een zwaktebod dat doet vermoeden dat ze bevreesd is op zich niet overtuigend genoeg te zijn.

Laat mij eens kijken - dus als moslims de kans zouden hebben hier in Nederland met geweld de macht te grijpen, zou jij dat wel prima vinden, aangezien het zou zijn om God's wet af te dwingen?
« Laatst bewerkt op: mei 03, 2005, 11:17:56 pm door Liudger »
De Heer heeft mij gezien en onverwacht ben ik opnieuw geboren ...

Cardilli

  • Berichten: 69
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #184 Gepost op: mei 04, 2005, 02:32:25 pm »
Hij is het, Die Zijn boodschapper met leiding en de ware godsdienst heeft gezonden om deze te doen zegevieren boven alle godsdiensten*, ofschoon de afgodendienaren er afkerig van zijn.  [9;33]

*(wat als godsdiensten is vertaald, is in het Arabisch 'Deen' , Democratie, Communisme etc. vallen ook onder Deen, even ter verduidelijking.)

Islam is compleet en het is niet slechts een spiritueel geloof. Het is gezonden om geimplementeerd te worden. Islam heeft z'n eigen politieke, spirituele, economische, persoonlijke, sociale etc. systeem.

quote:

Het blijft dwang.


Als ik geboren wordt in een democratisch seculier land heb ik dat systeem ook opgedrongen gekregen, ik heb er niet voor gekozen, dus wat is je punt? De mens heeft het recht om zijn eigen gemaakte wetten/systeem te implementeren en God niet?

God is perfect, dus zijn wetten en systeem ook, elk ander systeem gemaakt/verzonnen door de mens zal tekort schieten bij dat van God.
« Laatst bewerkt op: mei 04, 2005, 02:33:54 pm door Cardilli »

Murdoc

  • Berichten: 391
  • Leergierig mens
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #185 Gepost op: mei 04, 2005, 02:48:08 pm »
Het jammer is alleen dat die wetten nogal eens (bewust of onbewust) verkeerd worden geïnterpreteerd, dan wel gebruikt. Niet alleen islamtische wetten overigens, bepaalde gedachten en ideeën in het algemeen.
Eenheid in verscheidenheid

zuster Rabia

  • Berichten: 1
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #186 Gepost op: juli 03, 2006, 01:47:42 pm »
selam aleykum,

ik ben 1.5 jaar moslim, Elhamdoellilah
mijn afkomst is amreens en ik ben in nederland geboren
ik heb heel veel marokaanse en turkse vriendinnen ,dragen gewoon hoofdoek.
ik las elke avond de bijbel enz ik was streng gelovig mijn ouders ook
op gegeven moment gingen we discusieren met me vriendinnen over jezus en moment
maar ikliet nietz merken ik wist op dat moment dat hun gelijk hadden.. maar ik hield me mond....ik ging de koran lezen en opgeven moment ging ik heel logish nadenken
en weet nu dat de Islam de laatste en de ware geloof is me ouderes wereden gek maar nu acsepteer ze  mij...ik blij dat Allah tuala de gordijnen voor me ogen weg heeft gehaald

ik ben z0 erg blij

groetjes zuster rabia

Zijnkind

  • Berichten: 5099
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #187 Gepost op: juli 03, 2006, 02:07:53 pm »
Jammer voor je, Rabia,  dat je Jezus ooit gekend hebt maar Zijn woorden niet meer gelooft. Hij noemt zichzelf de Zoon van de Vader in de hemel. En hij waarschuwt voor valse messiasen die na de uitstorting van de Heilige Geest zullen proberen de kudde te verscheuren. Mohammed is 1 van die valse messiasen. De boodschap van de islam heeft niets te maken met wat Jezus ons leerde.

Voor de rest is er in dit topic al heel veel gezegd over christendom en islam. Ik heb er weinig aan toe te voegen. Ben benieuwd of je nog nieuwe gezichtspunten hebt.
Spreuken 16: 3 Vertrouw bij je werk op de HEER, en je plannen zullen slagen.

Liudger

  • Berichten: 2050
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #188 Gepost op: juli 03, 2006, 02:31:28 pm »

quote:

zuster Rabia schreef op 03 juli 2006 om 13:47:
selam aleykum,

ik ben 1.5 jaar moslim, Elhamdoellilah
mijn afkomst is amreens en ik ben in nederland geboren
ik heb heel veel marokaanse en turkse vriendinnen ,dragen gewoon hoofdoek.
ik las elke avond de bijbel enz ik was streng gelovig mijn ouders ook
op gegeven moment gingen we discusieren met me vriendinnen over jezus en moment
maar ikliet nietz merken ik wist op dat moment dat hun gelijk hadden.. maar ik hield me mond....ik ging de koran lezen en opgeven moment ging ik heel logish nadenken
en weet nu dat de Islam de laatste en de ware geloof is me ouderes wereden gek maar nu acsepteer ze  mij...ik blij dat Allah tuala de gordijnen voor me ogen weg heeft gehaald

ik ben z0 erg blij

groetjes zuster rabia
Ik kan het alleen erg jammer voor je vinden, Rabia. Je maakt ben ik bang een grote vergissing. Ik zal voor je bidden, en hoop dat, mocht je ooit de weg naar Jezus weer terugvinden, je omgeving dat net zo makkelijk zal accepteren. Persoonlijk zie ik niet in hoe zelfs een pure buitenstaander, Jezus en  Mohammed naast elkaar kan zetten, en dan aan Mohammed, het zwaard in de hand, de voorkeur kan geven. De koran maakt fouten in haar weergave van wat christendom en jodendom feitelijk zijn, en is dus alleen al vanuit dat punt niet perfect. Ik zou nog maar eens iets kritischer gaan lezen.
De Heer heeft mij gezien en onverwacht ben ik opnieuw geboren ...

elle

  • Moderator
  • Berichten: 7583
  • The way of the leaf
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #189 Gepost op: juli 03, 2006, 02:43:48 pm »

quote:

zuster Rabia schreef op 03 juli 2006 om 13:47:
selam

(...) ik ging de koran lezen en opgeven moment ging ik heel logish nadenken
(...)

Dat is een groot bezwaar tegen de islam: het probeert God logisch te maken. God is niet logisch, God is de Verhevene die ver boven de mensen en hun logica staat, ondoorgrondelijk in Wijsheid. Ik vind het nogal absurd om te geloven dat wij, schamele mensen, in staat zouden zijn om God en Zijn Plan te doorgronden. Daarom haalt de islam de Machtige God omlaag, doet het God tekort. In zekere zin is het heiligschennis.
« Laatst bewerkt op: juli 03, 2006, 02:44:15 pm door elle »
"Ask not what the Body can do for you. Ask what you can do for the Body."[/]

Avon Moltoy

  • Berichten: 49
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #190 Gepost op: juli 03, 2006, 02:46:39 pm »
Beetje een vreemde discussie hier naar mijn bescheiden mening. Voor een buitenstaander (zoals ik) heeft deze discussie veel weg van een welles-nietes spelletje. Doet me denken aan twee jongetjes die op de speelplaats van de school zitten op te scheppen over wiens papa nu de sterkste is.

Elders in dit forum (onderwerp 'Hoe kan Koerok god leren kennen) wordt als argument om te geloven in het bestaan van god aangehaald dat het bestaan van jezus en het feit dat hij zoveel volgelingen heeft wereldwijd op zich al een bewijs is van het bestaan van god. Trek deze redenering door en je bewijst meteen dat allah bestaat net omdat mohammed ook zoveel volgelingen had en heeft.

Er zijn drie conclusies mogelijk:
*één van jullie heeft gelijk; dus ofwel god ofwel allah bestaat en het bestaan van de ene sluit het bestaan van de andere uit. Met andere woorden: miljoenen mensen dwalen
*jullie hebben beiden gelijk en eigenlijk aanbidden jullie dezelfde god en maken jullie wat lawaai over onbeduidende details van jullie geloofsbeleving
*jullie hebben beiden ongelijk; noch god noch allah bestaan en jullie onderlinge verschillen zijn volledig cultureel te verklaren
The truth that many people never understand, until it is too late, is that the more you try to avoid suffering the more you suffer because smaller and more insignificant things begin to torture you in proportion to your fear of being hurt.

elle

  • Moderator
  • Berichten: 7583
  • The way of the leaf
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #191 Gepost op: juli 03, 2006, 02:49:46 pm »

quote:

Avon Moltoy schreef op 03 juli 2006 om 14:46:
Elders in dit forum (onderwerp 'Hoe kan Koerok god leren kennen) wordt als argument om te geloven in het bestaan van god aangehaald dat het bestaan van jezus en het feit dat hij zoveel volgelingen heeft wereldwijd op zich al een bewijs is van het bestaan van god.
Ik weet niet wie dat argument heeft aangevoerd, maar da's nogal een stom argument. Als of God ineens minder God zou zijn wanneer er nog maar 10 christenen zouden zijn... Sterker nog: het boek openbaringen heeft het over zware vervolgingen die komen gaan 'in het laatst der dagen'. Er is dus een reeele kans dat op een gegeven moment de populatie christenen gedecimeerd zal worden.
Voor meer info over christendom vs islam: Islam een pseudo-religie?
« Laatst bewerkt op: juli 03, 2006, 02:51:47 pm door elle »
"Ask not what the Body can do for you. Ask what you can do for the Body."[/]

Zijnkind

  • Berichten: 5099
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #192 Gepost op: juli 03, 2006, 02:56:53 pm »
Het hebben van volgelingen is geen enkel bewijs op zich. Zoals je ook al aangaf. Het kan hooguit opvallen als de volgelingen moesten inboeten op hun leven ipv zich te verrijken. De eerste christenen hadden veel te verliezen. De eerste volgers van mohammed plunderden met hem mee. Dat geeft wel te denken.

Maar goed, God was ook God voordat Hij de mens schiep ;).

Je opmerking over een welles-nietes spelletje kan ik wel begrijpen. Maar bedenk dat de inzet erg hoog is. Daar zijn islam en christendom het iig wel over eens.
Spreuken 16: 3 Vertrouw bij je werk op de HEER, en je plannen zullen slagen.

Liudger

  • Berichten: 2050
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #193 Gepost op: juli 03, 2006, 02:58:59 pm »

quote:

Avon Moltoy schreef op 03 juli 2006 om 14:46:
Elders in dit forum (onderwerp 'Hoe kan Koerok god leren kennen) wordt als argument om te geloven in het bestaan van god aangehaald dat het bestaan van jezus en het feit dat hij zoveel volgelingen heeft wereldwijd op zich al een bewijs is van het bestaan van god.
Dat lijkt me erg sterk - het lijkt me goed mogelijk dat je hier verkeerd weergeeft wat daar staat - kun je even aangeven waar je dat ziet staan?
De Heer heeft mij gezien en onverwacht ben ik opnieuw geboren ...

Avon Moltoy

  • Berichten: 49
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #194 Gepost op: juli 03, 2006, 02:59:22 pm »
Is de inzet dan niet het geluk van de mensheid? En als twee (of meerdere) religies een groter aantal mensen naar het geluk kan toeleiden moeten we dat dan niet toejuichen ipv te focussen op de onderlinge verschillen? Of gaat het hier echt over 'het absolute gelijk' halen?
The truth that many people never understand, until it is too late, is that the more you try to avoid suffering the more you suffer because smaller and more insignificant things begin to torture you in proportion to your fear of being hurt.

Avon Moltoy

  • Berichten: 49
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #195 Gepost op: juli 03, 2006, 02:59:55 pm »

quote:

Zijnkind schreef op 03 juli 2006 om 14:56:
Je opmerking over een welles-nietes spelletje kan ik wel begrijpen. Maar bedenk dat de inzet erg hoog is. Daar zijn islam en christendom het iig wel over eens.
Is de inzet dan niet het geluk van de mensheid? En als twee (of meerdere) religies een groter aantal mensen naar het geluk kan toeleiden moeten we dat dan niet toejuichen ipv te focussen op de onderlinge verschillen? Of gaat het hier echt over 'het absolute gelijk' halen?
The truth that many people never understand, until it is too late, is that the more you try to avoid suffering the more you suffer because smaller and more insignificant things begin to torture you in proportion to your fear of being hurt.

Zijnkind

  • Berichten: 5099
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #196 Gepost op: juli 03, 2006, 03:07:59 pm »
Ok, je hebt er dus weinig van begrepen. Lees eerst dit topic eens door zou ik zeggen.

Geluk is niet het doel. Een relatie met God wel. En wie/hoe God is...daar gaan de verschillen over.
Spreuken 16: 3 Vertrouw bij je werk op de HEER, en je plannen zullen slagen.

Avon Moltoy

  • Berichten: 49
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #197 Gepost op: juli 03, 2006, 03:13:54 pm »

quote:

Zijnkind schreef op 03 juli 2006 om 15:07:
Ok, je hebt er dus weinig van begrepen. Lees eerst dit topic eens door zou ik zeggen.
Geluk is niet het doel. Een relatie met God wel. En wie/hoe God is...daar gaan de verschillen over.



Dan zijn we het daar fundamenteel over oneens. Als humanist stel ik de mens centraal en geloof kan een manier zijn om je geluk te vergroten of het onbegrijpbare begrijpbaar te maken. Ik weiger te geloven in een geloof strikt 'ten dienste van'. Wat zijn wij mensen dan nog meer dan slaven voor een meester?

Hierin zit de kern voor mijn ongeloof: waarom het geluk zoeken buiten het leven, waarom niet het geluk zoeken in dit leven; als een appreciatie voor gods schepping zou je toch maximaal moeten genieten van datgene wat hij voor ons geschapen heeft.
The truth that many people never understand, until it is too late, is that the more you try to avoid suffering the more you suffer because smaller and more insignificant things begin to torture you in proportion to your fear of being hurt.

elle

  • Moderator
  • Berichten: 7583
  • The way of the leaf
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #198 Gepost op: juli 03, 2006, 03:32:09 pm »
Dat zegt Zijnkind tozh? Je snapt er weinig van/weigert het te snappen.
Geloof draait om het loven en dienen van God. Niet om je eigen lol.
En waarom? Om de simpele reden dat God je gemaakt heeft en van je verwacht dat je dat erkent.
En waarom gaan christenen daarin mee? Omdat ze op een gegeven moment geen keus hebben en Gods grootheid wel moeten erkennen, en Jezus graag willen erkennen als Heer.
Wat levert dat op? Onder meer vervolgingen, spot, hoon. Gelukkig is het bijproduct 'liefde, vrede, zachtmoedigheid, verdraagzaamheid' enzovoorts (en niet per se welvaart, gezondheid of geluk).

Islam komt wat dat betreft voor een deel met het christendom overeen. God is groot, en dat moet erkend worden. Alleen is de islam een 'werkgeloof': als je je best doet voor God, geeft Hij  je (hopelijk) voorspoed. Het is veel aardser/materialistischer: een moslim gelooft dat God ook in dit leven al goed gedrag afrekent. En daarom appelleert het vaak sterker aan mensen die meer op zichzelf gericht zijn.

Geloven doe je niet in eerste instantie omdat je er zelf beter/gelukkiger van wordt. Geloven doe je omdat je God niet langer kunt ontkennen. Humanistisch geneuzel over 'geloven uit angst', of 'geloven uit zwakte', doet ontzettend tekort aan de drijfveer van veel christenen.
« Laatst bewerkt op: juli 03, 2006, 03:32:42 pm door elle »
"Ask not what the Body can do for you. Ask what you can do for the Body."[/]

Liudger

  • Berichten: 2050
    • Bekijk profiel
Islam is de waarheid.
« Reactie #199 Gepost op: juli 03, 2006, 03:41:09 pm »

quote:

Avon Moltoy schreef op 03 juli 2006 om 14:59:
Is de inzet dan niet het geluk van de mensheid? En als twee (of meerdere) religies een groter aantal mensen naar het geluk kan toeleiden moeten we dat dan niet toejuichen ipv te focussen op de onderlinge verschillen? Of gaat het hier echt over 'het absolute gelijk' halen?


Of christendom en/of islam tot het geluk leiden, daar hebben mensen niets over te beslissen. Het is of is niet zo. Je kunt over de waarheid niet democratisch beslissen. Om maar een voorbeeld te noemen wat je wellicht aanspreekt: de evolutietheorie wordt niet meer of minder waar als we er democratisch over gaan stemmen.

Kortom het geluk van de mensheid wordt niet verdubbeld als we plotseling besluiten dat islam en christendom allebei tot het geluk leiden.
De Heer heeft mij gezien en onverwacht ben ik opnieuw geboren ...